Site logo

2013-14 Pennsylvania State Championships - AAA

  • Completed
  • Mar. 12–13, 2014
  • SCY
  • PA

200 Medley Relay Women

Preliminaries SCY
Name Time Pts.
1 Hershey logoHershey
  1. Meaghan Raab
  2. Vivian Tafuto
  3. Jennifer Young
  4. Colette Robinson
1:44.48
151
2 North Allegheny logoNorth Allegheny
  1. Jacquelyn Du
  2. ERIN KUHN
  3. Kayla Churman
  4. Kristen Bishop
1:44.90
149
3 Haverford logoHaverford
  1. Maddie Hart
  2. Anne O'brien
  3. Emily Wolfe
  4. Ilira Zherka
1:46.35
143
4 North Penn Senior logoNorth Penn Senior
  1. Liv DISTEFANO
  2. ERIN O'NEILL
  3. LEAH BROWN
  4. Kailyn Evans
1:47.09
140
5 Oakland Catholic logoOakland Catholic
  1. SARAH MAUTINO
  2. Peyton Kondis
  3. COURTNEY COGHILL
  4. Natalie Feola
1:47.70
138
6 State College logoState College
  1. SARAH KOBERNA
  2. KIRSTEN HILLSLEY
  3. Kate COOPER
  4. Fiona Vashaw
1:47.74
137
7 Conestoga logoConestoga
  1. NIKKI BOOKWALTER
  2. Amber Zimmerman
  3. Abigail Mack
  4. Grace Wydeven
1:48.09
136
8 Wilson logoWilson
  1. Margaret Durning
  2. KENZIE KLEE
  3. Amber Cortazzo
  4. ALEXANDRA ROCKETT
1:48.38
135
9 Upper Saint Clair logoUpper Saint Clair
  1. Maeve Lersch
  2. Madeline Yoos
  3. LINDSEY CHOATE
  4. CARLY OLSAKOVSKY
1:48.82
133
10 Dallastown logoDallastown
  1. KACEY OBERLANDER
  2. JENA WOODS
  3. Julia Casolo
  4. ERICA WISE
1:48.83
133
11 Bayard Rustin logoBayard Rustin
  1. MEGAN KOCZUR
  2. AMBER HONTZ
  3. Erin Fife
  4. Juliet McGlaughlin
1:48.90
133
12 Souderton logoSouderton
  1. ARIANA CROSSGROVE
  2. Emily Hodges
  3. GABRIELLA PAGANO
  4. Ricki HODGES
1:48.97
133
13 Hatboro Horsham logoHatboro Horsham
  1. Haley Sutton
  2. Madeleine Wawrzyniak
  3. GRACE RIEMENSCHNEIDER
  4. NICOLE PELLECCHIA
1:49.11
132
14 Radnor logoRadnor
  1. Tatyana Smolyansky
  2. Evangeline Cai
  3. HEATHER MCSHEA
  4. Laura Packer
1:49.20
132
15 Owen Roberts logoOwen Roberts
  1. Devon Niness
  2. EMMA CHRISTMAN
  3. Morgan Hansen
  4. GABBY YUHAS
1:49.82
129
16 Freedom (Freedom) logoFreedom (Freedom)
  1. Carly Delfranco
  2. KELLY KOPKO
  3. Helen Hsu
  4. Shannon Howell
1:49.90
129
17 Easton logoEaston
  1. ALEXA KUTCH
  2. Amanda Rosa
  3. Nathalie Paczes
  4. Tara Stahlecker
1:49.99
129
18 Franklin Regional logoFranklin Regional
  1. LAURA SNYDER
  2. Alyssa Ruffing
  3. ELISE SCANLAN
  4. MEGAN REMALEY
1:50.12
128
19 Bethel Park logoBethel Park
  1. Allison Brinkhoff
  2. Kelly Kramer
  3. Megan Douds
  4. Jessica Hirsh
1:50.76
126
20 Liberty logoLiberty
  1. Rachel Rider
  2. JULIA MCCARTHY
  3. EMILY CECCHINI
  4. KAYLA DRAGO
1:51.73
122
21 Emmaus logoEmmaus
  1. VICTORIA BINGHAM
  2. MORGAN WEIGNER
  3. CLAIRE FRANK
  4. Casey YOUNG
1:51.83
122
22 Archbishop Ryan logoArchbishop Ryan
  1. JENNA SHEFFOLD
  2. MARIA ROCCHI
  3. MARY O'LEARY
  4. Shea McKinstry
1:51.89
122
23 Delaware Valley logoDelaware Valley
  1. Denali Hutzelmann
  2. STEPHANIE MARCUCCI
  3. JANEL LLEWELLYN
  4. ASPEN NARVARTE
1:54.74
112
24 Mcdowell logoMcdowell
  1. ISABELLE VIEIRA
  2. MARY WASSELL
  3. EMMA SPRINGER
  4. Jessica Cauley
1:55.43
109