CollegeSwimming.com

2013 YMCA National Championships (SCY)

  • Completed
  • Apr. 03–06, 2013
  • SCY

200 Fly Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points
1 Nicholas Gutsche Bradywine YMCA (Delaware) 1:54.98
 
731 PB
2 Dean Shafritz Red Bank Aquarockets Y 1:57.08
 
730 PB
3 Nick Moore Park Cities-North Dallas YMCA 1:58.24
 
737
4 Colin Happ Upper Main Line Ymca 1:58.49
 
702
5 Nathan Delahunty Y-Spartaquatics Swim Club 1:58.60
 
730 PB
6 Jackson Crewe Somerset Hills YMCA 1:58.80
 
726
7 Nicholas Miller Western Connecticut YMCA 1:58.90
 
694
8 Ben Smith Ocean County YMCA 1:59.01
 
665
9 Mace Long Greater Johnstown Community YMCA 1:59.12
 
663
10 Jonathan Dray Cape Cod YMCA Mako Swim Team 1:59.83
 
635
11 Kyle Stefanides Lakeland Hills Family YMCA 1:59.97
 
703
12 Zachary Sanders West Morris YMCA 2:00.11
 
644
13 Dan Jones Metuchen Edison Rays YMCA 2:00.38
 
624 PB
14 Philip Nawn Ridley Area YMCA 2:00.42
 
664
15 Daniel Rosenberger Ridley Area YMCA 2:00.53
 
693
16 Bobby McDowell Wilton Y Wahoos Swim Club 2:00.62
 
634
17 Patrick Savidge Laurel East Hartford YMCA 2:00.72
 
658
18 Ryan Revolinski OSHY Dolphins 2:00.82
 
657
19 Christopher Smith Red Bank Aquarockets Y 2:01.11
 
743
20 Ethan D'arcangelo Pottstown YMCA / TOPS Swimming 2:01.42
 
645
21 Daniel Clifford Parkersburg YMCA 2:01.48
 
644 PB
22 Samuel Fuller Spy Swimming 2:02.01
 
664
23 John Stelmack Y-Spartaquatics Swim Club 2:02.46
 
599
24 Andrew Frederick Franklin YMCA Flyers 2:02.57
 
582 PB
25 Alexander Tenner Ocean County YMCA 2:02.58
 
596
26 Mike Czerwinski Western Branch YMCA 2:02.66
 
580
27 Nick Wilkinson Glens Falls YMCA 2:03.25
 
569
28 Reid Hensen Lakeland Hills Family YMCA 2:03.49
 
606
29 Bora Sebuktekin Somerset Valley YMCA 2:03.67
 
561 PB
30 Colin Kemp Y-Spartaquatics Swim Club 2:03.69
 
632
31 Matthew Fritsch State-PA 2:03.78
 
630
32 Nicholas Brubaker Lancaster & Fairfield YMCA 2:03.84
 
599
33 Seth Underwood Pottstown YMCA / TOPS Swimming 2:04.10
 
568
34 Matthew Chu Somerset Valley YMCA 2:04.29
 
564 PB
35 Tyler Gangell Western Connecticut YMCA 2:04.60
 
544
36 Eli Avart Upper Main Line Ymca 2:05.10
 
575
37 Justin Stange Green Bay YMCA - GBY Aquatics 2:05.44
 
543
38 Robert McNamara Phoenixville Branch YMCA 2:06.30
 
527
39 Matt Traub Northwest Connecticut YMCA 2:07.15
 
538
40 Christopher Gardner Central Delaware (Dover) YMCA 2:07.78
 
486 PB
41 Michael Spears Greater Flint YMCA (FMY Aquatics) 2:15.10
 
400
Stephen Husch Westfield YMCA NS
Matthew Bennett Luciano Lakeland Hills Family YMCA DQ
Maksim Grover Down East Family YMCA DQ