Site logo

ST TXLA Long Course TAGS

  • Completed
  • Jul. 24–28, 2019
  • LCM
  • Austin, TX

100 Back Men 10 and Under

A Final LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Matthew Itkins Energy Core Swimming logoEnergy Core Swimming 1:13.28
1070 +5.6% PB
2 Ben Liang Nitro Swimming logoNitro Swimming 1:13.87
931 +5.6% PB
3 Harrison Tater Waterloo Swimming logoWaterloo Swimming 1:16.05
874 +2.8% PB
4 Daniel Chen Energy Core Swimming logoEnergy Core Swimming 1:16.25
869 +4.6% PB
5 Jackson Hartzler Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:16.67
858 +1.3% PB
6 Koert Bouma Metroplex Aquatics logoMetroplex Aquatics 1:17.25
843 +2.4% PB
7 Daniel Gurley Metroplex Aquatics logoMetroplex Aquatics 1:20.30
767 +2.4% PB
8 Bryce Hunnicutt Blue Tide Aquatics logoBlue Tide Aquatics 1:20.71
756 +0.9% PB
B Final LCM
Name Team Time Pts Imp
9 Derek Johnson Swim Streamline at Northampton logoSwim Streamline at Northampton 1:20.02
773 +1.6% PB
10 Julian Rusk Waterloo Swimming logoWaterloo Swimming 1:20.06
772 +3.6% PB
11 Aidan Huffman Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:21.89
727 +0.7% PB
12 Jack Maddan Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:22.14
848 +0.3% PB
13 Noalen Ni City of Plano Swimmers, Inc logoCity of Plano Swimmers, Inc 1:22.45
714 +1.5% PB
14 Jonah Ruhl Academy of Texas logoAcademy of Texas 1:22.48
713 +1.9% PB
15 Felipe Sanchez El Paso Borderland Swim Team logoEl Paso Borderland Swim Team 1:23.19
696 PB
16 Lincoln Montague Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:24.61
790 -4.6%
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Ben Liang Nitro Swimming logoNitro Swimming 1:15.49
889 +3.5% PB
2 Matthew Itkins Energy Core Swimming logoEnergy Core Swimming 1:15.78
1006 +2.4% PB
3 Daniel Chen Energy Core Swimming logoEnergy Core Swimming 1:17.11
847 +3.5% PB
4 Jackson Hartzler Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:17.73
831 -0.1%
5 Harrison Tater Waterloo Swimming logoWaterloo Swimming 1:17.92
826 +0.4% PB
6 Koert Bouma Metroplex Aquatics logoMetroplex Aquatics 1:18.45
813 +0.9% PB
7 Bryce Hunnicutt Blue Tide Aquatics logoBlue Tide Aquatics 1:19.90
776 +1.9% PB
8 Daniel Gurley Metroplex Aquatics logoMetroplex Aquatics 1:21.62
734 +0.8% PB
9 Lincoln Montague Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:21.86
855 -1.2%
10 Derek Johnson Swim Streamline at Northampton logoSwim Streamline at Northampton 1:21.98
725 -0.8%
11 Julian Rusk Waterloo Swimming logoWaterloo Swimming 1:22.27
718 +1.0% PB
12 Aidan Huffman Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:22.43
714 +0.1% PB
13 Jack Maddan Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:22.45
841 -0.1%
14 Jonah Ruhl Academy of Texas logoAcademy of Texas 1:23.16
697 +1.1% PB
15 Noalen Ni City of Plano Swimmers, Inc logoCity of Plano Swimmers, Inc 1:23.39
691 +0.3% PB
16 Felipe Sanchez El Paso Borderland Swim Team logoEl Paso Borderland Swim Team 1:24.01
676 PB
17 Walker Aitchison Austin Swim Club logoAustin Swim Club 1:24.41
667 -2.6%
18 Gavin Chavira Rast logoRast 1:24.85
656 PB
19 Aaron Williams Conroe Area Team Swimmers logoConroe Area Team Swimmers 1:25.84
633 -3.6%
20 Miguel Gomez Nitro Swimming logoNitro Swimming 1:26.41
620 -4.2%