CollegeSwimming.com

2011-12 Ohio State High School Championships

  • Completed
  • Feb. 22–25, 2012
  • SCY
  • OH

200 Free Relay Men

Preliminaries SCY
Rank Name Team Time Points
1 Shawnee (Lima) Shawnee (Lima)
  1. Erik Risolvato
  2. Garrett Diltz
  3. Logan Curl
  4. Zachary Diltz
1:24.89
 
145
2 University (Hunting Valley) Campus) University (Hunting Valley) Campus)
  1. Russell Stack
  2. Nicholas Gill
  3. John Anderson
  4. Joshua Wang
1:27.49
 
134
3 Oakwood Oakwood
  1. Buckley Powell
  2. Brock Turner
  3. Andrew Krueger
  4. Patrick Mulcare
1:27.84
 
133
4 Wyoming Wyoming
  1. Eric Lethander
  2. Samual Rominger
  3. Brennan Burt
  4. Patrick Dierker
1:28.40
 
130
5 Colonel Crawford Colonel Crawford
  1. Logan Pfeifer
  2. Jack Crase
  3. Ian Kochheiser
  4. Clay Fogle
1:29.40
 
126
6 Ada Ada
  1. Matthew Wilcox
  2. Mitchell Wilcox
  3. Karl Karcher
  4. Jonathan Robey
1:29.42
 
126
7 Orange Orange
  1. David Wang
  2. Jack Nee
  3. Doo Hee Kim
  4. Alexander Taylor
1:29.46
 
126
8 Gilmour Academy Gilmour Academy
  1. Jack Renner
  2. Zachary Korman
  3. Zachary Hostoffer
  4. David Mirando
1:29.52
 
126
9 Madeira Madeira
  1. Grant Crawford
  2. Stuart Marsh
  3. Jackson Mantkowski
  4. Kyle Williamson
1:29.56
 
126
10 Napoleon Napoleon
  1. Spencer Witt
  2. Ben Kuhlman
  3. Nicholas Mossing
  4. Justin Allison
1:29.78
 
125
11 Mariemont Mariemont
  1. Nathan Wagner
  2. Sam Mcmanus
  3. Connor McManus
  4. Ben Gorman
1:29.90
 
124
12 Rocky River Rocky River
  1. Michael Henry
  2. Christopher Grant
  3. Andrew Goecke
  4. Daniel Parris
1:29.93
 
124
13 Canfield Canfield
  1. Connor Brady
  2. Daniel Bogen
  3. Nicholas Montalto
  4. Mark Dalvin
1:30.06
 
124
14 Columbus Academy Columbus Academy
  1. Conrad Wuorinen
  2. Mitchell Dreisbach
  3. Alec Wuorinen
  4. William Westwater
1:30.74
 
121
15 Catholic Central (Springfield) Catholic Central (Springfield)
  1. Matthew Pettit
  2. Chip Setterfield
  3. Jeffrey Ross
  4. Eric Samuelson
1:31.12
 
120
16 Chesterland West Geauga Chesterland West Geauga
  1. Gabriel Nock
  2. Jacob Keta
  3. Michael Wenrich
  4. Ryan Gleske
1:31.30
 
119
17 Chagrin Falls Chagrin Falls
  1. Ben Vandertill
  2. Daniel Wolfe
  3. George Cashy
  4. David Rann
1:31.35
 
119
18 Dover Dover
  1. Mark Stanke
  2. Jesse Toney
  3. Jake Armstrong
  4. Casey Smith
1:31.47
 
118
19 Grandview Heights Grandview Heights
  1. Evan Tillett
  2. Jacob Smith
  3. Tucker Rinehart
  4. Josh Smith
1:31.64
 
118
20 Carroll Carroll
  1. Trevor Monger
  2. Taylor Albers
  3. Ryan Dull
  4. Jonah Rieman
1:31.98
 
116
21 Archbishop Alter Archbishop Alter
  1. Thomas Golba
  2. Steven Cady
  3. John DeRoo
  4. Phillip Drayton
1:32.03
 
116
21 Bishop Hartley Bishop Hartley
  1. Ronnie Bolden
  2. Patrick Lawrence
  3. Michael Bungard
  4. Patrick Kelly
1:32.03
 
116
23 Granville Granville
  1. Samuel Wagner
  2. Brian Mincks
  3. Chris Stone
  4. Trung Le
1:32.04
 
116
Hawken Hawken
  1. Quinn McHale
  2. Nicholas Ranallo
  3. Stephen Pioro
  4. Alan Karickhoff
DQ