CollegeSwimming.com

2014-15 Maryland Public 1-3 State Championships

  • Landover, MD
  • Date

    Feb. 27, 2015

  • Course

    SCY

  • Status

    Completed

200 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points
1 Poolesville (A) Poolesville
  1. Conner Dunathan
  2. Justin Kim
  3. Theodore Jagodits
  4. Anthony Kim
1:32.36
 
115
2 C Milton Wright (A) C Milton Wright
  1. Nathan Ehrhardt
  2. Matthew Treusdell
  3. RYAN BALDINO
  4. Colin Hildebeidel
1:34.09
 
109
3 Seneca Valley (A) Seneca Valley
  1. Nicholas Knopf
  2. Benjamin Rikhoff
  3. Kai Vilbig
  4. Grayson Blanchard
1:35.30
 
104
4 Northern (Owings) (A) Northern (Owings)
  1. Nicholas Leininger
  2. Josh Piccoli
  3. Christian Daniel
  4. Tommy Cranford
1:35.41
 
104
5 Middletown (A) Middletown
  1. Tyler Sheppard
  2. Hayden Springer
  3. David Kelsey
  4. John Pressly
1:36.17
 
101
6 Maurice Mcdonough (A) Maurice Mcdonough
  1. Marc Landicho
  2. Elliot Etter
  3. Nicholas Laco
  4. Isaiah Hall
1:36.43
 
100
7 Rockville (A) Rockville
  1. Griffin Alaniz
  2. Timothy Kubasik
  3. Tony Guardado
  4. Joshua Grammer
1:37.71
 
96
8 Cambridge South Dorchester (A) Cambridge South Dorchester
  1. Thomas Anderson
  2. Tyler Wright
  3. Emory Wongus
  4. Trevor North
1:37.80
 
96
9 Patterson Mill (A) Patterson Mill
  1. Luke Holloway
  2. Noah Holloway
  3. Daniel Czajkowski
  4. Brendan Mahoney
1:38.03
 
95
10 Damascus (A) Damascus
  1. Ryan O'Leary
  2. Tim Bonvillain
  3. Kyle Myers
  4. Matthew Giroux
1:38.28
 
94
11 Oakdale (A) Oakdale
  1. Matt McNulty
  2. Brian Lane
  3. Collin Mood
  4. Logan Bolesta
1:39.52
 
90
12 Easton (A) Easton
  1. Justin Morris
  2. Charlie Petosa
  3. Brendan Cassie
  4. Conner Dowd
1:40.09
 
88
13 Havre De Grace (A) Havre De Grace
  1. Ryan Burkhardt
  2. Robert Bringardner
  3. Stephen Link
  4. Nicholas Pippin
1:40.28
 
88
14 Walkersville (A) Walkersville
  1. Tanner Green
  2. Jack Chavez
  3. Thomas Metcalf
  4. Bryce Miller
1:40.40
 
87
15 Stephen Decatur (A) Stephen Decatur
  1. Dustin Berkey
  2. William Cordial
  3. Christopher Poole
  4. Andrew Gottfried
1:40.47
 
87
16 Harford Tech (A) Harford Tech
  1. Gracen Clem
  2. Tucker Young
  3. Henry Ruff
  4. Justin Schappell
1:40.81
 
86
17 Frederick (A) Frederick
  1. Cody Lauterbach
  2. Nicholas Vlassopoulos
  3. William Tostenson
  4. Zachary Lindell
1:40.93
 
86
18 Urbana (A) Urbana
  1. Will Hewitt
  2. Edward Abel
  3. Jake Drumheller
  4. Sam Drumheller
1:41.42
 
84
19 Kent County (A) Kent County
  1. Alexander Jones
  2. Jacob Heavlow
  3. Barnes Saunders
  4. Andrew Carr
1:42.78
 
80
20 Lackey (A) Lackey
  1. Shaun Butler
  2. Brett Culhane
  3. Nathaniel Dudley
  4. Zachary Will
1:43.15
 
79
21 Friendly (A) Friendly
  1. Juan Charles
  2. David Gibert
  3. Terrell Sultzer
  4. Jonathan Jackson
1:44.25
 
76
22 Catoctin (A) Catoctin
  1. Remington Oland
  2. Logan Stellitano
  3. Stephen Hochschild
  4. Nathaniel Werlang
1:45.49
 
72
23 Thomas Stone (A) Thomas Stone
  1. Adam Park
  2. Colin Smallhorn
  3. Davonte Reeves
  4. Cory Hart
1:47.93
 
65
Queen Annes County (A) Queen Annes County
  1. Jake Brown
  2. Josh Brown
  3. Scott Walton
  4. Nathan Wojtowicz
NS