CollegeSwimming.com

2014-15 Illinois Girls State Championships

  • Completed
  • Nov. 21–22, 2014
  • SCY
  • BURTON AQUATIC CENTE, IL

200 Free Relay Women

Preliminaries SCY
Rank Name Team Time Points
1 New Trier New Trier
  1. Morgan Conley
  2. Lydia O'Connell
  3. Nicole Retondo
  4. Brittany Bishop
1:35.51
 
147
2 Rosary Rosary
  1. Erin Hart
  2. Elaina Ricci
  3. Georgia Young
  4. Emily Ryan
1:35.62
 
147
3 Lake Forest Lake Forest
  1. Reilly Lanigan
  2. Daria Pyshnenko
  3. Olivia Lomax
  4. Maddie Smith
1:35.67
 
146
4 Downers Grove North Downers Grove North
  1. Emily Albrecht
  2. Daria Wick
  3. Gabriele Serniute
  4. Lindsay Mathys
1:35.68
 
146
5 Loyola Academy Loyola Academy
  1. Claire Rushin
  2. Olivia Andrew
  3. Cassidy Coughlin
  4. Grace Tierney
1:35.87
 
146
6 Glenbrook North Glenbrook North
  1. Abigail Rosenberg
  2. Sabrina Baxamusa
  3. Erin Oliphant
  4. Colleen Doolan
1:36.37
 
143
7 Oak Park & River Forest Oak Park & River Forest
  1. Hanna Blankemeier
  2. Samm Neilson
  3. Chloe Guhlstorf
  4. Genevieve Curry
1:36.48
 
143
8 Waubonsie Valley Waubonsie Valley
  1. Alexa Steffl
  2. Emma Tinney
  3. Hannah Hunt
  4. Avery Mathew
1:36.54
 
143
9 Edwardsville Edwardsville
  1. Kate May
  2. Jane Russo
  3. Sahar Rabiei
  4. Bailey Grinter
1:36.62
 
142
10 Fremd Fremd
  1. Grace Kneller
  2. Loretta Stelnicki
  3. Grace Grzybek
  4. Erica King
1:36.66
 
142
11 Saint Charles North Saint Charles North
  1. Sammy Sauer
  2. Monica Guyette
  3. Grace Samuelson
  4. Jillian Waslawski
1:36.81
 
141
12 Mundelein Cons Mundelein Cons
  1. Erin Falconer
  2. Jenn Kordik
  3. Aijan Urmat
  4. Rachel Robb
1:36.94
 
141
13 Evanston Township Evanston Township
  1. Ana Woods
  2. Honore Collins
  3. Maddy Managlia
  4. Iana Wolff
1:37.07
 
140
14 Saint Charles East Saint Charles East
  1. Katherine Nagler
  2. Amy Pearson
  3. Izzy Herb
  4. Kaylee Jones
1:37.12
 
140
15 Barrington Barrington
  1. Emma Barnett
  2. Sara Kate Capel
  3. Maggie Emary
  4. Emma Graves
1:37.25
 
140
15 Fenwick Fenwick
  1. Catie Wallace
  2. Claire Drnek
  3. Grace Rogoswski
  4. Theresa Mullen
1:37.25
 
140
17 Saint Ignatius College Prep Saint Ignatius College Prep
  1. Marysol Arce
  2. Lauren Cox
  3. Mary D'Arrigo
  4. Emma Dolan
1:37.30
 
139
18 Metea Valley Metea Valley
  1. Anna Scovill
  2. Sadie Gregory
  3. Madeline Sandberg
  4. Amanda Burson
1:37.33
 
139
19 Glenbrook South Glenbrook South
  1. Constance Chrones
  2. Kelly Cordes
  3. Diana Capota
  4. Katie Wells
1:37.45
 
139
19 Carl Sandburg Carl Sandburg
  1. Caitlyn Olson
  2. Devin Apps
  3. Mia Robin
  4. Clare Lawlor
1:37.45
 
139
21 Deerfield Deerfield
  1. Ruby Powell
  2. Aana Tsakiris
  3. Lily Kurzydlo
  4. Lauren Kurzydlo
1:37.63
 
138
22 Hinsdale Central Hinsdale Central
  1. Mia Chiappe
  2. Jazmin Shenouda
  3. Maud Willemse
  4. Emily Graham
1:37.83
 
137
23 Notre Dame (Peoria) Notre Dame (Peoria)
  1. Lexi Babovac
  2. Miranda Mathus
  3. Kathryn Smarjesse
  4. Rachael Kelch
1:37.92
 
137
24 Libertyville Libertyville
  1. Annie Barnett
  2. Meg Barnett
  3. Harriet Davies
  4. Staci Herchenbach
1:38.15
 
136
25 Dunlap Dunlap
  1. Alaina Potts
  2. Adrienne Michelet
  3. Clara Wang
  4. Emma Theobald
1:38.17
 
136
26 Lyons Township N Lyons Township N
  1. Macie Dunn
  2. Madison Wanless
  3. Paige Mitchell
  4. Kristen Young
1:38.27
 
135
27 Naperville North Naperville North
  1. Taylor Stoner
  2. Alli Horn
  3. Connie Zhang
  4. Katie Horn
1:38.34
 
135
28 Naperville Central Naperville Central
  1. Beth Ryan
  2. Kamryn Gallowich
  3. Emma Ilseman
  4. Caitlin Guccione
1:38.51
 
134
29 Glenbard West Glenbard West
  1. Annelise Davis
  2. Paige Lay
  3. Katharine Armstrong
  4. Vicky Reese
1:38.53
 
134
30 Bartlett Bartlett
  1. Kayla Filipek
  2. Allison Marsh
  3. Meagan Cummins
  4. Brianna Cichon
1:38.65
 
134
31 Warren Warren
  1. Courtney Barker
  2. Katie Bell
  3. Megan Delfeld
  4. Danielle Glisovich
1:38.82
 
133
32 Springfield Springfield
  1. Annah Carney
  2. Caitlin Tierney
  3. Camryn Milling
  4. Haley Rivera
1:38.98
 
132
33 Palatine Palatine
  1. Lily Zahn
  2. Kelsey Hank
  3. Teresa O'Brien
  4. Kristin Anderson
1:39.06
 
132
34 Mount Vernon Mount Vernon
  1. Lisa Cheng
  2. Summer Hemesath
  3. Lilly Hemesath
  4. Nicole Pinter
1:39.43
 
130
35 James Conant James Conant
  1. Lea Cejvan
  2. Paulina Wolska
  3. Samantha Wooley
  4. Allison Cicero
1:39.55
 
130
36 Metamora Metamora
  1. Noelle Peplowski
  2. Kate Keller
  3. Kelsey Alderson
  4. Morgan Brockhouse
1:39.74
 
129
37 York York
  1. Paige Jaeger
  2. Paula Nolte
  3. Meghan Quinn
  4. Maggie Schlecht
1:40.49
 
126
38 University (Urbana) University (Urbana)
  1. Ema Rajic
  2. Claire Michael
  3. Claire Dickerson
  4. Maddy Nelson
1:40.53
 
126
39 Boylan Boylan
  1. Caroline Entsminger
  2. Olivia Corcoran
  3. Emily Crouch
  4. Aby Olson
1:41.02
 
124
Homewood Flossmoor Homewood Flossmoor
  1. Shawna Jordan
  2. Susanna Reese
  3. Kelly Morrissey
  4. Amber Barney
DQ