Site logo

Florida Swimming OT Qualifier

  • Completed
  • Feb. 15–17, 2020
  • LCM
  • Orlando, FL
A Final LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Eli Wall Toronto Swim Club logo 1:02.07
780 0.0%
2 Gabe Mastromatteo Kenora Swimming Sharks logo 1:02.21
774 +0.7% SB
3 Juan Carlos Sequera Club Seminole logo 1:04.39
698
4 Jared Pike Riptide Aquatics logo 1:05.42
666 -1.2%
5 Jonathan Rutter Pinnacle Racing logo 1:05.49
664 -2.5%
6 Christian March Performance Aquatics logo 1:05.82
654 -3.0%
7 Andrew Garner T2 Aquatics logo 1:06.20
643
8 Will Heck Bolles School Sharks logo 1:07.14
616 PB
B Final LCM
Name Team Time FINA Imp
9 Tomas Peribonio Gator Swim Club logo 1:04.63
691 PB
10 Noah Sadler Central Florida Metro (Orlando) YMCA logo 1:07.22
614
11 Benjamin Bauchwitz unattached 1:07.25
613 +1.1% SB
12 Liam Heary Sarasota Tsunami Swim Team logo 1:08.50
580 -0.3%
13 Tommy Nagle Tampa Elite Aqua logo 1:08.69
575 -0.3%
14 Mason Herbet Blue Dolfins logo 1:09.40
558
15 Kyle Trelka Radiant Aquatics logo 1:09.58
554 PB
16 Harry Herrera Bolles School Sharks logo 1:09.70
551 PB
C Final LCM
Name Team Time FINA Imp
17 Enzo Martinez Scarpe Gator Swim Club logo 1:06.52
633 -2.3%
18 Ansen Meyer Bolles School Sharks logo 1:08.17
589
19 Nick Shaffer Academy Aquatic Club logo 1:09.41
558 +2.7% SB
20 Julian Smith Episcopal AmberJax logo 1:10.11
541
21 Craig Martins Tampa Bay Aquatics logo 1:11.19
517 PB
22 Max Eckerman Sarasota YMCA Sharks logo 1:11.28
515 PB
23 Spencer Howery Gulf Coast Swim Team logo 1:11.63
507 PB
24 Chris Barton Sarasota YMCA Sharks logo 1:12.68
486
D Final LCM
Name Team Time FINA Imp
25 Jack Hattery Bolles School Sharks logo 1:09.66
552 PB
26 Tomo Nozaki Bolles School Sharks logo 1:09.71
550
27 Luca Oliva Blue Dolfins logo 1:10.11
541 PB
28 Zackary Cheung Bolles School Sharks logo 1:11.55
509
29 Jackson Harlan Sarasota YMCA Sharks logo 1:11.78
504
30 Jonathan Piccarreto Tampa Bay Aquatics logo 1:13.06
478
31 Spence Wagner Indian River Aquatics logo 1:13.43
471 PB
32 LIAM SCHINDLER Academy Aquatic Club logo 1:13.78
464 +2.4% PB
Preliminaries LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Gabe Mastromatteo Kenora Swimming Sharks logo 1:02.69
757 -0.0%
2 Eli Wall Toronto Swim Club logo 1:02.90
749 -1.3%
3 Juan Carlos Sequera Club Seminole logo 1:04.32
701
4 Jonathan Rutter Pinnacle Racing logo 1:04.35
700 -0.7%
5 Christian March Performance Aquatics logo 1:05.60
661 -2.6%
6 Jared Pike Riptide Aquatics logo 1:06.06
647 -2.1%
7 Andrew Garner T2 Aquatics logo 1:06.49
634
8 Will Heck Bolles School Sharks logo 1:07.70
601 PB
9 Tomas Peribonio Gator Swim Club logo 1:07.89
596
10 Noah Sadler Central Florida Metro (Orlando) YMCA logo 1:08.06
591
11 Benjamin Bauchwitz unattached 1:08.40
583 -0.5%
12 Mason Herbet Blue Dolfins logo 1:08.85
571
13 Kyle Trelka Radiant Aquatics logo 1:09.64
552 PB
14 Tommy Nagle Tampa Elite Aqua logo 1:09.66
552 -1.7%
15 Liam Heary Sarasota Tsunami Swim Team logo 1:09.93
545 -2.4%
16 Harry Herrera Bolles School Sharks logo 1:09.94
545 PB
17 Ansen Meyer Bolles School Sharks logo 1:09.95
545
18 Julian Smith Episcopal AmberJax logo 1:10.15
540
19 Max Eckerman Sarasota YMCA Sharks logo 1:10.48
533 PB
20 Nick Shaffer Academy Aquatic Club logo 1:10.52
532 +1.2% SB
21 Craig Martins Tampa Bay Aquatics logo 1:11.30
514 PB
22 Spencer Howery Gulf Coast Swim Team logo 1:11.34
514 PB
23 Chris Barton Sarasota YMCA Sharks logo 1:11.50
510 PB
24 Enzo Martinez Scarpe Gator Swim Club logo 1:11.52
510 -9.9%
25 Luca Oliva Blue Dolfins logo 1:11.63
507
26 Jack Hattery Bolles School Sharks logo 1:11.73
505
27 Tomo Nozaki Bolles School Sharks logo 1:11.79
504
28 Jackson Harlan Sarasota YMCA Sharks logo 1:12.14
497
29 Freddie Cole Rocoa of Brevard logo 1:12.15
496 PB
30 Zackary Cheung Bolles School Sharks logo 1:12.33
493
31 Lukas Boaz Blue Dolfins logo 1:12.79
483
32 Ben Castillo Rocoa of Brevard logo 1:12.83
483 PB
33 Jonathan Piccarreto Tampa Bay Aquatics logo 1:13.57
468
34 Spence Wagner Indian River Aquatics logo 1:14.08
459 PB
35 LIAM SCHINDLER Academy Aquatic Club logo 1:14.24
456 +1.8% PB
36 Jake Sherman Blue Wave Swimming logo 1:14.35
454
37 Matthew Long Winter Haven Sti logo 1:14.50
451
38 Andrew LeClair Blue Dolfins logo 1:14.76
446
39 Jackson Bowen Bolles School Sharks logo 1:15.18
439
40 Keegan Rutledge-Jukes Southwest Stars Swim Club logo 1:15.19
439
41 Matt Molloy T2 Aquatics logo 1:15.38
435 PB
42 Callum Grobler Sarasota YMCA Sharks logo 1:15.75
429
43 Ethan Jarr Sarasota Tsunami Swim Team logo 1:15.77
429 +0.1% SB
44 Justin Rockaway Blue Dolfins logo 1:15.95
426
45 James Scanlon T2 Aquatics logo 1:16.76
412
Patrick Fry Blue Dolfins logo NS
Ezequiel Negron Blue Dolfins logo NS
Aaron Greenberg Team Elite logo NS