CollegeSwimming.com

2013 Speedo Champions Series - Waukesha, WI

  • Date

    Mar. 07–10, 2013

  • Course

    SCY

  • Status

    Completed

800 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
Iowa Flyers Swim Club (A) Iowa Flyers Swim Club
  1. Aidan Keen
  2. Oliver Martin
  3. Karl Thomas
  4. Mark McGlaughlin
7:01.14
 
Peoria Area Water Wizards (A) Peoria Area Water Wizards
  1. Christopher Neaveill
  2. Deven Ries
  3. Andrew Cooper
  4. Matt Kamin
7:02.09
 
Black Hawk Area Swim Team (A) Black Hawk Area Swim Team
  1. Gabriel Langner
  2. Kyle Trelka
  3. Connor Clements
  4. Jacob Sund
7:08.52
 
Falfins Swimming (A) Falfins Swimming
  1. Michael Havenar
  2. Austin Ward
  3. John Frank
  4. Devon Davis
7:09.72
 
Iowa City Eels Swim Club (A) Iowa City Eels Swim Club
  1. Nick Saulnier
  2. Alex Walton
  3. Isaac Eyman Casey
  4. Harris Thompson
7:12.84
 
Westbrook Seals (A) Westbrook Seals
  1. Luke Jeton
  2. Nicholas Sundquist
  3. Jackson Perron
  4. Trebor Lawton
7:14.14
 
Pierre Swim Team (A) Pierre Swim Team
  1. Weston Christensen
  2. Christopher Rumrill
  3. Daniel Jacobson
  4. Alex McLain
7:14.79
 
Peoria Area Water Wizards (B) Peoria Area Water Wizards
  1. Alexander Bousky
  2. Michael Plantamura
  3. Tony Feng
  4. Samuel Neaveill
7:16.26
 
Waukesha Express Swim Team (A) Waukesha Express Swim Team
  1. Alexander Swain
  2. Danny Larson
  3. Kyle Gerum
  4. Jonathan Jaworski
7:19.26
 
AquaStorm (A) AquaStorm
  1. Dylan Sether
  2. Zachary Grosz
  3. Austin Teunissen
  4. Loren Sether
7:20.41
 
Lane 4 Aquatics (A) Lane 4 Aquatics
  1. Lucas Ketelaar
  2. Daniel Rodriguez
  3. John Ponsetto
  4. George Pappas
7:22.44
 
Blackline Aquatics (A) Blackline Aquatics
  1. Seth Berry
  2. Charles Hynes
  3. Grant Terrien
  4. Dave Brazel
7:27.30
 
Lake Country Swim Team (A) Lake Country Swim Team
  1. Ryan Dunton
  2. Logan Kozlik
  3. Logan Roberts
  4. Nolan Fahey
7:28.19
 
Tigersharks Swim Club (A) Tigersharks Swim Club
  1. Christopher Kirchmann
  2. Dahlton Bell
  3. Hung Chow
  4. Sheldon Hatlen
7:35.95
 
Dubuque Area Swimmin' Hurr (A) Dubuque Area Swimmin' Hurr
  1. John Colin
  2. Ben Colin
  3. Drake Stierman
  4. Alec Rutkowski
7:36.42
 
Ames Cyclone Aquatic Club (A) Ames Cyclone Aquatic Club
  1. Dane Van Allen
  2. Cameron Rasmussen
  3. Josh Lee
  4. Alexander Pyle
DNF