Site logo

2014 Speedo Champions Series - Plantation, FL

  • Completed
  • Mar. 13–16, 2014
  • LCM
  • Plantation, FL

400 Free Men

B Final LCM
Name Team Time Pts.
9 Marcelo Acosta Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 4:02.69
832
10 Eric Stobbe Gator Swim Club logoGator Swim Club 4:07.63
770
11 Nico Medina Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 4:10.62
769 PB
12 Kent Haeffner Pine Crest logoPine Crest 4:10.84
744
13 Cody Cline Wahoos of Wellington logoWahoos of Wellington 4:11.21
763 PB
14 William Pisani Lake Lytal Lightning logoLake Lytal Lightning 4:14.90
724
15 Mitch Williams LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 4:15.88
692 PB
16 Matthew Fisher Fla Aquatics logoFla Aquatics 4:19.69
654
C Final LCM
Name Team Time Pts.
17 Luis Martinez Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 4:08.61
759
18 Kevin Zgorski LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 4:17.79
695
19 Daniel Young Swim Florida logoSwim Florida 4:18.65
719
20 Yousef Abd El Raouf Oxbridge Aquatic Club logoOxbridge Aquatic Club 4:19.40
712 PB
21 Dylan Keer Swim Florida logoSwim Florida 4:20.33
703 PB
22 Ben Brown LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 4:21.42
658
23 Ethan Chestang Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 4:21.90
654 PB
24 Oliver French Southern New Ham logoSouthern New Ham 4:26.02
592
D Final LCM
Name Team Time Pts.
25 John Fauteux Guelph Marlins Aquatic Club logoGuelph Marlins Aquatic Club 4:18.40
617
26 Tomas Kloosterman Performance Aquatics logoPerformance Aquatics 4:18.44
658 PB
27 Michael Conrad Nu Wave Swim Club logoNu Wave Swim Club 4:21.44
636
28 Will Barao South Shore Mill Pond YMCA logoSouth Shore Mill Pond YMCA 4:22.46
944
29 Aaron Spence Swim Florida logoSwim Florida 4:23.21
619
30 Logan Pollander Swac Swim Team logoSwac Swim Team 4:26.65
586
31 Joshua Harriott Swim Florida logoSwim Florida 4:26.94
604
32 lynma01 Lyn Pine Crest logoPine Crest 4:27.08
582
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts.
1 Michael Klueh Club Wolverine logoClub Wolverine 4:00.51
847
2 Frank Despond Toronto Swim Club logoToronto Swim Club 4:01.48
756
3 nicholas alexiou Gator Swim Club logoGator Swim Club 4:05.29
795
4 Logan Samuelson Swim Florida logoSwim Florida 4:06.11
795
5 Yoelvis Pedraza Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 4:06.70
780
6 Blake Manganiello Gator Swim Club logoGator Swim Club 4:06.82
778 PB
7 Marco Hosfeld Swim Fort Lauderdale logoSwim Fort Lauderdale 4:07.12
775
8 Eric Geunes Gator Swim Club logoGator Swim Club 4:07.49
836
9 Eric Stobbe Gator Swim Club logoGator Swim Club 4:08.03
766
10 Marcelo Acosta Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 4:11.13
741
11 Cody Cline Wahoos of Wellington logoWahoos of Wellington 4:11.26
762 PB
12 Kent Haeffner Pine Crest logoPine Crest 4:11.46
738
13 Nico Medina Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 4:12.56
749
14 Mitch Williams LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 4:13.54
716 PB
15 William Pisani Lake Lytal Lightning logoLake Lytal Lightning 4:13.78
736
16 Mark Burnley YMCA of Broward County logoYMCA of Broward County 4:15.89
692
17 Matthew Fisher Fla Aquatics logoFla Aquatics 4:17.21
679
18 Oskar Nordstrand Unattached-Florida logoUnattached-Florida 4:18.15
661
19 Yousef Abd El Raouf Oxbridge Aquatic Club logoOxbridge Aquatic Club 4:18.54
721 PB
20 Daniel Young Swim Florida logoSwim Florida 4:19.05
715
21 Dylan Keer Swim Florida logoSwim Florida 4:19.15
714 PB
22 Luis Martinez Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 4:19.24
650
23 Ethan Chestang Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 4:20.07
672 PB
24 Ben Brown LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 4:21.16
661
25 Kevin Zgorski LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 4:21.31
659
26 Sergio Ber Gonzalez Ramirez Gator Swim Club logoGator Swim Club 4:21.86
624
27 Oliver French Southern New Ham logoSouthern New Ham 4:21.92
632
28 Will Barao South Shore Mill Pond YMCA logoSouth Shore Mill Pond YMCA 4:22.73
941
29 Michael Conrad Nu Wave Swim Club logoNu Wave Swim Club 4:23.17
619
30 John Fauteux Guelph Marlins Aquatic Club logoGuelph Marlins Aquatic Club 4:24.01
579
31 Joshua Harriott Swim Florida logoSwim Florida 4:24.13
632 PB
32 William Layne Wahoos of Wellington logoWahoos of Wellington 4:24.21
601
33 Aaron Spence Swim Florida logoSwim Florida 4:24.22
609
34 Tomas Kloosterman Performance Aquatics logoPerformance Aquatics 4:24.65
597
35 Elias Christian Dammann Greater Tampa Swimming Assn logoGreater Tampa Swimming Assn 4:25.61
587
36 Logan Pollander Swac Swim Team logoSwac Swim Team 4:25.74
594
37 lynma01 Lyn Pine Crest logoPine Crest 4:26.68
585
38 Diego Rueda Unattached-Rhode Island logoUnattached-Rhode Island 4:26.69
577
39 Wyatt Matschner Blue Dolfins logoBlue Dolfins 4:26.93
605
40 Tanner Rogalski Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 4:27.09
581
41 Matthew Lucker Swim Florida logoSwim Florida 4:27.48
632
42 Joy Leone Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 4:28.60
567
43 Craig Drennan Aquakids Swim team logoAquakids Swim team 4:28.72
566
44 Gabriel Siwady Unattached-Florida logoUnattached-Florida 4:28.92
564
45 Wesley Hembree Swac Swim Team logoSwac Swim Team 4:29.20
616
46 Kevin McCoy LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 4:29.23
553
47 Fernando Bohorquez Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 4:30.83
546
48 David Stoddard Performance Aquatics logoPerformance Aquatics 4:31.46
562
49 Ethan Carter East Coast Swim Team logoEast Coast Swim Team 4:36.95
483
50 Dino Nassi Lake Lytal Lightning logoLake Lytal Lightning 4:51.03
364
Mark Billeaud City of Lafayette Aquatics logoCity of Lafayette Aquatics NS