Site logo

2014 Speedo Champions Series - Plantation, FL

  • Completed
  • Mar. 13–16, 2014
  • LCM
  • Plantation, FL

200 IM Men

A Final LCM
Name Team Time Pts. Imp.
1 Nikita Denisyako Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:03.93
926 PB
2 Luke Torres Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:07.28
855 PB
3 Quinn Cassidy Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:07.46
851 PB
4 Colin Roddy LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 2:11.38
771 PB
5 Carlos Herrera Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:11.81
763
6 John Fulginiti Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:11.91
827
7 Daniel Pereira Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:12.84
742 +0.3% PB
8 Mitch Williams LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 2:15.19
708
B Final LCM
Name Team Time Pts. Imp.
9 Mateo Gonzalez Medina Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:10.66
797 PB
10 Anton Lobanov Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:11.08
777
11 Jian Wang Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:12.50
749
12 Zach Hoelting LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 2:13.09
749 PB
13 Marco Guarente Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:13.66
738 +0.2% PB
14 Jordy Groters Pine Crest logoPine Crest 2:14.63
719
15 Andreas Rintel Oxbridge Aquatic Club logoOxbridge Aquatic Club 2:15.48
750 PB
16 Eric Stobbe Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:15.67
687
C Final LCM
Name Team Time Pts.
17 Alexander Kimpel Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:12.36
752 PB
18 Julio Horrego City Of Hialeah Storm logoCity Of Hialeah Storm 2:13.98
786
19 Matheus Borges Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:14.69
706 PB
20 Alex Evenson Pine Crest logoPine Crest 2:17.74
648 PB
21 Jonathan Farah Heritage Aquatic Team logoHeritage Aquatic Team 2:18.53
691 PB
22 Ilya Evdokimov Coral Springs Swim Club logoCoral Springs Swim Club 2:18.97
625
23 Daniel Moreno LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 2:19.01
625 PB
24 Kevin McCoy LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 2:19.23
620
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts. Imp.
1 Nikita Denisyako Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:07.72
846 PB
2 Luke Torres Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:09.37
812 PB
3 Quinn Cassidy Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:10.26
794
4 Carlos Herrera Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:12.08
757
5 John Fulginiti Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:12.49
815
6 Colin Roddy LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 2:13.03
739 PB
1 Daniel Pereira Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:13.30
733 PB
7 Mitch Williams LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 2:13.50
741
9 Marco Guarente Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:13.62
738 +0.3% PB
8 Daniel Pereira Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:13.62
727 -0.2%
10 Mateo Gonzalez Medina Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:13.68
737 PB
11 Jian Wang Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:13.75
724
2 Marco Guarente Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:13.99
731 PB
12 Jordy Groters Pine Crest logoPine Crest 2:14.00
731
13 Zach Hoelting LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 2:14.45
722 PB
14 Anton Lobanov Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:14.57
708
15 Eric Stobbe Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:15.12
698
16 Andreas Rintel Oxbridge Aquatic Club logoOxbridge Aquatic Club 2:16.03
739 PB
17 Matheus Borges Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:16.42
673 PB
18 Ilya Evdokimov Coral Springs Swim Club logoCoral Springs Swim Club 2:16.43
673
19 Jonathan Farah Heritage Aquatic Team logoHeritage Aquatic Team 2:17.25
716 PB
20 Alexander Kimpel Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:17.35
655
21 Julio Horrego City Of Hialeah Storm logoCity Of Hialeah Storm 2:17.51
718
22 Brian Arnaud Coral Springs Swim Club logoCoral Springs Swim Club 2:17.75
648 PB
23 Kevin McCoy LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 2:17.78
647
24 Alex Evenson Pine Crest logoPine Crest 2:18.18
640 PB
25 Daniel Moreno LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 2:18.70
630 PB
26 Lucas Musselman LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 2:18.81
686
27 Fernando Alatorre Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:20.48
662
28 Mark Billeaud City of Lafayette Aquatics logoCity of Lafayette Aquatics 2:20.52
654
29 Wyatt Matschner Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:20.77
650
30 Manny Avila Garcia Performance Aquatics logoPerformance Aquatics 2:20.83
591
31 Jasper Jurman Unattached-Rhode Island logoUnattached-Rhode Island 2:20.89
655
32 Tomas Kloosterman Performance Aquatics logoPerformance Aquatics 2:21.22
584
33 Parker Von Stein Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 2:21.41
592 PB
34 Wesley Hembree Swac Swim Team logoSwac Swim Team 2:21.63
641
35 Will Barao South Shore Mill Pond YMCA logoSouth Shore Mill Pond YMCA 2:21.80
938
36 Santeri Pigg Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming 2:21.83
584
37 Matthew Dynneson Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 2:21.87
630
38 Ryan Graff Pine Crest logoPine Crest 2:22.10
626 PB
39 Aaron Spence Swim Florida logoSwim Florida 2:22.19
578 PB
40 Alex Blair LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 2:22.92
713
41 Mickey Kennedy Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:23.08
615
42 Phillip Stevens Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 2:23.24
605
43 Guy Fernandes Fla Aquatics logoFla Aquatics 2:23.27
559
44 Patrick Groters Pine Crest logoPine Crest 2:23.30
611
45 Neil Perry LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 2:23.55
543 PB
46 Sam Logue LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 2:23.86
594
47 Michael Rahrig Lake Lytal Lightning logoLake Lytal Lightning 2:24.05
591
48 Jackson Auer Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:24.11
544
49 Fernando Bohorquez Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:24.17
543
50 Zachary Souza South Shore Mill Pond YMCA logoSouth Shore Mill Pond YMCA 2:24.27
587
51 Joshua Harriott Swim Florida logoSwim Florida 2:24.30
587
52 Andrew Weiss Falfins Swimming logoFalfins Swimming 2:24.85
577 PB
53 Daniel Boudani Aquakids Swim team logoAquakids Swim team 2:25.07
528
54 Joaquin Utz Flying Fish Swim Club (Florida) logoFlying Fish Swim Club (Florida) 2:25.61
570
55 Dylan Brisco Lake Lytal Lightning logoLake Lytal Lightning 2:25.82
661
56 Yousef Abd El Raouf Oxbridge Aquatic Club logoOxbridge Aquatic Club 2:26.17
561
57 Cameron Anderson Martin County Aquatics logoMartin County Aquatics 2:27.29
542 PB
58 Ethan Carter East Coast Swim Team logoEast Coast Swim Team 2:28.82
454
59 Alex J Lewit Lewit St Thomas Swimming Association logoSt Thomas Swimming Association 2:28.92
448
60 Matthew Morin Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 2:29.71
450
61 Richard Merrill Fla Aquatics logoFla Aquatics 2:30.49
427
62 Maxwell Ambrose Daytona Beach Speed logoDaytona Beach Speed 2:30.57
487
63 Daniel Angeles North Miami Swim Team logoNorth Miami Swim Team 2:31.00
419
64 Lukas Burchianti Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 2:31.45
466
65 Silvio Martinez Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:31.92
415
66 Brandon Parkinson Titan Aqatics logoTitan Aqatics 2:33.94
374
67 Raaef Azer Daytona Beach Speed logoDaytona Beach Speed 2:34.24
370
68 Jacob Battad Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:34.45
366
69 Johnny Pereira Pine Crest logoPine Crest 2:34.48
425
70 Grant Grabarczyk Swim Florida logoSwim Florida 2:40.95
284
Aj Reid Fla Aquatics logoFla Aquatics NS
Brendan Teeters Coral Springs Swim Club logoCoral Springs Swim Club DQ
Taylor Eaddy Heritage Aquatic Team logoHeritage Aquatic Team NS
Austin Ward Falfins Swimming logoFalfins Swimming DQ
Owen Wheeler Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics DQ
Yago Bremenkamp Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics NS