CollegeSwimming.com

2014-15 Maryland Public 1-3 State Championships

  • Completed
  • Feb. 27, 2015
  • SCY
  • Landover, MD

200 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points
1 Poolesville Poolesville
  1. William An
  2. Benjamin Kaplan
  3. Ross Lippe
  4. Conner Dunathan
1:44.40
 
108
2 Oakdale Oakdale
  1. Christian Tolino
  2. Logan Bolesta
  3. Addison White
  4. Joey Lane
1:45.94
 
103
3 Seneca Valley Seneca Valley
  1. Nicholas Knopf
  2. Kai Vilbig
  3. Benjamin Rikhoff
  4. Grayson Blanchard
1:46.28
 
102
4 Harford Tech Harford Tech
  1. Tucker Young
  2. Justin Carestia
  3. Luke Krouse
  4. Gracen Clem
1:47.37
 
99
5 Queen Annes County Queen Annes County
  1. Jake Brown
  2. Scott Walton
  3. Josh Brown
  4. Wade Harris
1:48.10
 
97
6 Stephen Decatur Stephen Decatur
  1. Dalton Warren
  2. Kevin Williams
  3. Andrew Gottfried
  4. Christopher Poole
1:48.14
 
96
7 C Milton Wright C Milton Wright
  1. Matthew Treusdell
  2. Colin Hildebeidel
  3. RYAN BALDINO
  4. Nathan Ehrhardt
1:48.22
 
96
8 Damascus Damascus
  1. Brady Whitmeyer
  2. Tyler Maggio
  3. Timothy Scott
  4. Matthew Giroux
1:48.61
 
95
9 Urbana Urbana
  1. Kevin Nam
  2. Edward Abel
  3. KEVIN LIN
  4. Sam Drumheller
1:49.41
 
93
10 Cambridge South Dorchester Cambridge South Dorchester
  1. Thomas Anderson
  2. Emory Wongus
  3. Sean Grier
  4. Trevor North
1:50.35
 
90
11 Easton Easton
  1. Nat Trice
  2. Ben Gardner
  3. Brendan Cassie
  4. Conner Dowd
1:50.64
 
89
12 Lackey Lackey
  1. Shaun Butler
  2. Zachary Will
  3. Nathaniel Dudley
  4. Brandon Will
1:53.69
 
81
13 Maurice Mcdonough Maurice Mcdonough
  1. Marc Landicho
  2. Elliot Etter
  3. Isaiah Hall
  4. Nicholas Laco
1:54.87
 
77
14 Patuxent Patuxent
  1. Christopher Kahl
  2. John Trout
  3. Matthew Ryon
  4. Nathan Field
1:54.98
 
77
15 North Harford North Harford
  1. Joshua Smith
  2. Kyle Russell
  3. Chase Reeves
  4. Luke Johnson
1:55.43
 
76
16 Southern Senior Southern Senior
  1. Kevin Merton
  2. Matt Phelan
  3. Kurt Kuegler
  4. Sean Phelan
1:55.95
 
75
17 La Plata La Plata
  1. Christian Darino
  2. Ethan Chung
  3. Osly Melendez
  4. Micheal Bowlin
1:56.19
 
74
18 Kent Island Kent Island
  1. Anthony Lee
  2. Anthony Stampone
  3. Kyle Sonneveldt
  4. Andy Damschroder
1:56.25
 
74
19 Walkersville Walkersville
  1. Lino Aguilar-Barron
  2. Dylan Briske
  3. Jack Chavez
  4. Tanner Green
1:56.71
 
73
20 Northern (Owings) Northern (Owings)
  1. Dorien Johnson
  2. Riley Hafer
  3. Mikhail Lee
  4. Christian Daniel
1:57.96
 
69
21 Middletown Middletown
  1. Jacob Hoyt
  2. Tristen Martinez
  3. David Kelsey
  4. Brian Hiller
1:57.98
 
69
22 Patterson Mill Patterson Mill
  1. Patrick Seed
  2. Daniel Czajkowski
  3. Chad Shane
  4. Noah Holloway
1:59.07
 
67
23 Fallston Fallston
  1. Michael Dillon
  2. Sam Lopez
  3. Sean Lagan
  4. Dylan Heil
1:59.68
 
65
Kent County Kent County
  1. Andrew Carr
  2. Jacob Heavlow
  3. Alexander Jones
  4. Barnes Saunders
DQ