Login
Register
Login
Register
Home
Meets
Top Times
Team Rankings
Recruiting
Videos
Meet Simulator
Help
Close
Home
Meets
Top Times
Team Rankings
Recruiting
Videos
Meet Simulator
Help
Flanders Swimming Cup
Completed
Jan 18–19, 2020
LCM
Antwerp, BEL
Flanders Swimming Cup
Meet Dashboard
100 Back
Event
50 Free
100 Free
200 Free
400 Free
800 Free
1500 Free
50 Back
100 Back
200 Back
50 Breast
100 Breast
200 Breast
50 Fly
100 Fly
200 Fly
200 IM
400 IM
400 Free Relay
Women
Gender
Men
Women
Finals
Name
Team
Time
FINA
Imp
1
MIE OSTERGAARD NIELSEN
Aalborg svømmeklub
Aalborg svømmeklub
1:00.14
877
–
2
Cassie Wild
University of Stirling
University of Stirling
1:01.21
832
–
3
Jessica Fullalove
Bath NC
Bath NC
1:01.39
825
–
4
Maaike DE WAARD
Netherlands
Netherlands
1:01.73
811
-1.3%
5
Nadine Laemmler
Neckarsulmer Sport - Union
Neckarsulmer Sport - Union
1:01.77
810
-0.9%
6
Danielle Hill
Swim Ireland
Swim Ireland
1:01.79
809
–
7
Jade Smits
Zwemclub Brabo Antwerpen
Zwemclub Brabo Antwerpen
1:03.13
758
+0.7%
PB
8
Tessa Vermeulen
Netherlands
Netherlands
1:03.61
741
-3.8%
9
Karoline ENEVOLD SORENSEN
Denmark
Denmark
1:03.81
734
–
10
Lotte Hosper
Netherlands
Netherlands
1:04.90
698
-1.8%
11
Fleur Verdonck
Zwemclub Geel
Zwemclub Geel
1:05.00
695
–
PB
12
Zinke Delcommune
K Aarschotse Zwemclub Schoonhoven
K Aarschotse Zwemclub Schoonhoven
1:05.57
677
–
13
Sarah Van Wallendael
Zwemclub Brabo Antwerpen
Zwemclub Brabo Antwerpen
1:06.25
656
–
14
Elise Decaesstecker
Bruinvissen Diksmuide
Bruinvissen Diksmuide
1:06.48
649
–
15
Kate Butler
Ellesmere Co
Ellesmere Co
1:07.28
627
–
16
Lie Mattheeuws
MEGA-zwemteam
MEGA-zwemteam
1:07.60
618
–
PB
Preliminaries
Name
Team
Time
FINA
Imp
1
Jessica Fullalove
Bath NC
Bath NC
1:01.08
837
–
2
MIE OSTERGAARD NIELSEN
Aalborg svømmeklub
Aalborg svømmeklub
1:01.65
814
–
3
Cassie Wild
University of Stirling
University of Stirling
1:01.81
808
–
4
Nadine Laemmler
Neckarsulmer Sport - Union
Neckarsulmer Sport - Union
1:02.22
792
-1.6%
5
Jade Smits
Zwemclub Brabo Antwerpen
Zwemclub Brabo Antwerpen
1:02.49
782
+1.7%
PB
6
Maaike DE WAARD
Netherlands
Netherlands
1:02.67
775
-2.9%
7
Danielle Hill
Swim Ireland
Swim Ireland
1:03.08
760
–
8
Tessa Vermeulen
Netherlands
Netherlands
1:04.32
717
-4.9%
9
Zinke Delcommune
K Aarschotse Zwemclub Schoonhoven
K Aarschotse Zwemclub Schoonhoven
1:05.99
664
–
10
Fleur Verdonck
Zwemclub Geel
Zwemclub Geel
1:06.04
662
–
PB
11
Lotte Hosper
Netherlands
Netherlands
1:06.23
657
-3.9%
12
Karoline ENEVOLD SORENSEN
Denmark
Denmark
1:06.25
656
–
13
Elise Decaesstecker
Bruinvissen Diksmuide
Bruinvissen Diksmuide
1:06.37
653
–
14
Elisabeth Sabroe Ebbesen
Denmark
Denmark
1:06.45
650
–
PB
15
Sarah Van Wallendael
Zwemclub Brabo Antwerpen
Zwemclub Brabo Antwerpen
1:07.06
633
–
16
Kate Butler
Ellesmere Co
Ellesmere Co
1:07.56
619
–
17
Lie Mattheeuws
MEGA-zwemteam
MEGA-zwemteam
1:07.73
614
–
PB
18
Julie Stampe
Denmark
Denmark
1:08.04
606
–
19
Frankie Whiting
Ellesmere Co
Ellesmere Co
1:08.54
593
–
20
Flore Derkoningen
Genker Zwemvereniging Neptunus
Genker Zwemvereniging Neptunus
1:09.06
579
–
20
Femke Serverius
MEGA-zwemteam
MEGA-zwemteam
1:09.06
579
–
PB
22
Briana Wouters
Heistse Zwemclub Arduas
Heistse Zwemclub Arduas
1:09.07
579
–
23
Yinthe Van Steen
Tiense Regio United Swimming Team
Tiense Regio United Swimming Team
1:09.60
566
–
24
Lilou Chauveheid
Liege Mosan
Liege Mosan
1:09.97
557
–
PB
25
Lieselotte Claes
Zwemclub Tremelo
Zwemclub Tremelo
1:10.24
551
–
26
Lot De Heyder
MEGA-zwemteam
MEGA-zwemteam
1:10.45
546
–
27
Marit Berx
Tiense Regio United Swimming Team
Tiense Regio United Swimming Team
1:11.07
532
–
28
Giovanna Ghibellini
Ellesmere Co
Ellesmere Co
1:11.10
531
–
29
Karo Lippens
Zwemteam Waasland
Zwemteam Waasland
1:11.22
528
–
PB
30
Merel Van Varenberg
Flanders Inter Regio Swim Team
Flanders Inter Regio Swim Team
1:11.53
521
–
31
Marthe Seynaeve
Izegemse Krekel Zwemmers
Izegemse Krekel Zwemmers
1:11.72
517
–
32
Silke Carlier
Koninklijke Vilvoordse Zwemclub Phoenix
Koninklijke Vilvoordse Zwemclub Phoenix
1:11.98
512
–
33
Justine Brissinck
Royal Ostend Swimming Club
Royal Ostend Swimming Club
1:12.40
503
–
34
Anna Watelle
Leuven Aquatics
Leuven Aquatics
1:13.21
486
–
35
Liloue Angellier
Zwemclub Tremelo
Zwemclub Tremelo
1:13.43
482
–
PB
36
Diana Avalos Llerena
Tiense Regio United Swimming Team
Tiense Regio United Swimming Team
1:13.67
477
–
37
Anthe De Keersmaeker
Swimming Club Strombeek-Grimbergen
Swimming Club Strombeek-Grimbergen
1:14.76
457
–
Events
Close
Dummy text
1
200 Free Men
2
50 Back Women
3
100 Back Men
4
200 Fly Women
5
200 Breast Men
6
100 Breast Women
7
200 IM Men
8
100 Free Women
9
400 Free Men
10
400 IM Women
11
100 Fly Men
12
200 Back Women
13
50 Free Men
14
50 Fly Women
15
50 Breast Men
16
800 Free Women
17
200 Free Women
18
50 Back Men
19
100 Back Women
20
200 Fly Men
21
200 Breast Women
22
100 Breast Men
23
200 IM Women
24
100 Free Men
25
400 Free Women
26
400 IM Men
27
100 Fly Women
28
200 Back Men
29
50 Free Women
30
50 Fly Men
31
50 Breast Women
32
1500 Free Men
33
400 Free Relay Men
34
400 Free Relay Women
Events
Events
50 Free
100 Free
200 Free
400 Free
800 Free
1500 Free
50 Back
100 Back
200 Back
50 Breast
100 Breast
200 Breast
50 Fly
100 Fly
200 Fly
200 IM
400 IM
200 Free Relay
400 Free Relay
800 Free Relay
200 Medley Relay
400 Medley Relay