Site logo

New England Senior Championships

  • Completed
  • Dec. 13–16, 2018
  • SCY
  • Providence, RI

400 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Bluefish Swim Cl (A) Bluefish Swim Cl
  1. Harrison Homans
  2. River Wright
  3. Will Barao
  4. Chase Konstantakos
3:02.33
 
2 Gators Swim Club (A) Gators Swim Club
  1. Matt McDonald
  2. Liam Sweeney
  3. Max Seidel
  4. Andrew Matejka
3:04.75
 
3 Solo Acquatics Solo Acquatics
  1. Scott Spear
  2. Ryan Hogan
  3. Jack Warden
  4. Andrew Benson
3:05.33
 
4 Greenwich YMCA Marlins Greenwich YMCA Marlins
  1. Stephan Todorovic
  2. Thomas Lewis
  3. Andres Ruh
  4. Mark Merson
3:08.25
 
5 Pioneer Valley Aquatic Avengers Pioneer Valley Aquatic Avengers
  1. Chris Chumbley
  2. Sam Haddad
  3. Tommy Russell
  4. Eric Eastham
3:10.72
 
6 Executive Swim C (A) Executive Swim C
  1. Matthew Rantala
  2. John Puksta
  3. Matthew Lashua
  4. Matt Crane
3:11.13
 
7 Bluefish Swim Cl (B) Bluefish Swim Cl
  1. Adrian Bankowski
  2. Ian Horstkamp-Vinekar
  3. Noah Labich
  4. Nathan Delisle
3:11.36
 
8 Greenwood Memorial Swim Club Greenwood Memorial Swim Club
  1. Sam Folger
  2. Keagan Casey
  3. Thomas Lafrance
  4. Ethan Shepard
3:11.60
 
9 Gators Swim Club (B) Gators Swim Club
  1. Liam Conklin
  2. Alexey kolishchak
  3. Conner Lofstrom
  4. Emerson Kiefer
3:12.03
 
10 Badger Swim Club (NY) Badger Swim Club (NY)
  1. Ryan Maierle
  2. Jared Copeland
  3. Justin DiSanto
  4. Asher Stukelman
3:12.69
 
11 West/Nantucket S West/Nantucket S
  1. James Taaffe
  2. Grant Beebe
  3. Christian Garufi
  4. Tyler Roethke
3:15.65
 
12 Green Mountain Aquatics Green Mountain Aquatics
  1. Ross Macy
  2. Oliver Austin
  3. Cameron Marcus
  4. Jake Mcintyre
3:15.80
 
13 Phoenix Swimming Phoenix Swimming
  1. James Randall
  2. Max Reich
  3. Tony Min
  4. Andrew Bartolomucci
3:16.98
 
14 Executive Swim C (B) Executive Swim C
  1. Ivan Dodor
  2. Colin Allen
  3. Connor Quirbach
  4. Mario Rodriguez Santana
3:17.63
 
15 Commonwealth Swimming (A) Commonwealth Swimming
  1. Andrew Lapin
  2. Hubert Huang
  3. WILLIAM FUCHS
  4. Aaron Fowler
3:18.18
 
16 Upper Valley Aquatic Club Upper Valley Aquatic Club
  1. Jack Wadsworth
  2. Andrew Han
  3. Chris Rieseberg
  4. William Kainen
3:23.26
 
17 Commonwealth Swimming (B) Commonwealth Swimming
  1. Raymond Whittaker
  2. Davis Bonebrake
  3. Henry Boccone Schuur
  4. Russel Svetlov
3:28.02