Site logo

2019 Florida Swimming Spring Championship

  • Completed
  • Feb. 28, 2019 - Mar. 03, 2019
  • SCY
  • Orlando, FL

200 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Name Time
1 Gator Swim Club (B) logoGator Swim Club (B) 1:32.18
2 NTC Aquatics  logoNTC Aquatics 1:34.04
3 Blue Dolfins (A) logoBlue Dolfins (A) 1:34.18
4 Episcopal AmberJax (A) logoEpiscopal AmberJax (A) 1:34.38
5 North Florida Swimming, Inc. (A) logoNorth Florida Swimming, Inc. (A) 1:34.60
6 Bolles School Sharks (B) logoBolles School Sharks (B) 1:35.39
7 Saint Petersburg Aquatics (A) logoSaint Petersburg Aquatics (A) 1:35.40
8 Bolles School Sharks (A) logoBolles School Sharks (A) 1:35.64
9 T2 Aquatics (A) logoT2 Aquatics (A) 1:35.72
10 Tampa Bay Aquatics (A) logoTampa Bay Aquatics (A) 1:36.14
11 Blue Dolfins (B) logoBlue Dolfins (B) 1:36.66
12 Sarasota Tsunami Swim Team (A) logoSarasota Tsunami Swim Team (A) 1:36.79
13 Berkeley Barracudas (A) logoBerkeley Barracudas (A) 1:37.17
14 Radiant Aquatics (A) logoRadiant Aquatics (A) 1:37.58
15 Storm Swim Club (A) logoStorm Swim Club (A) 1:37.63
16 Area Tallahassee (A) logoArea Tallahassee (A) 1:37.70
17 Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics 1:37.78
18 Saint Petersburg Aquatics (B) logoSaint Petersburg Aquatics (B) 1:37.92
19 Palm Harbor YMCA Piranhas (A) logoPalm Harbor YMCA Piranhas (A) 1:38.05
20 Gator Swim Club (A) logoGator Swim Club (A) 1:38.16
21 Academy Aquatic Club logoAcademy Aquatic Club 1:38.99
22 Lakeland (FL) Area Swimming logoLakeland (FL) Area Swimming 1:39.45
23 Southwest Stars Swim Club (A) logoSouthwest Stars Swim Club (A) 1:39.82
24 Episcopal AmberJax (B) logoEpiscopal AmberJax (B) 1:39.90
25 Rocoa of Brevard (A) logoRocoa of Brevard (A) 1:40.01
26 Club Seminole logoClub Seminole 1:40.27
27 United Swim Club logoUnited Swim Club 1:40.40
28 Seminole Aquatic logoSeminole Aquatic 1:40.46
29 Tampa Bay Aquatics (B) logoTampa Bay Aquatics (B) 1:40.59
30 Swim Florida (B) logoSwim Florida (B) 1:40.91
31 Sarasota Tsunami Swim Team (B) logoSarasota Tsunami Swim Team (B) 1:41.11
32 Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 1:41.27
33 Mandarin Aquatic (A) logoMandarin Aquatic (A) 1:41.56
34 South County-FL logoSouth County-FL 1:41.65
35 Swim Florida (A) logoSwim Florida (A) 1:41.77
36 Greater Tampa Swimming Assn (A) logoGreater Tampa Swimming Assn (A) 1:42.22
37 Palm Harbor YMCA Piranhas (B) logoPalm Harbor YMCA Piranhas (B) 1:42.32
38 Windermere Lakers logoWindermere Lakers 1:42.66
39 Southwest Stars Swim Club (B) logoSouthwest Stars Swim Club (B) 1:42.81
40 Winter Haven Sti logoWinter Haven Sti 1:42.94
41 North Florida Swimming, Inc. (B) logoNorth Florida Swimming, Inc. (B) 1:43.52
42 Storm Swim Club (B) logoStorm Swim Club (B) 1:44.45
43 Rocoa of Brevard (B) logoRocoa of Brevard (B) 1:44.51
44 T2 Aquatics (B) logoT2 Aquatics (B) 1:44.56
45 Saint Augustine Swim Team logoSaint Augustine Swim Team 1:44.91
46 West Florida Lightning Aquati logoWest Florida Lightning Aquati 1:45.00
47 Planet Swim Aqua logoPlanet Swim Aqua 1:45.11
48 Montverde Eagles Swim Club logoMontverde Eagles Swim Club 1:45.25
49 Sea Dragon Aquat logoSea Dragon Aquat 1:45.33
50 Berkeley Barracudas (B) logoBerkeley Barracudas (B) 1:45.36
51 Nocatee Bluetide Swim Team logoNocatee Bluetide Swim Team 1:45.56
52 Wahoo's of Jax logoWahoo's of Jax 1:47.12
53 Mandarin Aquatic (B) logoMandarin Aquatic (B) 1:47.37
54 Area Tallahassee (B) logoArea Tallahassee (B) 1:47.44
55 Usrp Racers logoUsrp Racers 1:47.49
56 Greater Tampa Swimming Assn (B) logoGreater Tampa Swimming Assn (B) 1:47.90
57 Pipeline Swimmin logoPipeline Swimmin 1:48.29
58 Titusville Swim logoTitusville Swim 1:49.26
59 Radiant Aquatics (B) logoRadiant Aquatics (B) 1:51.75
Blue Wave Swimming logoBlue Wave Swimming DQ