Site logo

Florida Swimming OT Qualifier

  • Completed
  • Feb. 15–17, 2020
  • LCM
  • Orlando, FL
A Final LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Kylie Jacqueline MASSE Toronto Swim Club logo 59.71
921 -0.4%
2 Kennedy Goss Granite Gators Swim Team logo 1:01.46
845 +0.8% SB
3 Zoe Thatcher Savannah Swim Team logo 1:03.24
775 +2.0% PB
4 Isabella Korby United Swim Club (MA) logo 1:03.41
769 +1.9% SB
5 Mary Kate Kelley Episcopal AmberJax logo 1:03.97
749 PB
6 Ella Bathurst Tampa Elite Aqua logo 1:04.11
744
7 jordan agliano Highlander Aquatic Club logo 1:04.16
743 0.0%
8 Destiny Nelson unattached 1:04.45
733 -0.1%
B Final LCM
Name Team Time FINA Imp
9 Lain Shahboz Gator Swim Club logo 1:03.78
756 +2.9% PB
10 Anna Freed Sarasota Tsunami Swim Team logo 1:04.71
724 -3.4%
11 Lydia Hanlon Area Tallahassee logo 1:05.50
698 -0.5%
12 Ann Wohlgemuth Planet Swim Aqua logo 1:06.07
680
13 Sarah Evans Indian River Aquatics logo 1:07.15
648
14 Gracie Weyant Sarasota YMCA Sharks logo 1:07.77
630 PB
15 Delaney Bailey Sarasota YMCA Sharks logo 1:08.51
610
16 Lexie Mulvihill Tampa Elite Aqua logo 1:10.78
553
C Final LCM
Name Team Time FINA Imp
17 Carissa Rinard West Florida Lightning Aquati logo 1:06.67
662 -0.1%
18 Adair Sand Bolles School Sharks logo 1:06.72
660 -0.0%
19 Sarah Sensenbrenner Sarasota YMCA Sharks logo 1:07.18
647 PB
20 Jaden Herbet Blue Dolfins logo 1:07.33
643
21 Isabella Bishop Blue Dolfins logo 1:07.36
642
22 Jewels Carlini Swim Florida logo 1:07.41
640 PB
23 Leah Reisker Gator Swim Club logo 1:10.43
561
Michaela Mattes Sarasota YMCA Sharks logo DQ
D Final LCM
Name Team Time FINA Imp
25 Gabby Donahue Blue Dolfins logo 1:07.46
639
26 Manita Satianchokwisan Bolles School Sharks logo 1:07.85
628
27 Maeson Moore unattached 1:08.24
617
28 Kali Garcia Patriot Aquatics (FL) logo 1:08.51
610
29 Carsyn Ide T2 Aquatics logo 1:08.57
608 +4.4% PB
30 Caroline Chasser Blue Dolfins logo 1:08.79
602
31 Sidney Brann Sarasota Tsunami Swim Team logo 1:09.12
594 +2.9% SB
32 Brynn Stoneburg Treasure Coast Aquatics logo 1:09.83
576
Preliminaries LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Kylie Jacqueline MASSE Toronto Swim Club logo 1:00.73
876 -2.1%
2 Kennedy Goss Granite Gators Swim Team logo 1:02.23
814 -0.4%
3 Zoe Thatcher Savannah Swim Team logo 1:03.73
758 +1.3% PB
4 Isabella Korby United Swim Club (MA) logo 1:04.22
740 +0.7% SB
5 Ella Bathurst Tampa Elite Aqua logo 1:04.87
718
6 Destiny Nelson unattached 1:04.91
717 -0.8%
7 Mary Kate Kelley Episcopal AmberJax logo 1:04.99
714
8 jordan agliano Highlander Aquatic Club logo 1:05.29
705 -1.8%
9 Emma Weyant Sarasota YMCA Sharks logo 1:05.61
694 PB
10 Anna Freed Sarasota Tsunami Swim Team logo 1:05.68
692 -4.9%
11 Lain Shahboz Gator Swim Club logo 1:05.95
684 -0.4%
12 Lydia Hanlon Area Tallahassee logo 1:05.98
683 -1.3%
13 Ann Wohlgemuth Planet Swim Aqua logo 1:06.34
672
14 Sarah Evans Indian River Aquatics logo 1:06.55
665
15 Delaney Bailey Sarasota YMCA Sharks logo 1:06.56
665 PB
16 Addison Sauickie Sarasota YMCA Sharks logo 1:06.78
659 PB
17 Lexie Mulvihill Tampa Elite Aqua logo 1:06.88
656
18 Megan Hansen Blue Dolfins logo 1:06.99
652 +1.5% SB
19 Gracie Weyant Sarasota YMCA Sharks logo 1:07.06
650 PB
20 Isabella Bishop Blue Dolfins logo 1:07.15
648 PB
21 Sarah Sensenbrenner Sarasota YMCA Sharks logo 1:07.26
645 PB
22 Jewels Carlini Swim Florida logo 1:07.36
642 PB
23 Michaela Mattes Sarasota YMCA Sharks logo 1:07.37
641 PB
24 Adair Sand Bolles School Sharks logo 1:07.43
640 -1.1%
25 Leah Reisker Gator Swim Club logo 1:07.44
639
26 Jaden Herbet Blue Dolfins logo 1:07.78
630
27 Carissa Rinard West Florida Lightning Aquati logo 1:08.11
621 -2.2%
28 Micayla Cronk Blue Dolfins logo 1:08.60
608
29 Caroline Chasser Blue Dolfins logo 1:08.70
605
30 Gabby Donahue Blue Dolfins logo 1:08.75
604
31 Sidney Brann Sarasota Tsunami Swim Team logo 1:08.91
599 +3.2% SB
32 Kali Garcia Patriot Aquatics (FL) logo 1:08.93
599
33 Carsyn Ide T2 Aquatics logo 1:09.21
592 +3.5% SB
34 Maeson Moore unattached 1:09.24
591
35 Manita Satianchokwisan Bolles School Sharks logo 1:09.58
582
36 Brynn Stoneburg Treasure Coast Aquatics logo 1:09.71
579
37 Madeleine Reynolds Laker Swimming logo 1:09.76
578 -2.8%
38 Avery Hawker Tampa Elite Aqua logo 1:10.18
567 PB
39 Katherine Sammy Gator Swim Club logo 1:10.32
564 PB
40 Leah Degeorge Bolles School Sharks logo 1:10.34
564
41 Kate Hill Patriot Aquatics (FL) logo 1:10.81
552 PB
41 Cambria Semmen Highlander Aquatic Club logo 1:10.81
552 0.0%
43 Mary Leigh Hardman Winter Haven Sti logo 1:10.88
551 PB
44 Ashley Zapata Bolles School Sharks logo 1:10.97
549 PB
45 Mabry Bishop unattached 1:11.07
546 -0.5%
46 Katelyn Cabral Performance Aquatics logo 1:11.11
545
47 Bethany Rahn Sarasota YMCA Sharks logo 1:11.45
538 PB
48 Jessica Beede Academy Aquatic Club logo 1:11.73
531 -2.4%
49 Ashlin Cannella Academy Aquatic Club logo 1:11.77
531
50 Erika Hirschmann Blue Dolfins logo 1:11.79
530 +7.7% PB
50 Sophia Ng Central Florida Metro (Orlando) YMCA logo 1:11.79
530
52 Hannah Ahn Gator Swim Club logo 1:12.06
524
53 Madison Feehery T2 Aquatics logo 1:12.14
522
54 Elliot Fox T2 Aquatics logo 1:12.29
519 +2.9% PB
55 Zoe Hendrickx T2 Aquatics logo 1:12.37
517
56 Gwen Shahboz Gator Swim Club logo 1:12.47
515 PB
57 Haylie Pinola Bolles School Sharks logo 1:12.61
512 PB
58 Michelle Cottle Laker Swimming logo 1:12.75
509 PB
58 Katie Jordan Bolles School Sharks logo 1:12.75
509
60 Maquinn Havig T2 Aquatics logo 1:13.42
496
61 Cassidy Neely Academy Aquatic Club logo 1:13.50
494 PB
62 Sydney Weatherspoon Rocoa of Brevard logo 1:13.96
485 PB
63 Sabyne Brisson T2 Aquatics logo 1:14.01
484 -1.8%
64 Lily Redding Highlander Aquatic Club logo 1:14.05
483 PB
65 Gabryella Tong Laker Swimming logo 1:14.87
467 -5.6%
66 Gina DiLullo Blue Dolfins logo 1:14.95
466
67 Sarah Gonzalez Rocoa of Brevard logo 1:16.68
435 PB
Carly White Area Tallahassee logo DQ
Ella Neskora Bolles School Sharks logo NS
Rylie Noe T2 Aquatics logo NS
Faith Khoo Bolles School Sharks logo NS
Marlie RITTENHOUSE Bolles School Sharks logo NS