Site logo

2012 Speedo Champions Series - Orlando, FL (18 & Under)

  • Completed
  • Mar. 15–18, 2012
  • LCM
  • FL
A Final LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Cecilia Williams Area Tallahassee logo 2:03.19
771 PB
3 Maddie Hess Blue Wave Swimming logo 2:03.60
764
4 Kendall Dawson Fast Lane Aquatics logo 2:04.22
752 PB
5 Genevieve Miller Bolles School Sharks logo 2:04.30
751 +2.6% PB
6 Kendal Casey Daytona Beach Speed logo 2:04.32
751 PB
B Final LCM
Name Team Time FINA
11 Delaney Barnard Area Tallahassee logo 2:05.53
729 PB
14 Michelle Turek Clearwater Aquatic Team logo 2:06.57
711
15 Harper Bruens Swim Fort Lauderdale logo 2:07.01
704 PB
16 Bianca Spinazzola Bluefish Swim Cl logo 2:09.79
660
C Final LCM
Name Team Time FINA Imp
17 Lani Cabrera Azura Florida Aquatics  logo 2:06.52
712
18 Stacey Stanfield Loggerhead Aquatics logo 2:07.00
704 PB
19 Allyson Ponson Azura Florida Aquatics  logo 2:09.04
671
20 Morgan Kaisrlik Fast Lane Aquatics logo 2:09.64
662
21 Casey Francis Pine Crest logo 2:09.93
657 +0.7% PB
22 Gracie Redding unattached 2:10.05
656
23 Olivia Langford Swim Florida logo 2:11.22
638 PB
24 Mallory McKeon Pine Crest logo 2:11.35
636 +0.8% PB
D Final LCM
Name Team Time FINA Imp
25 Jessica Randolph Plantation Swim Team logo 2:07.49
696 PB
26 Chandler Soapes Bolles School Sharks logo 2:09.17
669 +0.1% PB
27 Danielle Nuszkowski Blue Dolfins logo 2:09.81
659
28 Kahra Williams Gator Swim Club logo 2:10.90
643 +1.7% PB
29 Marcella Ruppert-Gomez Gator Swim Club logo 2:11.97
627
30 Aubrey Murray Martin County Aquatics logo 2:12.12
625
31 Virginia Burns Weymouth Club Waves logo 2:12.15
625
32 Maggie Hohne unattached 2:12.61
618
Preliminaries LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Cecilia Williams Area Tallahassee logo 2:03.66
763 PB
3 Genevieve Miller Bolles School Sharks logo 2:04.89
740 +2.1% PB
4 Kendal Casey Daytona Beach Speed logo 2:04.94
739 PB
5 Kendall Dawson Fast Lane Aquatics logo 2:05.26
734 PB
6 Maddie Hess Blue Wave Swimming logo 2:05.52
729
14 Delaney Barnard Area Tallahassee logo 2:06.98
704 PB
15 Harper Bruens Swim Fort Lauderdale logo 2:06.99
704 PB
17 Michelle Turek Clearwater Aquatic Team logo 2:07.48
696
18 Bianca Spinazzola Bluefish Swim Cl logo 2:07.61
694
19 Lani Cabrera Azura Florida Aquatics  logo 2:07.74
692
20 Stacey Stanfield Loggerhead Aquatics logo 2:07.78
691 PB
23 Morgan Kaisrlik Fast Lane Aquatics logo 2:08.60
678
24 Salem Peacock Bolles School Sharks logo 2:09.30
667 +2.6% PB
25 Allyson Ponson Azura Florida Aquatics  logo 2:10.06
656
26 Olivia Langford Swim Florida logo 2:10.29
652 PB
28 Casey Francis Pine Crest logo 2:10.38
651 +0.4% PB
29 Gracie Redding unattached 2:10.63
647
30 Mallory McKeon Pine Crest logo 2:10.73
645 +1.3% PB
31 Marcella Ruppert-Gomez Gator Swim Club logo 2:11.16
639
32 Aubrey Murray Martin County Aquatics logo 2:11.19
639
33 Virginia Burns Weymouth Club Waves logo 2:11.20
639
34 Chandler Soapes Bolles School Sharks logo 2:11.24
638 -1.5%
34 Jessica Randolph Plantation Swim Team logo 2:11.24
638 PB
36 Kahra Williams Gator Swim Club logo 2:11.38
636 +1.4% PB
37 Maggie Hohne unattached 2:11.75
631
38 Danielle Nuszkowski Blue Dolfins logo 2:11.77
630
39 Daniella Van Den Berg Azura Florida Aquatics  logo 2:11.82
630
40 Sivan Fraiman Plantation Swim Team logo 2:11.90
628 PB
41 Daniela Vega Monroy Lake Lytal Lightning logo 2:11.95
628
42 Julie Suarez Lake Lytal Lightning logo 2:12.15
625
43 Marisa Reidemeister Bluefish Swim Cl logo 2:12.58
619
44 Tierney Shimansky Gator Swim Club logo 2:12.59
619 PB
45 Lindsey Trematerra Gator Swim Club logo 2:12.75
616
46 Hannah Veale Pine Crest logo 2:12.88
615
47 Gabriela Gil Central Florida Metro (Orlando) YMCA logo 2:12.96
614
48 Kierstyn Harmeling Bolles School Sharks logo 2:12.98
613
49 Alexandria Wittman Clearwater Aquatic Team logo 2:13.00
613
50 Daryana Uzcategui Azura Florida Aquatics  logo 2:13.10
612
51 Namilla Sanchez Atlantis Swimming Club logo 2:13.25
610 PB
52 Laura Conoscenti Central Florida Metro (Orlando) YMCA logo 2:13.43
607
53 Hannah Bunkin Makos Aquatics Club of Gainesville logo 2:13.44
607 PB
53 Daniela Gomez Barrientos Performance Aquatics logo 2:13.44
607 PB
55 Alejandra Gonzalez Metro Aquatic Club of Miami logo 2:13.50
606
56 Fabiana Ingram Lake Lytal Lightning logo 2:13.97
600
57 Jamie Gurley Swim Fort Lauderdale logo 2:14.02
599 PB
58 Lindsay Hay Heritage Aquatic Team logo 2:14.06
599
59 Jenna Pisani Lake Lytal Lightning logo 2:14.08
598
60 Emily Jacobs Clearwater Aquatic Team logo 2:14.16
597
61 Philomena Fiorenzi Azura Florida Aquatics  logo 2:14.28
596
62 Brittany Aubley Bolles School Sharks logo 2:14.31
595
63 Valerie Gruest unattached 2:14.35
595
64 Carolyn Lee Lake Lytal Lightning logo 2:14.47
593
65 Nilza Helena Costa Azura Florida Aquatics  logo 2:14.59
592 PB
66 Brenna Ruth Saint Andrew's Swimming logo 2:14.62
591 PB
68 Chelsea Miller West Florida Lightning Aquati logo 2:15.01
586 PB
69 Madalyn Myers Bluefish Swim Cl logo 2:15.03
586 PB
70 Angelina Gallastegui Blue Wave Swimming logo 2:15.07
585
71 Michaela Ryan Bluefish Swim Cl logo 2:15.33
582
72 Hannah Schaefer Bolles School Sharks logo 2:15.38
581
74 Chloe Adams Plantation Swim Team logo 2:15.58
579
75 Alena Kraus Makos Aquatics Club of Gainesville logo 2:15.63
578
77 Kathryn Clare-Salzler Gator Swim Club logo 2:15.78
576 PB
78 Megan Kovac Palm Harbor YMCA Piranhas logo 2:15.83
575
79 Chelsea Chan EDMONTON KEYANO SWIM CLUB logo 2:15.84
575
80 Katie Zientarski Swim Fort Lauderdale logo 2:15.88
575 PB
81 Courtney Bryant Makos Aquatics Club of Gainesville logo 2:15.91
574
82 Heather Burns Gator Swim Club logo 2:15.94
574
83 Aidan Devers Bluefish Swim Cl logo 2:16.00
573
85 Lauren Suarez Lake Lytal Lightning logo 2:16.16
571
86 Sophia Oliva Plantation Swim Team logo 2:16.18
571
87 Haley Cordery Bluefish Swim Cl logo 2:16.33
569
88 Morgan Holt unattached 2:16.52
567
89 Camryn Hudson Lake Lytal Lightning logo 2:16.62
566
90 Madison Hudson Lake Lytal Lightning logo 2:16.63
565
91 Lauren Betancourt Blue Dolfins logo 2:16.75
564
93 Lexi Faunce Gulf Coast Swim Team logo 2:16.84
563 PB
94 Hailey Hernandez Plantation Swim Team logo 2:16.86
563 PB
95 Taylor Darling Weymouth Club Waves logo 2:16.91
562
96 Amanda Ford Saint Andrew's Swimming logo 2:16.98
561
97 Kaitlyn Hauser Gulf Coast Swim Team logo 2:16.99
561
98 Juliette Lacoste Bluefish Swim Cl logo 2:17.07
560
99 Christie Bassett Makos Aquatics Club of Gainesville logo 2:17.49
555
100 Julia Klier Weymouth Club Waves logo 2:17.54
554
101 Madison Cooper Falfins Swimming logo 2:17.73
552
102 Alexis Diaz Central Florida Marlins logo 2:17.79
551
103 Grace Lynch Central Florida Marlins logo 2:17.94
549
104 Anna Chubina Gator Swim Club logo 2:17.97
549
105 Allison Moser Plantation Swim Team logo 2:18.11
547
106 Rachel Lanam Treasure Coast Aquatics logo 2:18.56
542
107 Kristen Suarez Lake Lytal Lightning logo 2:18.58
542
108 Natalia Veray Loggerhead Aquatics logo 2:18.68
541
109 Alexis Delisle Southwest Stars Swim Club logo 2:18.69
541
111 Kelsi Berry Greater Toledo logo 2:19.20
535
112 Julia Corley Lake Lytal Lightning logo 2:19.41
532
113 Marlena Pigliacampi Ormond Holly Hill Otters logo 2:19.42
532
114 Samantha Schilke Blue Dolfins logo 2:19.61
530
115 Krystin Demsher Clearwater Aquatic Team logo 2:19.73
529
116 Dashley Reyes Rockway Swimming Team (FL) logo 2:20.03
525
117 Cydnie Bauer Palm Harbor YMCA Piranhas logo 2:20.09
525
118 Julianna Pettinger Loggerhead Aquatics logo 2:20.15
524
120 Nicole McCollum Gulf Coast Swim Team logo 2:20.52
520
121 Kylie Klotzbach Daytona Beach Speed logo 2:20.65
518 PB
122 Aly Pacitti Heritage Aquatic Team logo 2:20.77
517
123 Caitlin Callanan Bluefish Swim Cl logo 2:20.82
516
124 Hannah Moring Loggerhead Aquatics logo 2:20.84
516
125 Shannon Kennedy Blue Dolfins logo 2:21.33
511
126 Phoebe Briant Makos Aquatics Club of Gainesville logo 2:21.36
511
128 Rebecca Werdine Palm Harbor YMCA Piranhas logo 2:21.55
508
129 Isabella Antonini Swim Fort Lauderdale logo 2:21.66
507
130 Skye Downey Plantation Swim Team logo 2:21.87
505
131 Lauren Harper Blue Wave Swimming logo 2:22.05
503
132 Sara Knight Beaches Aquatic Club, Inc. logo 2:22.55
498
133 Janelle McDonald Weymouth Club Waves logo 2:22.57
498
134 Katherine Davis Kissimmee Swim Association logo 2:23.14
492
135 Caitlyn Johnson Loggerhead Aquatics logo 2:23.18
491
136 Linnea Holmgren Southwest Stars Swim Club logo 2:23.63
487
137 Camila Manrique Heritage Aquatic Team logo 2:23.72
486
138 Caroline Ward Palm Harbor YMCA Piranhas logo 2:23.91
484
139 Wiktoria Ptak Lake Lytal Lightning logo 2:24.39
479
140 Alexandria Black Central Florida Metro (Orlando) YMCA logo 2:25.04
473
141 Lindsey Hansen Loggerhead Aquatics logo 2:25.91
464
142 Dominque Tyson Wahoos of Wellington logo 2:26.18
462
143 Amanda Lee Swim Florida logo 2:26.84
455
144 Angelica Spinazzola Bluefish Swim Cl logo 2:27.48
450
145 Alecia Camp Blue Dolfins logo 2:30.41
424
146 Lauren Johnson Loggerhead Aquatics logo 2:34.54
391
Olivia Carter Daytona Beach Speed logo NS
Sherridon Dressel Bolles School Sharks logo NS
Alice Verme Lake Lytal Lightning logo NS
Jenna Tugaoen Buckeye Swim Club logo NS