Site logo

Filters

FG PST 28th Annual Speedo Winter Championships

  • Completed
  • Dec. 13–16, 2018
  • SCY
  • Plantation, FL

200 Back Men 17 and Over

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Jose Diaz Lainez Pine Crest logoPine Crest 1:54.14
744 PB
2 Edson Lima Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:54.32
733
3 Marco Cabrera Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) logoUnattached-Florida Gulf Coast (LSC) 1:54.34
733
4 Gonzalo Vegas Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:54.76
724
5 Juan Zapata Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:57.28
678
6 Rafael Rodriguez South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:57.46
674 -0.8%
7 Gavin Smith North Palm Beach logoNorth Palm Beach 1:57.53
673 -0.0%
8 Luis Bucaro TS Aquatics logoTS Aquatics 2:04.92
526
9 Leo Mateus South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:05.97
506 -1.3%
10 Sam Nimroozi Swim Fort Lauderdale logoSwim Fort Lauderdale 2:10.36
426 -4.4%
B Final SCY
Name Team Time
Salvador Perez Miami Swimming logoMiami Swimming NS
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Marco Cabrera Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) logoUnattached-Florida Gulf Coast (LSC) 1:52.71
768
2 Jose Diaz Lainez Pine Crest logoPine Crest 1:55.08
724 PB
3 Rafael Rodriguez South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:55.63
712 +0.8% SB
4 Juan Zapata Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:56.62
692
5 Edson Lima Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:57.02
677
6 Gavin Smith North Palm Beach logoNorth Palm Beach 1:57.05
683 +0.4% SB
7 Gonzalo Vegas Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:58.21
652
8 Luis Bucaro TS Aquatics logoTS Aquatics 2:03.08
561
9 Leo Mateus South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:04.79
529 -0.3%
10 Salvador Perez Miami Swimming logoMiami Swimming 2:06.19
502
11 Sam Nimroozi Swim Fort Lauderdale logoSwim Fort Lauderdale 2:08.18
466 -2.7%
12 Greg Trimble TS Aquatics logoTS Aquatics 2:08.88
453
13 Caleb Downey Plantation Swim Team logoPlantation Swim Team 2:08.91
446
14 William O'Connor Gael Aquatic Clu logoGael Aquatic Clu 2:16.29
326 +3.7% PB
Elvis Kotikovski Pine Crest logoPine Crest NS

200 Back Men 15 - 16

Finals SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Lance Lesage South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:54.00
766 +3.3% SB
2 Ethan Roach Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming 1:56.15
775 PB
3 Alex Marrero Swim Fort Lauderdale logoSwim Fort Lauderdale 1:57.67
688 PB
4 Dominic Bono South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:59.09
714 +4.7% SB
5 Jack Harvey Warwick logoWarwick 1:59.80
700 PB
6 Zach Bregoff Saint Edwards Aquatics logoSaint Edwards Aquatics 2:00.46
686 PB
7 Miguel Sierra South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:02.10
653 +2.2% SB
8 Juan Colmenares South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:02.11
653 +2.6% SB
9 Yeshwanth Mandava YMCA of South Florida logoYMCA of South Florida 2:02.41
647 +3.2% PB
10 Nico Gallego Jupiter Dragons Swim Team logoJupiter Dragons Swim Team 2:02.43
647
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Lance Lesage South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:53.34
780 +3.9% PB
2 Ethan Roach Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming 1:57.81
740
3 Dominic Bono South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:58.08
735 +5.5% SB
4 Miguel Sierra South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:59.04
715 +4.6% PB
5 Alex Marrero Swim Fort Lauderdale logoSwim Fort Lauderdale 1:59.17
658
6 Zach Bregoff Saint Edwards Aquatics logoSaint Edwards Aquatics 1:59.28
710 PB
7 Jack Harvey Warwick logoWarwick 2:00.35
688 PB
8 Yeshwanth Mandava YMCA of South Florida logoYMCA of South Florida 2:01.67
662 +3.8% PB
9 Juan Colmenares South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:01.74
661 +2.9% PB
10 Nico Gallego Jupiter Dragons Swim Team logoJupiter Dragons Swim Team 2:02.34
649
11 Sheldon Win Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) logoUnattached-Florida Gulf Coast (LSC) 2:02.40
593 PB
12 Michael Cline Cooper City Cyclones logoCooper City Cyclones 2:03.36
574 PB
13 Tadas Seniuta Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming 2:03.40
573
14 Lammy Taylor Freeport Aquatic Club logoFreeport Aquatic Club 2:04.60
604
15 Alexandro Marquez Pompano Beach Piranhas logoPompano Beach Piranhas 2:04.86
545
16 Trent Albury Pine Crest logoPine Crest 2:04.93
544
17 Ricardo Salas Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:07.12
556 +0.6% PB
18 Nicolas Munoz Lince South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:07.44
550 -1.4%
19 Pedro Pavao Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:08.50
531 +3.0% PB
20 Myles Felt Swim Fort Lauderdale logoSwim Fort Lauderdale 2:09.43
514 PB
21 Pedro Beron-Vera Miami Swimming logoMiami Swimming 2:09.81
454
22 Jason Lauzurique Flying Fish Swim Club (Florida) logoFlying Fish Swim Club (Florida) 2:10.62
439
23 Daniel Escobar TS Aquatics logoTS Aquatics 2:11.15
430
24 Daniel Williams Saint Edwards Aquatics logoSaint Edwards Aquatics 2:12.14
465 PB
25 Steven Perdomo City Of Hialeah Storm logoCity Of Hialeah Storm 2:15.13
413 -4.6%
26 Emilio Marin Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 2:17.59
372 PB
27 Zane Snyder Cox Gael Aquatic Clu logoGael Aquatic Clu 2:17.85
368 -0.9%
Dennis Shea Jupiter Dragons Swim Team logoJupiter Dragons Swim Team NS
Zachary Moore Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming NS
Jack D'Avi YMCA of South Florida logoYMCA of South Florida NS
John Hollowell Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming NS