CollegeSwimming.com

2013 NCAA Division III Championships

  • Completed
  • Mar. 20–23, 2013
  • SCY
  • Shenandoah, TX

800 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points
Johns Hopkins (A) Johns Hopkins
  1. Anthony Lordi
  2. William Kimball
  3. Dylan Coggin
  4. Nick Schmidt
6:29.27
 
857
Kenyon (A) Kenyon
  1. Ian Stewart-Bates
  2. Austin Caldwell
  3. Curtis Ramsey
  4. Ian Richardson
6:32.58
 
836
Denison (A) Denison
  1. Sean Chabot
  2. Carlos Maciel
  3. Bart Brunk
  4. Allen Weik
6:32.98
 
833
Keene State (A) Keene State
  1. Drew Ledwith
  2. Shahar Resman
  3. Cole Hogg
  4. Jared Hyde
6:36.65
 
810
Williams (A) Williams
  1. Christopher Weihs
  2. Paul Dyrkacz
  3. Thaddeus Ricotta
  4. Tom Vieth
6:38.66
 
798
Amherst (A) Amherst
  1. Nick Egan
  2. Parker Moody
  3. Jeff Anderson
  4. Connor Sholtis
6:39.80
 
791
DePauw (A) DePauw
  1. Casey Hooker
  2. Robert Spichiger
  3. Thomas Grissom
  4. Matthew Haeske
6:40.36
 
788
Redlands (A) Redlands
  1. David Ortyn
  2. Eric Loprete
  3. Chris Depew
  4. Clint Freeman
6:41.09
 
784
MIT (A) MIT
  1. Remy Mock
  2. Thomas Norris
  3. Anthony Chen
  4. Brendan Deveney
6:41.15
 
783
C-M-S (A) C-M-S
  1. Blake Weber
  2. Cameron Whiting
  3. Marc Blumberg
  4. Devin Bowers
6:41.24
 
783
Stevens Institute (A) Stevens Institute
  1. Tomasz Wolinski
  2. Wesley Elford
  3. Nicholas Noga
  4. Alex Benham
6:41.48
 
781
Emory (A) Emory
  1. Eagan Zettlemoyer
  2. Jeffrey Simpson
  3. Matt Kuhlik
  4. Peter O'Brien
6:41.74
 
780
Gettysburg (A) Gettysburg
  1. Ashton Leyens
  2. Sean Staerk
  3. Robert Gould
  4. Jason Potter
6:42.03
 
778
Hartwick (A) Hartwick
  1. Kenneth Kleso
  2. Miles Blaney
  3. Cory Perez
  4. Bradley Ranson
6:45.14
 
760
TCNJ (A) TCNJ
  1. Stephen Tarnowski
  2. Brian Perez
  3. James Shangle
  4. Aleksander Burzynski
6:45.49
 
758
St. Olaf (A) St. Olaf
  1. Tanner Roe
  2. Michael Gratz
  3. Evan Griffith
  4. William Brebrick
6:47.78
 
746
Chicago (A) Chicago
  1. Eric Hallman
  2. Thomas Meek
  3. Matt Veldman
  4. Andrew Salomon
6:48.60
 
741
Mary Washington (A) Mary Washington
  1. Hugh Anderson
  2. Nicholas Eckhoff
  3. John McHugh
  4. Sean Mayer
6:52.20
 
722
Carleton (A) Carleton
  1. Mamoru Kanazawa
  2. Erik Klontz
  3. Stephen Grinich
  4. George McAneny
6:58.29
 
691
UW-Whitewater (A) UW-Whitewater
  1. Marcus Genrich
  2. Benjamin Wynn
  3. Joseph Devroy
  4. Landon Joiner
7:05.74
 
655