Site logo

2014 NCSA Junior National Championships - Boys

  • Completed
  • Mar. 18–22, 2014
  • SCY

200 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
Nation's Capital Swim Club (A) Nation's Capital Swim Club
  1. James Jones
  2. Grant Goddard
  3. John Shebat
  4. Paul O'Hara
1:20.73
 
Baylor Swim Club (A) Baylor Swim Club
  1. Lucas Kaliszak
  2. Sam McHugh
  3. Chandler Espy
  4. Chandler Hinson
1:22.35
 
Nova of Virginia Aquatics, Inc (A) Nova of Virginia Aquatics, Inc
  1. Andy Branin
  2. Townley Haas
  3. Ted Schubert
  4. Luke Martin
1:23.17
 
Arlington Aquatic Club (Virginia) Arlington Aquatic Club (Virginia)
  1. Chris Outlaw
  2. Ryan Baker
  3. Ben Gorski
  4. Jay DeLancey
1:23.33
 
Dynamo Swim Club (A) Dynamo Swim Club
  1. Knox Auerbach
  2. Cash DeLoach
  3. Michael Taylor
  4. Joey Young
1:23.45
 
Nation's Capital Swim Club (B) Nation's Capital Swim Club
  1. Evan Baker
  2. James Patrick
  3. Adrian Lin
  4. Ben Lambert
1:23.61
 
Kingfish Aquatic Club Kingfish Aquatic Club
  1. John Schihl
  2. Nick Arakelian
  3. William Walker
  4. Joseph Krause
1:23.64
 
Tampa Bay Aquatics (A) Tampa Bay Aquatics
  1. Cooper Hoffman
  2. Ryan Peters
  3. George McGovern
  4. Emir Muratovic
1:23.68
 
Jersey Wahoos (A) Jersey Wahoos
  1. Alexander Martin
  2. Bryan Mattingly
  3. Zach Fong
  4. Steven Shek
1:23.93
 
North Bay Aquatics North Bay Aquatics
  1. Nicholas Bigot
  2. Connor Turkatte
  3. Cameron Corbridge
  4. Theo Andrews
1:24.23
 
Swim Atlanta Swim Atlanta
  1. William Brooks
  2. Tomas Peribonio
  3. Jordan Ross
  4. Blake Atmore
1:24.41
 
Rockville Montgomery Swim Club (A) Rockville Montgomery Swim Club
  1. Jean-Marc Nugent
  2. John Mooers
  3. Kevin Mackenzie
  4. Andrew Gibson
1:24.54
 
Ohio State Swim Club Ohio State Swim Club
  1. Mason Miller
  2. Gabriel Whitaker
  3. Karl Kabelka
  4. Hunter Cook
1:24.58
 
Machine Aquatics Machine Aquatics
  1. Grayson Smith
  2. James Murphy
  3. Garrett Walsh
  4. Nick Roberson
1:24.67
 
Team Suffolk Team Suffolk
  1. Justin Plaschka
  2. Zachary Towers
  3. James Gordin
  4. John Tonna
1:24.77
 
South West Aquatic Team South West Aquatic Team
  1. Ricky Perez
  2. Andrew Lindstrom
  3. Jonathan Roberts
  4. Joseph Szczupakiewicz
1:24.78
 
Saint Andrew's Swimming Saint Andrew's Swimming
  1. Gage Kohner
  2. Brody Heck
  3. Nicholas Conrad
  4. Nicholas Sharp
1:25.01
 
Gators Swim Club (A) Gators Swim Club
  1. Robert Douglas
  2. Harrison Haines
  3. Gregory Dematteo
  4. Matthew Hrabchak
1:25.03
 
Atlantis Swimmin Atlantis Swimmin
  1. Enrique Hernandez
  2. Mark Blinstrub
  3. Jack Russell
  4. Gust Kouvaris
1:25.08
 
Fox Valley Swim Team Fox Valley Swim Team
  1. Jordan O'Brien
  2. Drew Dvorchak
  3. Joseph Widuch
  4. Bailey York
1:25.12
 
Redbird Swim Club (A) Redbird Swim Club
  1. Noah Hanold
  2. Steve Fishman
  3. John Remmes
  4. Jake Miller
1:25.13
 
Dynamo Swim Club (B) Dynamo Swim Club
  1. Patrick Cusick
  2. Jacob Rubin
  3. Raiz Tjon-A-Joe
  4. Max Lee
1:25.13
 
Hudson Explorer Aquatic (Ohio) Hudson Explorer Aquatic (Ohio)
  1. Brendon Mulcahey
  2. Cole Clampffer
  3. Donald Moffa
  4. Ross Palazzo
1:25.21
 
Highlander Aquatic Club Highlander Aquatic Club
  1. Harlin Bessire
  2. Alexander Pena
  3. Joshua Monacelli
  4. Riley Springman
1:25.25
 
Hickory Willow Swim Association (A) Hickory Willow Swim Association
  1. Franco Reyes
  2. Alex Shozda
  3. Mitchell Carzoli
  4. Kevin Siciak
1:25.49
 
St Charles Swim Team St Charles Swim Team
  1. Joe Myhre
  2. William Shanel
  3. John Tarpey
  4. Alexander Duffy
1:25.77
 
WEST Swim Club (A) WEST Swim Club
  1. Zachary Tieke
  2. Zackary Amendola
  3. Adam Pircon
  4. Brian Powell
1:25.96
 
Waukesha Express Swim Team Waukesha Express Swim Team
  1. Alec Carlson
  2. Kyle Gerum
  3. Ross Rybakowicz
  4. Danny Larson
1:26.06
 
Nova of Virginia Aquatics, Inc (B) Nova of Virginia Aquatics, Inc
  1. Aaron Schultz
  2. Thomas Perkins
  3. Jacob Johnson
  4. Patrick Groh
1:26.09
 
Empire Swimming (A) Empire Swimming
  1. Charles McFarland
  2. Shane McNamara
  3. Wyatt Semenuk
  4. Aaron Saccurato
1:26.09
 
South Eastern Virginia Aquatic South Eastern Virginia Aquatic
  1. Jonathan Spires
  2. Tyler Titsch
  3. Nicholas Schwegel
  4. Bradford Hancock
1:26.10
 
Poseidon Swimming Inc Poseidon Swimming Inc
  1. Justin Rich
  2. Cody Bollinger
  3. Matthew Lynch
  4. Conrad Zamparello
1:26.12
 
Jersey Wahoos (B) Jersey Wahoos
  1. Jon Burkett
  2. James Elmendorf
  3. Nick Belecanech
  4. Duncan Brookover
1:26.13
 
Clovis Swim Club Clovis Swim Club
  1. Connor Hoppe
  2. Seth Nabors
  3. Graham Hauss
  4. Matthew Elkington
1:26.14
 
Huntsville Swim Association Huntsville Swim Association
  1. John Smith
  2. Braxton Conners
  3. John Calatrello
  4. Zach Harting
1:26.29
 
Edina Swim Club (A) Edina Swim Club
  1. Ben Pearthree
  2. Humphrey Pruett
  3. Michael Rouleau
  4. Brett Weicht
1:26.31
 
Academy Bullets Swim Club Academy Bullets Swim Club
  1. Mike Burke
  2. Nathaniel Jesko
  3. Joseph Milinovich
  4. Andrew Kasper
1:26.33
 
Gators Swim Club (B) Gators Swim Club
  1. Michael Prindle
  2. Alexander J. Swaim Swaim
  3. Nikolai Syssoev
  4. Henry Gaissert
1:26.50
 
Northern KY Clip Northern KY Clip
  1. Robert Newman
  2. Chase Vennefron
  3. Michael Summe
  4. Brendan Meyer
1:26.53
 
SwimStrongsville SwimStrongsville
  1. Mike Pichette
  2. Austin Wilson
  3. Dj Arslanian
  4. Mark Krusinski
1:26.65
 
Rockville Montgomery Swim Club (B) Rockville Montgomery Swim Club
  1. Michael A Thomas Thomas
  2. Anatol Liu
  3. Harrison Gu
  4. Alvin Wang
1:26.75
 
Maverick Swim Club Maverick Swim Club
  1. Phillip Sajaev
  2. Connor Lamb
  3. Alex Dillmann
  4. Matthew Salerno
1:26.78
 
New Wave Swim Team (NC) New Wave Swim Team (NC)
  1. Connor Johnson
  2. Sean Yeh
  3. Jordan Kelber
  4. Tristan Emm
1:26.78
 
City of Mobile Swim Association City of Mobile Swim Association
  1. Russell Noletto
  2. Anthony Davis
  3. James Courtney
  4. Slater Whiston
1:26.79
 
Hickory Willow Swim Association (B) Hickory Willow Swim Association
  1. Colin Williams
  2. Sean Gregor
  3. Evan Johnson
  4. Trevor Winans
1:26.81
 
Greensboro Swimming Assoc Greensboro Swimming Assoc
  1. Jared Martin
  2. Davis Knox
  3. Tyler Zieg
  4. Clayton Hering
1:26.89
 
Rochester Orcas Swim Club Rochester Orcas Swim Club
  1. Daniel Fujan
  2. Collin Miller
  3. Alex Kofler
  4. Joseph Herrli
1:26.98
 
Topeka Swim Association Topeka Swim Association
  1. Nicholas Badsky
  2. Bryan Hahn
  3. John Fritsch
  4. John-martin Schmidt
1:27.02
 
Flyers Aquatic Swim Team Flyers Aquatic Swim Team
  1. Samuel Heveroh
  2. Nick Alexander
  3. Kevin Douglas
  4. Samuel Stapleton
1:27.11
 
The Woodlands Swim Team The Woodlands Swim Team
  1. Jonathan Del Real
  2. Gordon Allan
  3. Alex Newberry
  4. Colin Murphy
1:27.20
 
Baylor Swim Club (B) Baylor Swim Club
  1. William Raines
  2. Mathias Porter
  3. Jon Lancaster
  4. Christopher Butler
1:27.27
 
Badger Aquatic Club (WI) Badger Aquatic Club (WI)
  1. Zack Parkin
  2. Chris Wills
  3. Preston Vesely
  4. Payton Teduits
1:27.30
 
South East Metro Sharks South East Metro Sharks
  1. James Tidd
  2. Samuel Scholz
  3. Kevin McPherson
  4. Garrett Verhoeven
1:27.33
 
New Trier Aquatics New Trier Aquatics
  1. Murphy McQuet
  2. Connor Fotsch
  3. Matthew Weiser
  4. Maxwell Robertson
1:27.45
 
TAC Titans TAC Titans
  1. Brayden Lauffer
  2. Will Atkinson
  3. William Ritchie
  4. Atalay Onol
1:27.78
 
South Metro Storm (A) South Metro Storm
  1. Adrian Sommers
  2. Marshall Heskin
  3. Mitchell Herrera
  4. Paul Sadergaski
1:28.22
 
Hornet Swim Club Hornet Swim Club
  1. Banistre Lienhart
  2. Robert Bonanno
  3. Tommy Gruchala
  4. Aneil Srivastava
1:28.28
 
Redbird Swim Club (B) Redbird Swim Club
  1. Drew Loy
  2. Kyle Kiper
  3. Anthonoy Blome
  4. Jared Schimmelpfenning
1:28.49
 
BGC-N. Westchester Marlins BGC-N. Westchester Marlins
  1. Tyler Hill
  2. Robert Purvis
  3. Liam Hackett
  4. Marcel Legros
1:28.53
 
Mason Manta Rays Mason Manta Rays
  1. Panagiotis Skoufalos
  2. Sean McCracken
  3. Joel Thatcher
  4. Justin Hove
1:28.85
 
Elmbrook Swim Club Elmbrook Swim Club
  1. Brian Borden
  2. Benjamin Attenberger
  3. Connor Rumpit
  4. Kevin Van Cleave
1:28.87
 
Tsunami Swim Team of KC Tsunami Swim Team of KC
  1. Noah Reid
  2. Colin Strickland
  3. Daniel Maynard
  4. Collin Nill
1:28.87
 
Patriot Aquatic Club (IL) Patriot Aquatic Club (IL)
  1. Bryce Maczko
  2. Allen Feng
  3. Nicholas George Koto
  4. Dmitriy Pelutis
1:29.12
 
Adirondack Aquat Adirondack Aquat
  1. Luke Sprague
  2. Matthew Vieira
  3. Craig Barrett
  4. Christopher DiGiacomo
1:29.15
 
WEST Swim Club (B) WEST Swim Club
  1. Clark Grosshans
  2. Brendan Weibel
  3. Ben Hewett
  4. Luke Workman
1:29.23
 
Empire Swimming (B) Empire Swimming
  1. Raoul Rodriguez
  2. Kymani Senior
  3. Tyler Curran
  4. Erik Bostrom
1:29.25
 
Delaware Swim Team Delaware Swim Team
  1. David Crossland
  2. Ivan Michalovic
  3. Brett Saunders
  4. James Mauk
1:29.30
 
Ozaukee Aquatics Ozaukee Aquatics
  1. Bailey Bodart
  2. Nick Plachinski
  3. Anthony Douglass
  4. Whelan Callahan
1:29.39
 
Edina Swim Club (B) Edina Swim Club
  1. JohnThomas Larson
  2. Tiernan Foster-Smith
  3. Zachary Litwin
  4. Matt Hedman
1:29.66
 
Kansas City Swim Academy Kansas City Swim Academy
  1. Brian North
  2. Alex Albracht
  3. Benjamin Schmatz
  4. Ian Longan
1:29.99
 
Tampa Bay Aquatics (B) Tampa Bay Aquatics
  1. Sean White
  2. Noah Lense
  3. Robert Slockett
  4. Kyle Kimura
1:30.43
 
Rockwood Swim Club Rockwood Swim Club
  1. Josh Lay
  2. Tommy Lombardo
  3. Samuel Marlow
  4. Justin King
1:30.50
 
South Metro Storm (B) South Metro Storm
  1. Luke Sabal
  2. Matt Sabal
  3. Craig Robrock
  4. Jacob Burchfield
1:30.50
 
Wichita Swim Club Wichita Swim Club
  1. Christopher Clemons
  2. Brandon Shinsato
  3. Preston Barley
  4. Kody Kostboth
1:30.69
 
Coast Guard Blue Dolphins Coast Guard Blue Dolphins
  1. Lucas Alvarez
  2. Nathan Kimbel
  3. Richard Perry
  4. Trevor Jones
1:30.89
 
Cincinnati Marlins Cincinnati Marlins
  1. Sean Fallon
  2. William Imbus
  3. Matthew McDonald
  4. Josh McDonald
1:31.23
 
Westerville Aquatic Club Westerville Aquatic Club
  1. Josh Nixon
  2. Tyler Norris
  3. Jon Brooks Brooks
  4. Calvin Higdon
DQ