CollegeSwimming.com

2014-15 Illinois Girls State Championships

  • BURTON AQUATIC CENTE, IL
  • Date

    Nov. 21–22, 2014

  • Course

    SCY

  • Status

    Completed

200 Medley Relay Women

Preliminaries SCY
Rank Name Team Time Points
1 Downers Grove North (A) Downers Grove North
  1. Emily Albrecht
  2. Gabriele Serniute
  3. Daria Wick
  4. Lindsay Mathys
1:43.72
 
154
2 Neuqua Valley (A) Neuqua Valley
  1. Natalie McGovern
  2. Amanda Brockmeier
  3. Wyli Erlechman
  4. Mackenzie Hornstra
1:44.50
 
151
3 Evanston Township (A) Evanston Township
  1. Paige Haden
  2. Ana Woods
  3. Iana Wolff
  4. Honore Collins
1:45.01
 
148
4 Fremd (A) Fremd
  1. Grace Grzybek
  2. Loretta Stelnicki
  3. Saki Takumiya
  4. Grace Kneller
1:45.45
 
147
5 Loyola Academy (A) Loyola Academy
  1. Maria Jardeleza
  2. Claire Voss
  3. Maria Kyle
  4. Cassidy Coughlin
1:45.53
 
146
6 Lake Forest (A) Lake Forest
  1. Haley Nelson
  2. Kayla Smith
  3. Jo Annin
  4. Daria Pyshnenko
1:45.58
 
146
7 Rosary (A) Rosary
  1. Emily Ryan
  2. Alex Yager
  3. Camryn Streid
  4. Elaina Ricci
1:45.60
 
146
8 Naperville Central (A) Naperville Central
  1. Kamryn Gallowich
  2. Sydney Weeks
  3. Beth Ryan
  4. Caitlin Guccione
1:46.07
 
144
9 Fenwick (A) Fenwick
  1. Kathryn Vulich
  2. Catherine Clancy
  3. Erin Scudder
  4. Theresa Mullen
1:46.17
 
144
10 Glenbrook South (A) Glenbrook South
  1. Diana Capota
  2. Katie Wells
  3. Kelly Cordes
  4. Constance Chrones
1:46.38
 
143
11 Libertyville (A) Libertyville
  1. Annie Barnett
  2. Harriet Davies
  3. Staci Herchenbach
  4. Macey Neubauer
1:46.42
 
143
12 Oak Park & River Forest (A) Oak Park & River Forest
  1. Hanna Blankemeier
  2. Genevieve Curry
  3. Samm Neilson
  4. Chloe Guhlstorf
1:46.79
 
141
13 Waubonsie Valley (A) Waubonsie Valley
  1. Julia Burling
  2. Hannah Hunt
  3. Alexa Steffl
  4. Avery Mathew
1:46.85
 
141
14 Glenbrook North (A) Glenbrook North
  1. Sabrina Baxamusa
  2. Erin Oliphant
  3. Colleen Doolan
  4. Abigail Rosenberg
1:46.93
 
141
15 Saint Charles East (A) Saint Charles East
  1. Jordan Morling
  2. Kaylee Jones
  3. Izzy Herb
  4. Katherine Nagler
1:47.27
 
139
16 Lincoln Way East (A) Lincoln Way East
  1. Michael Mitchell
  2. Cailin Merck
  3. Makayla Varga
  4. Susan Stelmar
1:47.59
 
138
17 Galesburg (A) Galesburg
  1. Danielle Beetler
  2. Delaney Duncan
  3. Rebecca Duncan
  4. Somer Moline
1:47.80
 
137
18 Saint Charles North (A) Saint Charles North
  1. Sammy Sauer
  2. Jillian Waslawski
  3. Grace Samuelson
  4. Audrey Guyett
1:48.25
 
135
19 Barrington (A) Barrington
  1. Emma Barnett
  2. Sara Kate Capel
  3. Emma Graves
  4. Alice Han
1:48.30
 
135
20 Hinsdale Central (A) Hinsdale Central
  1. Hollis Clark
  2. Emily Graham
  3. Margaret Kaufman
  4. Jazmin Shenouda
1:48.51
 
134
21 Edwardsville (A) Edwardsville
  1. Bailey Grinter
  2. Caroline Caton
  3. Kate May
  4. Sahar Rabiei
1:48.55
 
134
22 York (A) York
  1. Jessica Woolfe
  2. Paula Nolte
  3. Sam Marlott
  4. Maggie Schlecht
1:48.68
 
134
23 De Kalb (A) De Kalb
  1. Kylie Olson
  2. Jensen Keck
  3. Sarah Hein
  4. Bailey Flemming
1:48.90
 
133
24 Oswego East (A) Oswego East
  1. Jessica James
  2. Alyssa Shugarman
  3. Georgia White
  4. Mariana Kraus
1:49.20
 
132
25 Warren (A) Warren
  1. Courtney Barker
  2. Megan Delfeld
  3. Lindsay Travelstead
  4. Danielle Glisovich
1:49.38
 
131
26 Lyons Township N (A) Lyons Township N
  1. Laura Clark
  2. Maggie Ferguson
  3. Maeve Swinehart
  4. Kristen Young
1:49.44
 
131
27 Normal Community (A) Normal Community
  1. Katie Kennedy
  2. Katelyn Sauder
  3. Maddie Newcomer
  4. Natalie Benson
1:49.45
 
131
28 Metamora (A) Metamora
  1. Megan Kelley
  2. Noelle Peplowski
  3. Morgan Brockhouse
  4. Kelsey Alderson
1:49.58
 
130
29 Naperville North (A) Naperville North
  1. Maddy May
  2. Hannah Wessel
  3. Emily Chuang
  4. Katie Horn
1:49.65
 
130
30 Adlai Stevenson (A) Adlai Stevenson
  1. Casey Kirby
  2. Irune Andres
  3. Ashlin Ruiz
  4. Rachel Song
1:50.79
 
126
31 Glenbard West (A) Glenbard West
  1. Paige Lay
  2. Hera Miao
  3. Ann Meyers
  4. Annelise Davis
1:51.04
 
125
32 Carl Sandburg (A) Carl Sandburg
  1. Tricia Mangila
  2. Devin Apps
  3. Stephanie Pappas
  4. Madison Stuursma
1:51.69
 
123
33 Belvidere North (A) Belvidere North
  1. Halle Cox
  2. Madelynn Marunde
  3. Abby Hawkes
  4. Jordan Andrews
1:52.19
 
121
34 University (Urbana) (A) University (Urbana)
  1. Claire Dickerson
  2. Ema Rajic
  3. Lauren Monahan
  4. Sarah Lee
1:55.45
 
109
Saint Ignatius College Prep (A) Saint Ignatius College Prep
  1. Marysol Arce
  2. Jamie Doherty
  3. Emma Dolan
  4. Emily Erickson
DQ