CollegeSwimming.com

2014 Speedo Champions Series - Federal Way, WA

  • Completed
  • Mar. 12–16, 2014
  • SCY

200 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
Scottsdale Aquatic Club (A) Scottsdale Aquatic Club
  1. Bradley Dorsey
  2. Ryan Hoffer
  3. Nicholas Magana
  4. Jack Blake
1:19.95
 
Phoenix Swim Club (A) Phoenix Swim Club
  1. Roland Schoeman
  2. JJ Osborn
  3. Max Montour
  4. Ryan McCoy
1:20.81
 
King Aquatic Club (A) King Aquatic Club
  1. Mathias Oh
  2. Thomas Anderson
  3. Dale Williams
  4. Tommy Thach
1:22.74
 
Kamehameha Swim Club (A) Kamehameha Swim Club
  1. Ryan Stack
  2. Kevin Frifeldt
  3. Kanoa Kaleoaloha
  4. Christian Nishimura
1:23.55
 
Tualatin Hills Swim Club (A) Tualatin Hills Swim Club
  1. Liam Metzsch
  2. Patrick Mulcare
  3. Joshua Noll
  4. Jonathan Zoucha
1:23.82
 
Punahou Aquatics Punahou Aquatics
  1. Noah Deer
  2. Samuel Sutherland
  3. Zachary Woo
  4. aukai Lileikis
1:24.25
 
Tucson Ford Dealers Aquatic (A) Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. Hunter Thompson
  2. Jarl Brynnel
  3. David Guyer
  4. Kenneth Cashion
1:24.35
 
Bellevue Club Swim Team (A) Bellevue Club Swim Team
  1. Noah Deiparine
  2. Todd McCarthy
  3. Brandon Nguyen
  4. Edward Kim
1:24.47
 
RallySport Aquatic Club (A) RallySport Aquatic Club
  1. AJ Kealiher
  2. PJ Stapleton
  3. Christopher Nicholson
  4. Taylor Nelson
1:25.08
 
Aces Swim Club (A) Aces Swim Club
  1. Jake Markham
  2. Joshua Bedford
  3. John Bushman
  4. Connor Croan
1:25.89
 
Foothills Swim team (A) Foothills Swim team
  1. Jake Sbarbaro
  2. Daniel Graber
  3. Joseph Notarianni
  4. Joshua Graber
1:25.93
 
Lobo Aquatic Clu Lobo Aquatic Clu
  1. John Holler
  2. Stephen Klein
  3. Dorian Holler
  4. Angus Gullick
1:26.00
 
Fort Collins Area Swim team (A) Fort Collins Area Swim team
  1. Jason Hicks
  2. Ranon Pritchard
  3. Max Holter
  4. James Piotrowski
1:26.37
 
King Aquatic Club (B) King Aquatic Club
  1. Grant Gamroth
  2. Koppany Kolyvek
  3. Cole Vanderwel
  4. Kevin Dang
1:26.55
 
Arizona Gold Swim Club Arizona Gold Swim Club
  1. Brent Creager
  2. Mark Jurek
  3. Ty Dang
  4. Grant Bowers
1:26.74
 
University of Denver Hilltoppers University of Denver Hilltoppers
  1. Keegan Bundy
  2. Kyle Colley
  3. Konnor De Venecia
  4. Ryan Brandorff
1:26.99
 
Bellevue Club Swim Team (B) Bellevue Club Swim Team
  1. Aaron Elhajj
  2. Stephen Boden
  3. Dan Prang
  4. Ian Caldwell
1:27.15
 
Hillsboro HEAT Swim Team Hillsboro HEAT Swim Team
  1. Daniel Lupro
  2. Joshua Galbraith
  3. Brant Edwards
  4. Anton Loncar
1:27.26
 
Bellevue Club Swim Team (C) Bellevue Club Swim Team
  1. Dave Makhervaks
  2. Gabriel Florsheim
  3. Andrew Pana
  4. William Dittig
1:27.58
 
Issaquah Swim Team (B) Issaquah Swim Team
  1. Malcolm Mitchell
  2. Paul Jett
  3. Ben Nussbaum
  4. Jason Klein
1:27.74
 
Mt. Hood Aquatics Mt. Hood Aquatics
  1. Nicholas Thorne
  2. Blake Suh
  3. Nick Chaney
  4. Seroja Pereverzin
1:27.78
 
Jeffco Hurricanes / Evergreen Swim Team (A) Jeffco Hurricanes / Evergreen Swim Team
  1. Santana Garcia
  2. Cort Sharp
  3. Keegan Foulke
  4. Porter Bennett
1:27.95
 
Peak Swim Team Peak Swim Team
  1. Hunter Bains
  2. Riley Delahoyde
  3. Cade Bains
  4. Daniel Deysher
1:27.97
 
Corvallis Aquatic Team Corvallis Aquatic Team
  1. Austin Turner
  2. Sam Lundeen
  3. Alexander Brookes
  4. Brandon Shreeve
1:28.04
 
Charger Aquatics Charger Aquatics
  1. Anthony Kim
  2. Kevin Benavidez
  3. Ian Kingsolver
  4. Jason Hou
1:28.07
 
Rio Salado Swim Club (A) Rio Salado Swim Club
  1. Adriel Huerta
  2. Jonah Handly
  3. Nick Quon
  4. Dietrich Benz
1:28.35
 
Laramie Swim Club Laramie Swim Club
  1. Connor Petty
  2. Slade Sheaffer
  3. Nicolas Mavriplis
  4. Christopher Dellinger
1:28.46
 
Redmond Aquatic Redmond Aquatic
  1. Abrahm Devine
  2. Grant Heisey
  3. Landon Ton
  4. Dean Nguyen
1:28.51
 
Aces Swim Club (B) Aces Swim Club
  1. Michael Hinton
  2. Christopher McMahon
  3. Sean Smooke
  4. Griffin Eiber
1:28.55
 
Chinook Aquatic Club Chinook Aquatic Club
  1. Dillon De Priest
  2. James Buchanan
  3. Andrew Fukuda
  4. Chase Bublitz
1:28.81
 
Tacoma Swim Club Tacoma Swim Club
  1. Caleb Riggs
  2. George Gonzalez
  3. Brian Woodbury
  4. Ben Scott
1:28.89
 
Fort Collins Area Swim team (B) Fort Collins Area Swim team
  1. Mason Fine
  2. Danny Kovac
  3. Wesley Stutzman
  4. George Hu
1:29.27
 
Gillette Swim Team Gillette Swim Team
  1. Noah Beaver
  2. Conner Baldacci
  3. Andrew Apodaca
  4. David Bowersox
1:29.43
 
Tualatin Hills Swim Club (B) Tualatin Hills Swim Club
  1. Jackson Wahl
  2. Sean Calkins
  3. Andres La Rosa
  4. Anthony Nosack
1:29.68
 
Hilltop Aquatic Swim Team Hilltop Aquatic Swim Team
  1. Ethan Pollock
  2. Parker Freeman
  3. Spencer Dew
  4. Steven Okelberry
1:29.72
 
Scottsdale Aquatic Club (C) Scottsdale Aquatic Club
  1. Charles Klein
  2. Thomas Ottman
  3. Aaron Apel
  4. Pavel Bello
1:29.96
 
Wave Aquatics (A) Wave Aquatics
  1. Kyle Zabokrtsky
  2. Bryce Kuchan
  3. Colton Flygare
  4. Cason Flygare
1:30.26
 
RallySport Aquatic Club (B) RallySport Aquatic Club
  1. Tyler Lis
  2. Sam Willett
  3. Mick Bartholomew
  4. Noah Jepson
1:30.47
 
Foothills Swim team (B) Foothills Swim team
  1. Daniel Notarianni
  2. Kelly Huddleston
  3. Alexander Moreland
  4. Kevin Olson
1:30.48
 
Denver Swim Academy Denver Swim Academy
  1. Elijah Warren
  2. Ty Coen
  3. Nathan Mueller
  4. Garrett Suter
1:30.53
 
Rio Salado Swim Club (B) Rio Salado Swim Club
  1. Joseph Park
  2. Cameron Clark
  3. Trey Roggenstein
  4. Alex Martinez
1:30.63
 
Utah Valley Aquatics Utah Valley Aquatics
  1. Connor Anderson
  2. Jacob Anderson
  3. Christopher McClain
  4. John Morris
1:30.64
 
Tucson Ford Dealers Aquatic (B) Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. Tristan Daniels
  2. Terry Yang
  3. Karl Brynnel
  4. Matt House
1:30.69
 
Sun-shine Aquatics Swim Club Sun-shine Aquatics Swim Club
  1. Anson Tam
  2. Kenji Mori
  3. Albert Lee
  4. TJ Dawson
1:30.70
 
Rock Springs Swim Club Rock Springs Swim Club
  1. Garrett Walton
  2. Jesse Stainbrook
  3. Geoffrey Lund
  4. Kayden Harbison
1:30.70
 
Portland Aquatic Club (Oregon) Portland Aquatic Club (Oregon)
  1. Julian Smith
  2. Ethan Hanson
  3. Jonas Marquez
  4. Luke Hutchinson
1:31.09
 
Wave Aquatics (A) Wave Aquatics
  1. Harrison McGovern
  2. Fisher Munro
  3. Nick Reeves
  4. Seth Birrell
1:31.40
 
Gold's Aquatics Club Gold's Aquatics Club
  1. Andrew Oh
  2. Camden Wunderlich
  3. Nick Lavigne Lavigne
  4. Max Emerick
1:31.48
 
King Aquatic Club (C) King Aquatic Club
  1. Carlos Montemayor
  2. Mitch Hovis
  3. Tristan Rosellini
  4. Benjamin Whitty
1:31.65
 
Casper Swim Club Casper Swim Club
  1. Levi Jensen
  2. Jeremy Young
  3. Colin O'Neill
  4. Anthony Drazick
1:31.79
 
Missoula Aquatic Club Missoula Aquatic Club
  1. Ryan Mason
  2. Adam Zimmer
  3. Jack Eberhard
  4. Cale Berkoff
1:31.86
 
Helena Lions Swi Helena Lions Swi
  1. Peter Kotson
  2. Keegan Whelan
  3. Nicholas Angeli
  4. Patrick Hooks
1:32.05
 
Jeffco Hurricanes / Evergreen Swim Team (B) Jeffco Hurricanes / Evergreen Swim Team
  1. Austin Crump
  2. Michael Zarian
  3. Blake Logan
  4. Stephen Grazier
1:32.07
 
Swim Neptune Swim Neptune
  1. Kobe Gall
  2. Michael Niezgodzki
  3. Zachary Paliscak
  4. Isaiah Williams
1:32.34
 
Issaquah Swim Team (A) Issaquah Swim Team
  1. Jackson Berman
  2. Sergio Licea-Montes
  3. Xavier Graham
  4. Connor Broughton
1:32.81
 
West Coast Aquatics (WA) West Coast Aquatics (WA)
  1. Christopher Flynn
  2. Nathan Hopkins
  3. Tarek Farouk
  4. Matt Williamson
1:32.98
 
Wyoming Waves Wyoming Waves
  1. Benjamin Wisdorf
  2. Robert Brown
  3. Hunter Marshall
  4. Trevor Adrian
1:32.99
 
Willamalane Swim Club Willamalane Swim Club
  1. Tristan James
  2. Riley James
  3. Derek Dunn
  4. Carlos Hunnicutt
1:33.63
 
Flatiron Athletic Club Flatiron Athletic Club
  1. Jordan Wasson
  2. Jedd Wasson
  3. Colin Spear
  4. Masatoshi Hirabayashi
1:34.40
 
Jeffco Hurricanes / Evergreen Swim Team (C) Jeffco Hurricanes / Evergreen Swim Team
  1. Bailey Miclette
  2. Jonah Staton
  3. Isaac Hellard
  4. Zachary Carder
1:35.88
 
Kamehameha Swim Club (B) Kamehameha Swim Club
  1. Arkayeh Prange
  2. Allen Hayakawa
  3. Connor Damaschi
  4. Michael Petrides
1:36.22
 
Olympic Cascade Aquatics Olympic Cascade Aquatics
  1. James Lorr
  2. Benjamin Gore
  3. Ryan Collins
  4. Samuel Petrini
DQ
Cheyenne Swim Club Cheyenne Swim Club
  1. Thomas Reams
  2. Andrew Ehardt
  3. Brandon Troudt
  4. Kyle White
NS
Scottsdale Aquatic Club (B) Scottsdale Aquatic Club
  1. Joseph Starkweather
  2. David Brown
  3. Parker Greene
  4. Kaleb Gould
DQ
Phoenix Swim Club (B) Phoenix Swim Club
  1. Grady Ottomeyer
  2. Julian Morales
  3. Adam Ross
  4. Bryce Burchi
DQ