Site logo

2014-15 Georgia 1-5A State Championships

50 Free Men

Timed Finals SCY
Name Team Time NISCA Imp
1 Dean Farris Paideia logoPaideia 20.36
156 +0.8% PB
2 Alexander BeMiller Marist logoMarist 20.60
151 PB
3 Ty Powers North Hall logoNorth Hall 20.72
148 -0.9%
4 Jacob Jordan Chamblee Charter logoChamblee Charter 21.22
138 PB
5 Jason Vickers Coffee logoCoffee 21.31
136 PB
6 Tan Dunn Mcintosh logoMcintosh 21.37
135 -0.7%
7 Justin Moore Northgate logoNorthgate 21.48
133 -0.8%
8 Joseph Rodriguez Westminster Prep logoWestminster Prep 21.59
131
8 Landon Keller Greater Atlanta logoGreater Atlanta 21.59
131 PB
10 Joshua Thruston Chapel Hill logoChapel Hill 21.82
127 -1.6%
11 Jake Davis Toombs County logoToombs County 21.87
126 PB
12 Mark Kale Holy Innocents Episcopal logoHoly Innocents Episcopal 22.06
122
13 Matthew Haertel Marist logoMarist 22.13
121 PB
14 Jan Berland Riverwood logoRiverwood 22.16
120
15 Kevin Reale Riverside Military logoRiverside Military 22.17
120 PB
16 Greer Blackmon River Ridge logoRiver Ridge 22.25
119 PB
16 Timothy Stewart Riverwood logoRiverwood 22.25
119 PB
16 Tyler Rucker New Hampstead logoNew Hampstead 22.25
119
16 Grant Oesterling Westminster Prep logoWestminster Prep 22.25
119 PB
20 Maalik Nixon Mcintosh logoMcintosh 22.26
118 PB
21 Webb George Marist logoMarist 22.32
117 PB
22 Tanner Storey Dalton logoDalton 22.36
117
23 Patrick Lindstrom Chamblee Charter logoChamblee Charter 22.38
116 PB
24 Andrew Hogue Greenbrier logoGreenbrier 22.45
115 PB
24 Phillip Stith Westminster Prep logoWestminster Prep 22.45
115 PB
26 Savva Ivakin Tallulah Falls logoTallulah Falls 22.47
115
27 Josh Butler River Ridge logoRiver Ridge 22.48
115 PB
27 Dallin Tippett Greenbrier logoGreenbrier 22.48
115
29 Raleigh Webb Allatoona logoAllatoona 22.51
114 PB
30 Kell Waddell Flowery Branch logoFlowery Branch 22.54
113 PB
31 Nathan Settlage Wesleyan logoWesleyan 22.55
113 PB
32 David Schofield North Hall logoNorth Hall 22.58
113 PB
33 Jack Wright North Oconee logoNorth Oconee 22.62
112 PB
33 Marty Stange Mcintosh logoMcintosh 22.62
112
35 Wesley Cheung Chamblee Charter logoChamblee Charter 22.67
111
36 Jonathan Martin Irwin County logoIrwin County 22.85
108
37 Max Hromis Westminster Prep logoWestminster Prep 22.87
108
38 Charles Torres North Atlanta logoNorth Atlanta 22.88
108
39 Kirby Thomas Aquinas logoAquinas 23.07
104 PB
40 Christian Marquez Hebron logoHebron 23.08
104
40 Mark Grenader Pace Academy logoPace Academy 23.08
104 PB
42 Cole Hanks Holy Innocents Episcopal logoHoly Innocents Episcopal 23.09
104
43 Cade Gabriel Dalton logoDalton 23.10
104
44 Neal Allen Woodward Academy logoWoodward Academy 23.11
104
45 Shota Barbeau Dunwoody logoDunwoody 23.16
103 PB
46 Michael Maher Greenbrier logoGreenbrier 23.19
102
47 Dylan Kearney Greater Atlanta logoGreater Atlanta 23.20
102 PB
48 Ross Johnson Holy Innocents Episcopal logoHoly Innocents Episcopal 23.22
102
49 Jon Ficken Wesleyan logoWesleyan 23.29
101
50 Thomas Marsh Columbus logoColumbus 23.39
99
50 Collin Fitzpatrick Saint Pius X logoSaint Pius X 23.39
99
52 Kirby Cargal Bremen logoBremen 23.42
99
53 Adam Nohl Blessed Trinity logoBlessed Trinity 23.51
97
54 Sean Lee Dalton logoDalton 23.54
97
55 Tanner Solomon Coffee logoCoffee 23.57
96
56 Sam Bayne Lovet School, The logoLovet School, The 23.63
95
57 Max Walker Decatur logoDecatur 23.71
94
58 Charlie Goldman Mount Vernon Presbyterian logoMount Vernon Presbyterian 23.78
93
59 Jacob Ojeda Lanier logoLanier 23.82
92
60 Brandon Bell Coffee logoCoffee 23.83
92
James Loftus Buford logoBuford DQ