Login
Register
Login
Register
Home
Meets
Top Times
Team Rankings
Recruiting
Videos
Meet Simulator
Help
Close
Home
Meets
Top Times
Team Rankings
Recruiting
Videos
Meet Simulator
Help
2013-14 South Carolina State Championships
Completed
Oct 5, 2013
SCY
SC
14 South Carolina State Championships
Meet Dashboard
500 Free
Event
50 Free
100 Free
200 Free
500 Free
100 Back
100 Breast
100 Fly
200 IM
Women
Gender
Men
Women
Timed Finals
Name
Team
Class
Time
FINA
1
Nicole Fuller
North Augusta
North Augusta
SR
5:01.16
724
PB
2
Lilla Felix
Hilton Head
Hilton Head
JR
5:04.27
702
3
Madison Coughlen
Ft Mill
Ft Mill
FR
5:04.89
698
4
Emma Knapp
Mauldin
Mauldin
FR
5:09.10
670
5
Sarah Reamy
Hilton Head
Hilton Head
SO
5:10.88
659
PB
6
Meredith Whisenhunt
Greenville
Greenville
JR
5:11.60
654
7
ARIANA SCHNEIDER
Riverside
Riverside
–
5:12.70
647
8
Sara Stansell
First Baptist (Mt Pleasant)
First Baptist (Mt Pleasant)
SR
5:12.76
647
PB
9
Hannah Craig
James Island Charter
James Island Charter
JR
5:14.83
634
10
Madison Jones
Riverside
Riverside
SR
5:15.95
627
11
M Halloran
Lexington
Lexington
JR
5:16.27
625
PB
12
Allison Burton
Wando
Wando
FR
5:17.29
619
13
Emily Horomanski
Riverside
Riverside
7
5:19.11
609
PB
14
Courtlyn Fields
T L Hanna
T L Hanna
SR
5:20.49
601
15
Rebecca Groves
Wando
Wando
SO
5:24.58
579
16
Allie Buechele
Wando
Wando
SR
5:24.89
577
17
CASEY WILSON
Brashier Middle Charter
Brashier Middle Charter
SO
5:25.11
576
18
Julia Herron
Ft Mill
Ft Mill
FR
5:25.20
575
19
Caroline Hillebrand
Academic Magnet
Academic Magnet
SO
5:26.52
568
20
Julia Campbell
Myrtle Beach
Myrtle Beach
SR
5:26.73
567
PB
21
Rachel Reistroffer
Dorman
Dorman
8
5:26.88
566
PB
22
Lily Kerr
Hilton Head
Hilton Head
FR
5:27.29
564
PB
23
Danielle Faciszewski
Bluffton
Bluffton
SR
5:27.88
561
PB
24
ANNA HEINTZ
T L Hanna
T L Hanna
FR
5:28.11
560
25
Audra MCSHARRY
Wade Hampton
Wade Hampton
7
5:28.73
557
27
JENNA PEHOWSKI
Ft Mill
Ft Mill
FR
5:30.58
548
PB
26
Kailey Grant
Aiken
Aiken
8
5:30.58
548
28
Brianna Mazzei
Lexington
Lexington
SO
5:30.98
546
29
Madison Swain
River Bluff
River Bluff
8
5:31.33
544
30
LAUREN SCOTT
South Aiken
South Aiken
–
5:31.93
541
31
Marta Zwolski
JL Mann
JL Mann
JR
5:32.87
536
PB
32
Katy Snover
Riverside
Riverside
7
5:33.71
532
PB
33
NATALIE KONOPKA
Eastside
Eastside
FR
5:34.06
531
34
Annie Hope Mazzola
Greenville
Greenville
SO
5:34.21
530
35
Chelsea Savage
Wando
Wando
FR
5:34.65
528
36
Brittany Pangilinan
Bluffton
Bluffton
–
5:35.08
526
37
JASMINE ADAMS
Bishop England
Bishop England
FR
5:35.63
523
38
Kaitlyn Pangilinan
Bluffton
Bluffton
8
5:36.42
520
PB
39
Denise Shealy
Chapin
Chapin
SO
5:37.25
516
PB
40
LYDIA RIORDAN
Wade Hampton
Wade Hampton
–
5:38.70
509
41
Brianna Broussard
Chapin
Chapin
8
5:41.01
499
42
Ellen Vanagel
Hilton Head
Hilton Head
JR
5:42.08
494
43
Maya Stefanelli
Academic Magnet
Academic Magnet
FR
5:42.99
490
44
DELANEY STONE
First Baptist (Mt Pleasant)
First Baptist (Mt Pleasant)
–
5:44.55
484
45
Meagan Robins
AC Flora
AC Flora
8
5:45.42
480
46
Victoria Agostini
Spring Valley
Spring Valley
SO
5:45.62
479
Events
Close
Dummy text
1
50 Free Women
2
100 Free Women
3
200 Free Women
4
500 Free Women
5
100 Back Women
6
100 Breast Women
7
100 Fly Women
8
200 IM Women
11
50 Free Men
12
100 Free Men
13
200 Free Men
14
500 Free Men
15
100 Back Men
16
100 Breast Men
17
100 Fly Men
18
200 IM Men
Events
Events
50 Free
100 Free
200 Free
500 Free
100 Back
100 Breast
100 Fly
200 IM
200 Free Relay
400 Free Relay
200 Medley Relay
1M Diving
3M Diving