Site logo

2014 Speedo Champions Series - Plantation, FL

  • Completed
  • Mar. 13–16, 2014
  • LCM
  • Plantation, FL

400 IM Men

Preliminaries LCM
Name Team Time FINA
1 Eric Stobbe Gator Swim Club logoGator Swim Club 4:39.51
664 PB
2 Alexander Dehner Gator Swim Club logoGator Swim Club 4:40.49
657
3 Marco Hosfeld Swim Fort Lauderdale logoSwim Fort Lauderdale 4:42.26
645
4 John Fulginiti Blue Dolfins logoBlue Dolfins 4:42.41
644
5 Colin Roddy LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 4:44.26
631 PB
5 Blake Manganiello Gator Swim Club logoGator Swim Club 4:44.26
631
7 Yoelvis Pedraza Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 4:45.90
620
8 Zach Hoelting LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 4:47.08
613 PB
9 Mitch Williams LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 4:49.16
600 PB
10 Andreas Rintel Oxbridge Aquatic Club logoOxbridge Aquatic Club 4:50.45
592
11 Daniel Pereira Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 4:51.65
584
12 Marco Guarente Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 4:51.68
584
13 Marcelo Acosta Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 4:52.58
579
14 CJ Kopecki South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 4:53.16
575 PB
15 Ethan Chestang Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 4:53.30
575
16 Aaron Spence Swim Florida logoSwim Florida 4:54.76
566 PB
17 Ben Brown LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 4:55.24
563
18 Lucas Musselman LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 4:55.71
561
19 Parker Von Stein Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 4:56.61
556 PB
20 Kevin McCoy LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 4:56.98
554
21 Diego Rueda Unattached-Rhode Island logoUnattached-Rhode Island 4:57.15
553
22 Alex Evenson Pine Crest logoPine Crest 4:57.41
551
23 Jonathan Farah Heritage Aquatic Team logoHeritage Aquatic Team 4:58.41
546 PB
24 Mark Billeaud City of Lafayette Aquatics logoCity of Lafayette Aquatics 4:58.45
545 PB
25 Wyatt Matschner Blue Dolfins logoBlue Dolfins 5:00.57
534
26 Wesley Hembree Swac Swim Team logoSwac Swim Team 5:01.18
531
27 Will Barao South Shore Mill Pond YMCA logoSouth Shore Mill Pond YMCA 5:02.81
522
28 Ervin Marin South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 5:03.52
519
29 Gabriel Siwady Unattached-Florida logoUnattached-Florida 5:03.54
518
30 Dylan Brisco Lake Lytal Lightning logoLake Lytal Lightning 5:05.07
511
31 Bradley Baker Paducah Swim Team logoPaducah Swim Team 5:05.46
509
32 Marcelo Lauzurique Miami Dade County Aquatic Club logoMiami Dade County Aquatic Club 5:06.86
502
33 Phillip Stevens Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 5:09.67
488
34 Matthew Morin Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 5:09.68
488
35 Michael Rahrig Lake Lytal Lightning logoLake Lytal Lightning 5:11.30
481
36 Grant Dodge North Palm Beach logoNorth Palm Beach 5:12.27
476
37 Jonathan Strod South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 5:12.88
473 PB
38 Alex Blair LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC logoLOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC 5:13.88
469
39 Matthew Romanelli Longhorn Aquatics logoLonghorn Aquatics 5:15.99
460
40 Matheus Borges Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 5:19.41
445
41 Alexander Monti South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 5:20.74
439 PB
42 Henrique Yamamoto Coral Springs Swim Club logoCoral Springs Swim Club 5:25.51
420
43 Alex J Lewit Lewit St Thomas Swimming Association logoSt Thomas Swimming Association 5:25.67
420
44 Cameron Anderson Martin County Aquatics logoMartin County Aquatics 5:26.24
418
45 Ethan Carter East Coast Swim Team logoEast Coast Swim Team 5:26.52
416
46 Daniel Angeles North Miami Swim Team logoNorth Miami Swim Team 5:40.27
368
Quinn Cassidy Gator Swim Club logoGator Swim Club NS
Mickey Kennedy Blue Dolfins logoBlue Dolfins DQ
Yousef Abd El Raouf Oxbridge Aquatic Club logoOxbridge Aquatic Club NS