CollegeSwimming.com

2014 Speedo Champions Series - Federal Way, WA

  • Completed
  • Mar. 12–16, 2014
  • SCY

800 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
Bellevue Club Swim Team (A) Bellevue Club Swim Team
  1. Todd McCarthy
  2. Edward Kim
  3. Brandon Nguyen
  4. Stephen Boden
6:39.17
 
Tualatin Hills Swim Club Tualatin Hills Swim Club
  1. Liam Metzsch
  2. Jonathan Zoucha
  3. Jackson Wahl
  4. Patrick Mulcare
6:39.90
 
King Aquatic Club (A) King Aquatic Club
  1. Mathias Oh
  2. Thomas Anderson
  3. Tommy Thach
  4. Koppany Kolyvek
6:42.21
 
Aces Swim Club (A) Aces Swim Club
  1. Connor Croan
  2. Christopher McMahon
  3. Griffin Eiber
  4. Jake Markham
6:44.67
 
Kamehameha Swim Club (A) Kamehameha Swim Club
  1. Kanoa Kaleoaloha
  2. Kevin Frifeldt
  3. Ryan Stack
  4. Christian Nishimura
6:45.12
 
Arizona Gold Swim Club (A) Arizona Gold Swim Club
  1. Mark Jurek
  2. Antonio Ramirez
  3. Josh Olszewski
  4. Brent Creager
6:45.61
 
Phoenix Swim Club Phoenix Swim Club
  1. Max Montour
  2. Jared Norton
  3. Bryce Burchi
  4. Ryan McCoy
6:53.54
 
RallySport Aquatic Club RallySport Aquatic Club
  1. Tyler Lis
  2. Christopher Nicholson
  3. Mick Bartholomew
  4. PJ Stapleton
6:55.10
 
Fort Collins Area Swim team Fort Collins Area Swim team
  1. Max Holter
  2. Wesley Stutzman
  3. Austin Hill
  4. Jason Hicks
6:55.49
 
Mt. Hood Aquatics Mt. Hood Aquatics
  1. Nick Chaney
  2. Seroja Pereverzin
  3. Raymond Miller
  4. Nicholas Thorne
6:56.51
 
Peak Swim Team Peak Swim Team
  1. Hunter Bains
  2. Riley Delahoyde
  3. Cade Bains
  4. Daniel Deysher
6:56.71
 
Arizona Gold Swim Club (B) Arizona Gold Swim Club
  1. Ben Olszewski
  2. Samuel Morton
  3. Ty Dang
  4. Robert Justice
6:58.04
 
King Aquatic Club (B) King Aquatic Club
  1. Grant Gamroth
  2. Cole Vanderwel
  3. Kevin Dang
  4. Dale Williams
6:58.57
 
Redmond Aquatic Redmond Aquatic
  1. Abrahm Devine
  2. Landon Ton
  3. Grant Heisey
  4. Dean Nguyen
6:58.68
 
Foothills Swim team (A) Foothills Swim team
  1. Joseph Notarianni
  2. Joshua Graber
  3. Aaron Sett
  4. Daniel Notarianni
6:58.98
 
University of Denver Hilltoppers University of Denver Hilltoppers
  1. Konnor De Venecia
  2. Kyle Colley
  3. Ryan Brandorff
  4. Keegan Bundy
7:00.13
 
Tucson Ford Dealers Aquatic (A) Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. Jarl Brynnel
  2. Hunter Thompson
  3. Terry Yang
  4. Kenneth Cashion
7:00.21
 
Corvallis Aquatic Team Corvallis Aquatic Team
  1. Sam Lundeen
  2. Austin Turner
  3. Brandon Shreeve
  4. Alexander Brookes
7:00.50
 
Bellevue Club Swim Team (B) Bellevue Club Swim Team
  1. Austin Barnard
  2. Aaron Elhajj
  3. Andrew Pana
  4. Michael Stanchi
7:00.64
 
Scottsdale Aquatic Club (B) Scottsdale Aquatic Club
  1. Bradley Dorsey
  2. Parker Greene
  3. Aaron Apel
  4. Pavel Bello
7:01.19
 
Charger Aquatics Charger Aquatics
  1. Anthony Kim
  2. Kevin Benavidez
  3. Ian Kingsolver
  4. Jason Hou
7:01.87
 
Hillsboro HEAT Swim Team Hillsboro HEAT Swim Team
  1. Daniel Lupro
  2. Logan Frank
  3. Brant Edwards
  4. Anton Loncar
7:03.87
 
Aces Swim Club (B) Aces Swim Club
  1. Joshua Bedford
  2. John Bushman
  3. Michael Hinton
  4. Sean Smooke
7:04.51
 
Rio Salado Swim Club (A) Rio Salado Swim Club
  1. Alex Martinez
  2. Adriel Huerta
  3. Zachary Posniack
  4. Dietrich Benz
7:05.32
 
Tacoma Swim Club Tacoma Swim Club
  1. Ben Scott
  2. Brian Woodbury
  3. Caleb Riggs
  4. Derek Jones
7:05.68
 
Issaquah Swim Team (A) Issaquah Swim Team
  1. Jason Klein
  2. Paul Jett
  3. Sergio Licea-Montes
  4. Malcolm Mitchell
7:06.15
 
Jeffco Hurricanes / Evergreen Swim Team (B) Jeffco Hurricanes / Evergreen Swim Team
  1. Michael Zarian
  2. Santana Garcia
  3. Austin Crump
  4. Daniel Hendricks
7:06.95
 
Mission Aurora Colorado Swimming Mission Aurora Colorado Swimming
  1. Jonah Saya
  2. Derek Liu
  3. Riley Hufford
  4. Juhan Hong
7:07.33
 
Jeffco Hurricanes / Evergreen Swim Team (A) Jeffco Hurricanes / Evergreen Swim Team
  1. Cort Sharp
  2. Stephen Grazier
  3. Blake Logan
  4. Jonah Staton
7:07.55
 
Portland Aquatic Club (Oregon) Portland Aquatic Club (Oregon)
  1. Julian Smith
  2. Jonas Marquez
  3. Ethan Hanson
  4. Luke Hutchinson
7:08.09
 
Foothills Swim team (B) Foothills Swim team
  1. Kevin Olson
  2. Jake Sbarbaro
  3. Cal Reynolds
  4. Alexander Moreland
7:10.59
 
Issaquah Swim Team (B) Issaquah Swim Team
  1. Xavier Graham
  2. Ben Nussbaum
  3. Jackson Berman
  4. Connor Broughton
7:12.17
 
Gold's Aquatics Club Gold's Aquatics Club
  1. Max Emerick
  2. Andrew Oh
  3. Nick Lavigne Lavigne
  4. Camden Wunderlich
7:12.52
 
Missoula Aquatic Club Missoula Aquatic Club
  1. Adam Zimmer
  2. Sam Couch
  3. Ryan Mason
  4. Cale Berkoff
7:12.63
 
Wave Aquatics Wave Aquatics
  1. Cason Flygare
  2. Colton Flygare
  3. Bryce Kuchan
  4. Kyle Zabokrtsky
7:13.91
 
Jeffco Hurricanes / Evergreen Swim Team (C) Jeffco Hurricanes / Evergreen Swim Team
  1. Porter Bennett
  2. Bailey Miclette
  3. Alexander Nielsen
  4. Zachary Carder
7:14.63
 
Laramie Swim Club Laramie Swim Club
  1. Slade Sheaffer
  2. Connor Petty
  3. Nicolas Mavriplis
  4. Spencer Ollila
7:14.65
 
Scottsdale Aquatic Club (C) Scottsdale Aquatic Club
  1. Kaleb Gould
  2. T. Rowe
  3. David Brown
  4. Joseph Starkweather
7:15.36
 
Sun-shine Aquatics Swim Club Sun-shine Aquatics Swim Club
  1. Anson Tam
  2. Albert Lee
  3. Kenji Mori
  4. TJ Dawson
7:16.20
 
Olympic Cascade Aquatics Olympic Cascade Aquatics
  1. Ryan Collins
  2. James Lorr
  3. Noah Davis
  4. Benjamin Gore
7:16.47
 
TJCC Stingrays Swim Team TJCC Stingrays Swim Team
  1. Brooks Fail
  2. Grant Nations
  3. Nathan Covello
  4. Nicholas Mitchell
7:16.50
 
Tucson Ford Dealers Aquatic (B) Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. Tristan Daniels
  2. David Guyer
  3. Karl Brynnel
  4. Matt House
7:17.97
 
Swim Neptune Swim Neptune
  1. Zachary Paliscak
  2. Michael Niezgodzki
  3. Kobe Gall
  4. Isaiah Williams
7:18.25
 
Helena Lions Swi Helena Lions Swi
  1. Keegan Whelan
  2. Patrick Hooks
  3. Nicholas Angeli
  4. Peter Kotson
7:23.16
 
King Aquatic Club (C) King Aquatic Club
  1. Zachary Johnson
  2. Micah Oh
  3. Jake McCollough
  4. Mitch Hovis
7:24.24
 
Boulder Swimming Boulder Swimming
  1. Ilya Fedorchuk
  2. Nathan Rock
  3. Quinton Pierce
  4. Fox Anderson
7:24.86
 
Lake Oswego Swim Club Lake Oswego Swim Club
  1. Edward Kang
  2. Samuel Swaim
  3. Maxwell Swaim
  4. Ryan Sklar
7:38.98
 
Rio Salado Swim Club (B) Rio Salado Swim Club
  1. Cameron Clark
  2. Joseph Park
  3. Nick Quon
  4. Trey Roggenstein
DQ
Scottsdale Aquatic Club (A) Scottsdale Aquatic Club
  1. Ryan Hoffer
  2. Nicholas Magana
  3. Charles Klein
  4. Jack Blake
DQ
Punahou Aquatics Punahou Aquatics
  1. aukai Lileikis
  2. Samuel Sutherland
  3. Austin Wong
  4. Noah Deer
DQ
Kamehameha Swim Club (B) Kamehameha Swim Club
  1. Arkayeh Prange
  2. Michael Petrides
  3. Allen Hayakawa
  4. Connor Damaschi
DQ