Site logo

YMCA Short Course National Championships

200 Fly Women

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Megan Glass Blue Ash YMCA Swim Team logoBlue Ash YMCA Swim Team 1:57.51
913 +3.5% PB
2 Annika McEnroe Y-Spartaquatics logoY-Spartaquatics 1:58.27
905 +2.3% PB
3 Isabel Traba Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:58.56
894 +2.8% PB
4 Sarah Hardy Metuchen Edison Rays YMCA logoMetuchen Edison Rays YMCA 2:00.53
860 -0.1%
5 McKenzie Campbell Greensboro YMCA logoGreensboro YMCA 2:00.67
858 +0.1% PB
6 Emily Horomanski Y-Spartaquatics logoY-Spartaquatics 2:00.90
854 +0.1% SB
7 Sarah Holt Red River Aquatic Club logoRed River Aquatic Club 2:01.66
846 +0.9% PB
8 Berit Quass DSMY Marlins logoDSMY Marlins 2:01.93
842 -2.5%
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
9 Sumner Chmielewski Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:02.15
844 +0.3% PB
10 Gabby Low Kennebec Valley YMCA logoKennebec Valley YMCA 2:02.26
830 PB
11 Julia Stevens Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logoCheshire Y/Sea Dog Swim C 2:02.55
831 +0.4% SB
12 Jenna Bridges Y-Spartaquatics logoY-Spartaquatics 2:02.59
830 +3.8% PB
13 Brina Uhlin York YMCA logoYork YMCA 2:03.53
809 +0.0% PB
14 Luci Lozano Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:03.68
806 +0.6% SB
15 Mimi Filkin Central Florida Metro (Orlando) YMCA logoCentral Florida Metro (Orlando) YMCA 2:04.58
791 +1.1% PB
16 Mac Sullivan Upper Main Line Ymca logoUpper Main Line Ymca 2:04.90
797 +0.5% PB
C Final SCY
Name Team Time Pts Imp
17 Grace Zhou Somerset Valley YMCA logoSomerset Valley YMCA 2:01.16
885 +1.1% PB
18 Margaret Clough Countryside YMCA logoCountryside YMCA 2:02.58
825 +2.3% PB
19 Kendra Preski Springfield YMCA (Illinois) logoSpringfield YMCA (Illinois) 2:03.33
812 +1.3% PB
20 Erini Pappas Upper Main Line Ymca logoUpper Main Line Ymca 2:04.70
801 +1.7% PB
21 Kaitlyn Bitting Reading and Berks County YMCA logoReading and Berks County YMCA 2:05.01
796 +0.4% PB
22 Jane Denenberg NWDupage YMCA / BR Ryall Swim Club logoNWDupage YMCA / BR Ryall Swim Club 2:05.15
781 +1.1% SB
23 Grace Hu Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:05.22
792 -0.4%
24 Jasmine Coe Champaign County YMCA logoChampaign County YMCA 2:06.16
764 -2.6%
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Annika McEnroe Y-Spartaquatics logoY-Spartaquatics 1:58.29
905 +2.2% PB
2 Isabel Traba Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:59.04
886 +2.4% SB
3 Megan Glass Blue Ash YMCA Swim Team logoBlue Ash YMCA Swim Team 1:59.06
886 +2.2% SB
4 Sarah Hardy Metuchen Edison Rays YMCA logoMetuchen Edison Rays YMCA 1:59.25
882 +1.0% PB
5 Emily Horomanski Y-Spartaquatics logoY-Spartaquatics 2:00.28
864 +0.6% SB
6 McKenzie Campbell Greensboro YMCA logoGreensboro YMCA 2:01.13
850 -0.3%
7 Berit Quass DSMY Marlins logoDSMY Marlins 2:02.00
840 -2.6%
8 Sarah Holt Red River Aquatic Club logoRed River Aquatic Club 2:02.12
838 +0.5% PB
9 Gabby Low Kennebec Valley YMCA logoKennebec Valley YMCA 2:02.27
830 PB
10 Julia Stevens Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logoCheshire Y/Sea Dog Swim C 2:02.50
832 +0.4% SB
11 Jenna Bridges Y-Spartaquatics logoY-Spartaquatics 2:02.56
831 +3.8% PB
12 Mimi Filkin Central Florida Metro (Orlando) YMCA logoCentral Florida Metro (Orlando) YMCA 2:02.93
819 +2.4% PB
13 Luci Lozano Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:03.00
818 +1.1% PB
14 Sumner Chmielewski Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:03.27
825 -0.6%
15 Brina Uhlin York YMCA logoYork YMCA 2:03.32
812 +0.2% PB
16 Mac Sullivan Upper Main Line Ymca logoUpper Main Line Ymca 2:03.38
823 +1.7% PB
17 Grace Zhou Somerset Valley YMCA logoSomerset Valley YMCA 2:03.67
842 -0.9%
18 Jasmine Coe Champaign County YMCA logoChampaign County YMCA 2:03.86
803 -0.8%
19 Arabella Lee Red Bank Aquarockets Y logoRed Bank Aquarockets Y 2:04.06
836 +0.5% PB
20 Margaret Clough Countryside YMCA logoCountryside YMCA 2:04.24
796 +0.9% PB
21 Jane Denenberg NWDupage YMCA / BR Ryall Swim Club logoNWDupage YMCA / BR Ryall Swim Club 2:04.36
794 +1.7% SB
22 Erini Pappas Upper Main Line Ymca logoUpper Main Line Ymca 2:04.53
804 +1.9% PB
23 Kendra Preski Springfield YMCA (Illinois) logoSpringfield YMCA (Illinois) 2:04.86
786 +0.1% SB
24 Grace Hu Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:04.97
796 -0.2%
25 Kaitlyn Bitting Reading and Berks County YMCA logoReading and Berks County YMCA 2:05.25
792 +0.3% PB
26 Alyssa Graves Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 2:05.29
779 +0.4% SB
27 Grace Lange Wilton Y Wahoos Swim Club logoWilton Y Wahoos Swim Club 2:05.30
778 +1.2% PB
28 Rachel Peden Y-Spartaquatics logoY-Spartaquatics 2:05.49
775 +3.9% PB
29 Peyton Farrell Coffman Family YMCA logoCoffman Family YMCA 2:05.67
772 -1.8%
30 Bri Zablocki Green Bay YMCA - GBY Aquatics logoGreen Bay YMCA - GBY Aquatics 2:05.90
768 -1.2%
31 Megan Clifford Birmingham Blue Dolphins logoBirmingham Blue Dolphins 2:06.05
771 -0.5%
32 Rachel Woomer Boyertown Area YMCA logoBoyertown Area YMCA 2:06.16
764 +1.4% PB
33 Liz Jantausch Countryside YMCA logoCountryside YMCA 2:06.24
768 +0.9% PB
34 Sydney Houtz Susquehanna-PA logoSusquehanna-PA 2:06.28
762 +13.2% PB
35 Lindsey Skidmore Y-Spartaquatics logoY-Spartaquatics 2:06.37
766 +2.0% PB
36 Maile Mora Red Bank Aquarockets Y logoRed Bank Aquarockets Y 2:06.42
760 +1.8% PB
37 Sydney Gring Reading and Berks County YMCA logoReading and Berks County YMCA 2:06.56
794 +0.0% PB
38 Lily Hann Lakeland Hills Family YMCA logoLakeland Hills Family YMCA 2:06.69
792 -0.1%
39 Anika Rubocki Boise YMCA logoBoise YMCA 2:06.70
755 -0.0%
39 Kelly McDermott Wyckoff Family YMCA logoWyckoff Family YMCA 2:06.70
755 +2.8% PB
41 Sarah Young Y-Spartaquatics logoY-Spartaquatics 2:06.80
753 +4.0% SB
42 Alexis Walker YMCA of the Triangle Area Swim Team logoYMCA of the Triangle Area Swim Team 2:06.90
752 +2.8% PB
43 jess zebrowski Red Bank Aquarockets Y logoRed Bank Aquarockets Y 2:06.91
764 +0.0% PB
44 Autumn-Brook Tucker Lakeland Hills Family YMCA logoLakeland Hills Family YMCA 2:06.93
751 +0.5% SB
45 Julianna Tyler Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logoCheshire Y/Sea Dog Swim C 2:07.00
837 -0.8%
46 Michelle Whelton South County-FL logoSouth County-FL 2:07.12
784 -1.7%
47 Hailey Harkins Somerset Valley YMCA logoSomerset Valley YMCA 2:07.19
752 -0.7%
48 Megan Unruh Boyertown Area YMCA logoBoyertown Area YMCA 2:07.37
780 -0.1%
49 Sophia Gerhart State-PA logoState-PA 2:07.42
743 +1.1% PB
50 Mia Hensley Lancaster & Fairfield YMCA logoLancaster & Fairfield YMCA 2:07.47
754 +2.4% PB
51 Amanda Neeb Western Connecticut YMCA logoWestern Connecticut YMCA 2:07.52
753 +0.7% PB
52 Camryn Leydig York YMCA logoYork YMCA 2:07.57
777 +0.7% PB
53 Emma Swabb Kettering South Community YMCA logoKettering South Community YMCA 2:07.75
737 +1.4% PB
54 Olivia Herbert Western Connecticut YMCA logoWestern Connecticut YMCA 2:07.84
773 +0.4% PB
55 Emily Thompson Somerset Valley YMCA logoSomerset Valley YMCA 2:07.90
822 -0.7%
56 Natalie Stafford South County-FL logoSouth County-FL 2:08.06
744 -1.6%
56 Shannon Culbert Red Bank Aquarockets Y logoRed Bank Aquarockets Y 2:08.06
732 -1.5%
58 Alexa Arkenberg R.C. Durr-KY logoR.C. Durr-KY 2:08.19
736
59 Taryn Dailey Central Florida Metro (Orlando) YMCA logoCentral Florida Metro (Orlando) YMCA 2:08.25
729 +1.7% PB
59 Abigael McKinney Westfield YMCA logoWestfield YMCA 2:08.25
735 +0.1% PB
61 Maggie Reilly Somerset Valley YMCA logoSomerset Valley YMCA 2:08.29
728 -1.9%
62 Maddy O'Connor Western Connecticut YMCA logoWestern Connecticut YMCA 2:08.36
727 +2.4% PB
63 Brooke Blom Tri-County-WV logoTri-County-WV 2:08.41
732 -1.8%
64 Lizzy Washburn Summit Branch YMCA logoSummit Branch YMCA 2:08.57
760 +0.2% PB
65 Bella Tejeda Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logoCheshire Y/Sea Dog Swim C 2:08.59
729 +1.0% PB
66 Claire O'Neill York YMCA logoYork YMCA 2:08.60
729 +0.6% PB
67 Elizabeth McDevitt Alamance-NC logoAlamance-NC 2:08.75
733 +1.3% SB
68 Brenda Mendes Central Florida Metro (Orlando) YMCA logoCentral Florida Metro (Orlando) YMCA 2:08.77
720 +0.6% PB
69 Evelyn Peters Rock Hill Area YMCA logoRock Hill Area YMCA 2:08.80
720 +0.0% SB
70 M. E. Smith Kettering South Community YMCA logoKettering South Community YMCA 2:08.92
718 +1.0% PB
71 Jenna Maloy YMCA of the Triangle Area Swim Team logoYMCA of the Triangle Area Swim Team 2:09.08
728 +1.4% PB
72 Rebecca Martin Y-Spartaquatics logoY-Spartaquatics 2:09.15
714 +0.3% PB
73 Arisa Cowe Wilton Y Wahoos Swim Club logoWilton Y Wahoos Swim Club 2:09.25
712 -0.4%
73 Cameron Roche Wyckoff Family YMCA logoWyckoff Family YMCA 2:09.25
718 0.0%
75 Taylor Marjamaa Red Bank Aquarockets Y logoRed Bank Aquarockets Y 2:09.40
710 +0.9% PB
76 Lucia Johnson M.E. Lyons/Anderson Barrac logoM.E. Lyons/Anderson Barrac 2:09.49
796 +0.5% PB
77 Megan Ehrnfeldt Boyertown Area YMCA logoBoyertown Area YMCA 2:09.66
718 +0.6% PB
78 Katie Horan Columbia Northwest Family YMCA logoColumbia Northwest Family YMCA 2:09.72
705 -0.6%
79 Sydney Ulmer York YMCA logoYork YMCA 2:09.76
716 -2.0%
80 Maureen Schwarz Somerset Valley YMCA logoSomerset Valley YMCA 2:09.83
715 -0.8%
81 Avery Huang Piedmont Family YMCA Inc. logoPiedmont Family YMCA Inc. 2:10.02
737 -1.1%
82 Reece Whatmore Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:10.11
704 +0.5% PB
83 Melanie Nunn Summit Branch YMCA logoSummit Branch YMCA 2:10.31
701 -0.6%
84 Kiersten Donnelly Upper Main Line Ymca logoUpper Main Line Ymca 2:10.46
705 +0.6% SB
85 Anika Fassett Birmingham Blue Dolphins logoBirmingham Blue Dolphins 2:10.57
691 0.0%
86 Nicole Ben-David Fanwood Scotch Plains YMCA logoFanwood Scotch Plains YMCA 2:10.58
727 -0.2%
87 Ashley Kolpan Somerset Valley YMCA logoSomerset Valley YMCA 2:10.85
686 -2.4%
88 Atzi Gomez Sage YMCA of Metro Chicago logoSage YMCA of Metro Chicago 2:10.99
696 +1.0% SB
89 Reece Alexander Winston-Salem YMCA Swim logoWinston-Salem YMCA Swim 2:11.03
695 -1.7%
90 Megan Grill Countryside YMCA logoCountryside YMCA 2:11.25
685 -1.2%
91 Aidan Pinto Lakeland Hills Family YMCA logoLakeland Hills Family YMCA 2:11.34
678 -1.2%
92 Scout Bergwall DSMY Marlins logoDSMY Marlins 2:11.49
676 -2.0%
93 Meredith Riegler Somerset Hills YMCA logoSomerset Hills YMCA 2:11.55
675 -3.4%
94 Violet Anderson Green Bay YMCA - GBY Aquatics logoGreen Bay YMCA - GBY Aquatics 2:11.56
674 -1.5%
95 Laurin Potter Winston-Salem YMCA Swim logoWinston-Salem YMCA Swim 2:11.65
673 -1.6%
96 Anna Boemer Burbank YMCA Bluefins logoBurbank YMCA Bluefins 2:11.76
708 +1.2% PB
97 Bethany Rahn Woodson Y Northern Swimmers logoWoodson Y Northern Swimmers 2:11.86
707 -3.2%
98 Emme D'Errico Farmington Family YMCA logoFarmington Family YMCA 2:11.93
756 -0.8%
99 Julia Pitchell Laurel East Hartford YMCA logoLaurel East Hartford YMCA 2:12.12
671 -2.2%
100 Anna Vandehey SPDY - Stevens Point Area YMCA logoSPDY - Stevens Point Area YMCA 2:12.61
657 -1.5%
101 Maggie Eure DSMY Marlins logoDSMY Marlins 2:12.75
655 -1.8%
102 Grace Dangelo State-PA logoState-PA 2:13.07
650 -2.5%
103 Brianna Homontowski Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 2:13.08
650 -2.0%
104 Kyla Behrle Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logoCheshire Y/Sea Dog Swim C 2:13.21
685 -1.9%
105 Anne-Elaine Tiller Lynchburg YMCA logoLynchburg YMCA 2:13.28
646 -0.8%
106 Olivia Viele Springfield YMCA (Illinois) logoSpringfield YMCA (Illinois) 2:13.94
648 -3.3%
107 Brooklynn Kaster DSMY Marlins logoDSMY Marlins 2:15.27
627 -3.7%
108 Maggie Marody Wheeling-WV logoWheeling-WV 2:15.81
612 -1.8%
109 Anastasia Kutuzov Meadowlands Sharks logoMeadowlands Sharks 2:16.52
607 -5.6%
Kelsey Thompson Lakeland Hills Family YMCA logoLakeland Hills Family YMCA DQ
Shelby Kahn Reading and Berks County YMCA logoReading and Berks County YMCA NS