Site logo

2014 Speedo Champions Series - Plantation, FL

  • Completed
  • Mar. 13–16, 2014
  • LCM
  • Plantation, FL

200 IM Men

A Final LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Nikita Denisyako Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:03.93
778 PB
2 Luke Torres Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:07.28
719 PB
3 Quinn Cassidy Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:07.46
715 PB
4 Colin Roddy LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 2:11.38
653 PB
5 Carlos Herrera Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:11.81
647
6 John Fulginiti Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:11.91
645
7 Daniel Pereira Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:12.84
632 +0.3% PB
8 Mitch Williams LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 2:15.19
600
B Final LCM
Name Team Time FINA Imp
9 Mateo Gonzalez Medina Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:10.66
664 PB
10 Anton Lobanov Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:11.08
658
11 Jian Wang Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:12.50
637
12 Zach Hoelting LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 2:13.09
628 PB
13 Marco Guarente Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:13.66
620 +0.2% PB
14 Jordy Groters Pine Crest logoPine Crest 2:14.63
607
15 Andreas Rintel Oxbridge Aquatic Club logoOxbridge Aquatic Club 2:15.48
596 PB
16 Eric Stobbe Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:15.67
593
C Final LCM
Name Team Time FINA
17 Alexander Kimpel Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:12.36
639 PB
18 Julio Horrego City Of Hialeah Storm logoCity Of Hialeah Storm 2:13.98
616
19 Matheus Borges Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:14.69
606 PB
20 Alex Evenson Pine Crest logoPine Crest 2:17.74
567 PB
21 Jonathan Farah Heritage Aquatic Team logoHeritage Aquatic Team 2:18.53
557 PB
22 Ilya Evdokimov Coral Springs Swim Club logoCoral Springs Swim Club 2:18.97
552
23 Daniel Moreno LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 2:19.01
552 PB
24 Kevin McCoy LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 2:19.23
549
Preliminaries LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Nikita Denisyako Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:07.72
711
2 Luke Torres Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:09.37
684 PB
3 Quinn Cassidy Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:10.26
670
4 Carlos Herrera Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:12.08
643
5 John Fulginiti Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:12.49
637
6 Colin Roddy LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 2:13.03
629 PB
1 Daniel Pereira Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:13.30
625 PB
7 Mitch Williams LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 2:13.50
623
9 Marco Guarente Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:13.62
621 +0.3% PB
8 Daniel Pereira Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:13.62
621 -0.2%
10 Mateo Gonzalez Medina Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:13.68
620 PB
11 Jian Wang Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:13.75
619
2 Marco Guarente Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:13.99
616 PB
12 Jordy Groters Pine Crest logoPine Crest 2:14.00
616
13 Zach Hoelting LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 2:14.45
610 PB
14 Anton Lobanov Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:14.57
608
15 Eric Stobbe Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:15.12
601
16 Andreas Rintel Oxbridge Aquatic Club logoOxbridge Aquatic Club 2:16.03
589 PB
17 Matheus Borges Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:16.42
584 PB
18 Ilya Evdokimov Coral Springs Swim Club logoCoral Springs Swim Club 2:16.43
583
19 Jonathan Farah Heritage Aquatic Team logoHeritage Aquatic Team 2:17.25
573 PB
20 Alexander Kimpel Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:17.35
572
21 Julio Horrego City Of Hialeah Storm logoCity Of Hialeah Storm 2:17.51
570
22 Brian Arnaud Coral Springs Swim Club logoCoral Springs Swim Club 2:17.75
567 PB
23 Kevin McCoy LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 2:17.78
566
24 Alex Evenson Pine Crest logoPine Crest 2:18.18
562 PB
25 Daniel Moreno LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 2:18.70
555 PB
26 Lucas Musselman LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 2:18.81
554
27 Fernando Alatorre Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:20.48
534
28 Mark Billeaud City of Lafayette Aquatics logoCity of Lafayette Aquatics 2:20.52
534
29 Wyatt Matschner Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:20.77
531
30 Manny Avila Garcia Performance Aquatics logoPerformance Aquatics 2:20.83
530
31 Jasper Jurman Unattached-Rhode Island logoUnattached-Rhode Island 2:20.89
530
32 Tomas Kloosterman Performance Aquatics logoPerformance Aquatics 2:21.22
526
33 Parker Von Stein Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 2:21.41
524 PB
34 Wesley Hembree Swac Swim Team logoSwac Swim Team 2:21.63
521
35 Will Barao South Shore Mill Pond YMCA logoSouth Shore Mill Pond YMCA 2:21.80
520
36 Santeri Pigg Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming 2:21.83
519
37 Matthew Dynneson Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 2:21.87
519
38 Ryan Graff Pine Crest logoPine Crest 2:22.10
516 PB
39 Aaron Spence Swim Florida logoSwim Florida 2:22.19
515 PB
40 Alex Blair LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 2:22.92
507
41 Mickey Kennedy Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:23.08
506
42 Phillip Stevens Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 2:23.24
504
43 Guy Fernandes Fla Aquatics logoFla Aquatics 2:23.27
504
44 Patrick Groters Pine Crest logoPine Crest 2:23.30
503
45 Neil Perry LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 2:23.55
501 PB
46 Sam Logue LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 2:23.86
498
47 Michael Rahrig Lake Lytal Lightning logoLake Lytal Lightning 2:24.05
496
48 Jackson Auer Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:24.11
495
49 Fernando Bohorquez Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:24.17
494
50 Zachary Souza South Shore Mill Pond YMCA logoSouth Shore Mill Pond YMCA 2:24.27
493
51 Joshua Harriott Swim Florida logoSwim Florida 2:24.30
493
52 Andrew Weiss Falfins Swimming logoFalfins Swimming 2:24.85
487 PB
53 Daniel Boudani Aquakids Swim team logoAquakids Swim team 2:25.07
485
54 Joaquin Utz Flying Fish Swim Club (Florida) logoFlying Fish Swim Club (Florida) 2:25.61
480
55 Dylan Brisco Lake Lytal Lightning logoLake Lytal Lightning 2:25.82
478
56 Yousef Abd El Raouf Oxbridge Aquatic Club logoOxbridge Aquatic Club 2:26.17
474
57 Cameron Anderson Martin County Aquatics logoMartin County Aquatics 2:27.29
464 PB
58 Ethan Carter East Coast Swim Team logoEast Coast Swim Team 2:28.82
450
59 Alex J Lewit Lewit St Thomas Swimming Association logoSt Thomas Swimming Association 2:28.92
449
60 Matthew Morin Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 2:29.71
442
61 Richard Merrill Fla Aquatics logoFla Aquatics 2:30.49
435
62 Maxwell Ambrose Daytona Beach Speed logoDaytona Beach Speed 2:30.57
434
63 Daniel Angeles North Miami Swim Team logoNorth Miami Swim Team 2:31.00
430
64 Lukas Burchianti Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 2:31.45
426
65 Silvio Martinez Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:31.92
423
66 Brandon Parkinson Titan Aqatics logoTitan Aqatics 2:33.94
406
67 Raaef Azer Daytona Beach Speed logoDaytona Beach Speed 2:34.24
404
68 Jacob Battad Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:34.45
402
69 Johnny Pereira Pine Crest logoPine Crest 2:34.48
402
70 Grant Grabarczyk Swim Florida logoSwim Florida 2:40.95
355
Aj Reid Fla Aquatics logoFla Aquatics NS
Brendan Teeters Coral Springs Swim Club logoCoral Springs Swim Club DQ
Taylor Eaddy Heritage Aquatic Team logoHeritage Aquatic Team NS
Austin Ward Falfins Swimming logoFalfins Swimming DQ
Owen Wheeler Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics DQ
Yago Bremenkamp Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics NS