Site logo

Filters

FG PST 28th Annual Speedo Winter Championships

  • Completed
  • Dec. 13–16, 2018
  • SCY
  • Plantation, FL

100 Back Women 17 and Over

Finals SCY
Rank Name Team Time Points Improvement
1 Shayna fetes Saint Andrew's Swimming 59.17
 
712
2 Solana Capalbo Azura Florida Aquatics 59.41
 
702 -0.5%
3 Kayla Shannon Gael Aquatic Clu 1:00.25
 
667 -1.4%
4 Emily Chen Boca Raton Swim 1:00.47
 
658 -3.1%
5 Gwendolyn Bencie Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 1:00.82
 
644
6 Olivia Flack Azura Florida Aquatics 1:01.22
 
628 -2.1%
7 Victoria Abad Plantation Swim Team 1:01.34
 
623 +0.3% SB
8 Delaney Biro TS Aquatics 1:03.76
 
529
9 Giuliana Galetto Azura Florida Aquatics 1:05.82
 
453 -0.6%
Andrea Toledano Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) NS
Preliminaries SCY
Rank Name Team Time Points Improvement
1 Francesca Garces Gael Aquatic Clu 59.33
 
705 -1.6%
2 Shayna fetes Saint Andrew's Swimming 59.83
 
684
3 Kayla Shannon Gael Aquatic Clu 1:00.30
 
665 -1.5%
4 Solana Capalbo Azura Florida Aquatics 1:00.92
 
640 -3.0%
5 Olivia Flack Azura Florida Aquatics 1:01.66
 
610 -2.9%
6 Gwendolyn Bencie Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 1:01.79
 
605
7 Emily Chen Boca Raton Swim 1:02.12
 
592 -5.9%
8 Delaney Biro TS Aquatics 1:04.24
 
511
9 Victoria Abad Plantation Swim Team 1:04.27
 
510 -4.5%
10 Eva Miklos Jupiter Dragons Swim Team 1:04.42
 
504 +0.5% SB
11 Giuliana Galetto Azura Florida Aquatics 1:05.08
 
480 +0.5% PB
12 Andrea Toledano Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) 1:05.93
 
449 +0.9% PB
13 Shelley Sikes Boca Raton Swim 1:05.96
 
448 PB
14 Caroline Rodriguez Atlantis Swimming Club 1:06.37
 
434
15 Abigail Bozzuto Jupiter Dragons Swim Team 1:06.57
 
427 +4.7% PB
16 Sophie Johanson Gael Aquatic Clu 1:06.73
 
421 +5.7% SB
17 Madeleine Crean Wahoos of Wellington 1:06.86
 
417 -4.7%
18 Taylor Politi Miami Swimming 1:08.27
 
369 -6.1%
19 Emily Talamas Gael Aquatic Clu 1:08.32
 
367 +6.8% PB
20 Erica Herrera Jupiter Dragons Swim Team 1:08.63
 
357
21 Ally Drucker Plantation Swim Team 1:08.91
 
348
22 Kaiana Kibler Plantation Swim Team 1:10.30
 
304 -5.7%
23 Alana Acevedo South Florida Aquatic Club 1:14.27
 
191 -0.4%
Gaby Antonini Miami Swimming NS
Sarah Souza Pine Crest NS

100 Back Women 15 - 16

Finals SCY
Rank Name Team Time Points Improvement
1 Logan Watson-Brown Warwick 58.91
 
733 PB
2 Gabby Beltrano Saint Andrew's Swimming 58.94
 
721 -3.1%
3 Jojo Richter Pine Crest 59.34
 
715 -2.8%
4 Lucy Miller Saint Andrew's Swimming 1:00.06
 
685 PB
5 Hanna Smith Pine Crest 1:00.48
 
668 PB
6 Simone Vale Pine Crest 1:00.67
 
660 -1.8%
7 Ellie Koch YMCA of South Florida 1:00.91
 
640 -2.2%
8 Ella Gates East Coast Aquatic Club 1:01.25
 
627 -1.9%
9 Amanda Kopas Azura Florida Aquatics 1:01.88
 
601
10 Zoe Marchetti Florida Keys Swi 1:03.03
 
566 -4.2%
Preliminaries SCY
Rank Name Team Time Points Improvement
1 Jojo Richter Pine Crest 59.44
 
710 -3.0%
2 Gabby Beltrano Saint Andrew's Swimming 1:00.41
 
660 -5.6%
3 Lucy Miller Saint Andrew's Swimming 1:00.59
 
663 PB
4 Simone Vale Pine Crest 1:00.62
 
662 -1.7%
5 Hanna Smith Pine Crest 1:00.76
 
656 PB
6 Logan Watson-Brown Warwick 1:00.85
 
652
7 Ellie Koch YMCA of South Florida 1:01.22
 
628 -2.7%
8 Zoe Marchetti Florida Keys Swi 1:01.39
 
631 -1.5%
9 Ella Gates East Coast Aquatic Club 1:01.52
 
616 -2.3%
10 Amanda Kopas Azura Florida Aquatics 1:01.62
 
612
11 Anna Auld East Coast Aquatic Club 1:01.63
 
621 +6.0% PB
12 Molly Golding South Florida Aquatic Club 1:02.05
 
605 PB
13 LeeAnn Ranalli Azura Florida Aquatics 1:02.58
 
584 +1.0% PB
14 Imriel Coughlin Cooper City Cyclones 1:02.70
 
579 +2.3% SB
15 Andrea Guerrero Shelton Doral 1:02.73
 
568
16 Monika Seniuta Saint Andrew's Swimming 1:02.88
 
572 PB
17 Claudia Acosta City Of Hialeah Storm 1:03.02
 
557 +1.5% SB
18 Isa Di Salvo Azura Florida Aquatics 1:03.25
 
548
19 Lalainie Bannister TS Aquatics 1:03.46
 
550 -4.3%
20 Jocelyn Ruiz Blue Marlins of Hialeah Garden 1:03.61
 
535 -3.6%
21 Caroline Nordheim Saint Andrew's Swimming 1:03.71
 
531 -3.1%
22 Adriana Gooding Pine Crest 1:04.15
 
524 -5.3%
23 Lejla Najarro Pine Crest 1:04.90
 
487 -2.3%
24 Aura Macias Manueco Saint Andrew's Swimming 1:05.12
 
479 -5.6%
25 Regina Gallastegui Saint Andrew's Swimming 1:05.19
 
476 -0.5%
25 Emma Gomez Pine Crest 1:05.19
 
486 -4.7%
27 Ana Kondratovitch City Of Hialeah Storm 1:05.33
 
480 -5.8%
28 Daniela Munoz Pine Crest 1:05.43
 
467 +10.8% SB
29 Alexandra Klis Cooper City Cyclones 1:05.48
 
466
30 Michelle Marinheiro South Florida Aquatic Club 1:05.58
 
462 PB
31 Lucy Smutny South Florida Aquatic Club 1:05.68
 
468 -2.1%
32 Fabiana Avendano Shelton Doral 1:05.69
 
468
33 Danielle Eforo Gael Aquatic Clu 1:06.48
 
439 +2.1% PB
34 Amanda Dennett Saint Andrew's Swimming 1:06.83
 
418 -2.3%
35 Elizabeth Sikes Boca Raton Swim 1:06.98
 
422 -4.1%
36 Gabriella Pitman Warwick 1:07.05
 
420 -0.9%
37 Helena Leroy Gael Aquatic Clu 1:07.13
 
417 -2.0%
38 Sierra Robinson Jupiter Dragons Swim Team 1:07.28
 
412
39 Gabriella Chambers Pine Crest 1:07.29
 
402
40 Jemma Kelly YMCA of South Florida 1:07.72
 
397 PB
41 Maya Amersi Jupiter Dragons Swim Team 1:08.89
 
358 -2.9%
42 Liesel Alfonso Miami Country Day Aquatics 1:08.94
 
356
43 Milagros Gonzalez Azura Florida Aquatics 1:09.04
 
353 +1.2% PB
44 Robyn Patton TS Aquatics 1:09.31
 
335
45 Asia Bertuccioli Gael Aquatic Clu 1:09.51
 
338 -1.8%
46 Yozenis Perez City Of Hialeah Storm 1:09.69
 
323 +0.8% SB
47 Ema Sare Saint Andrew's Swimming 1:09.93
 
324 -0.7%
48 Sara Custodio Metro Aquatic Club of Miami 1:09.98
 
323 PB
49 Sofia Sarros Azura Florida Aquatics 1:10.04
 
321
50 Celenia Lumelski Cooper City Cyclones 1:10.21
 
307
51 Chloe Gonzalez Miami Swimming 1:10.32
 
312
52 Paige Gelenski Boca Raton Swim 1:10.34
 
312
53 Liv Williams Saint Edwards Aquatics 1:10.39
 
301
54 Talia Thompson Warwick 1:11.29
 
283
Lydia Lanahan TS Aquatics DQ
Lauren Dudley Pine Crest NS
Kyana Castro South Florida Aquatic Club NS
Jacqueline Lugo South Florida Aquatic Club NS