Site logo

IA L4A Swim Pink A+ Invitational

  • Completed
  • Jun. 21–23, 2019
  • LCM
  • Iowa City, IA

200 Breast Men

A Final LCM
Name Team Time Pts. Imp.
1 Hayden Zheng Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 2:19.49
950 +0.6% SB
2 Michael Phillips Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 2:20.71
940 PB
3 Daniel Worth Empire KC Swim C logoEmpire KC Swim C 2:21.95
914
4 Alex Deng Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 2:24.07
883 -1.1%
5 Andrew Fierke Ames Cyclone Aquatic Club logoAmes Cyclone Aquatic Club 2:27.41
790
6 Travis Hull Mundelein Mustang Swim Club logoMundelein Mustang Swim Club 2:28.41
782 +7.6% PB
7 Drew Reiter Central Iowa Aquatics logoCentral Iowa Aquatics 2:30.85
795 +5.2% SB
Lucas Smiarowski Hickory Willow Swim Association logoHickory Willow Swim Association DQ
B Final LCM
Name Team Time Pts.
9 Kai Taft Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 2:28.43
829 PB
10 James Pan Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 2:29.05
820 PB
11 Dolan Craine Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 2:29.14
766 PB
12 Will Myhre St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 2:31.26
736
13 Kyle Lewarchick St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 2:31.60
731
14 John Breen Des Moines Swimming Federation logoDes Moines Swimming Federation 2:32.90
712
15 Austin Cabel St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 2:34.41
691
16 Philip Costello Empire KC Swim C logoEmpire KC Swim C 2:34.75
693
C Final LCM
Name Team Time Pts. Imp.
17 Jaydon Cunningham Hudson Area Swim logoHudson Area Swim 2:28.91
822 PB
18 Weston Credit Club Hawkeye logoClub Hawkeye 2:32.03
725
19 Kasper Ligas Hickory Willow Swim Association logoHickory Willow Swim Association 2:34.46
745
20 Nicholas Schuster Waukesha Express Swim Team logoWaukesha Express Swim Team 2:34.63
694 PB
21 Garrett Prybell St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 2:34.90
685
22 Sean Yetter St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 2:35.98
676
23 Logan Nielson Swift Aquatics logoSwift Aquatics 2:39.27
631
24 Charles Hamann Mundelein Mustang Swim Club logoMundelein Mustang Swim Club 2:44.02
616 +3.6% SB
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts. Imp.
1 Daniel Worth Empire KC Swim C logoEmpire KC Swim C 2:21.49
921
2 Michael Phillips Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 2:24.58
884 PB
3 Hayden Zheng Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 2:24.73
874 -3.1%
4 Alex Deng Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 2:26.19
853 -2.6%
5 Andrew Fierke Ames Cyclone Aquatic Club logoAmes Cyclone Aquatic Club 2:27.63
787
6 Travis Hull Mundelein Mustang Swim Club logoMundelein Mustang Swim Club 2:29.45
767 +7.0% PB
7 Lucas Smiarowski Hickory Willow Swim Association logoHickory Willow Swim Association 2:30.32
749 -4.7%
8 Drew Reiter Central Iowa Aquatics logoCentral Iowa Aquatics 2:30.35
802 +5.5% SB
9 Dolan Craine Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 2:30.63
744 PB
10 Kai Taft Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 2:30.93
794
11 Kyle Lewarchick St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 2:32.11
724
12 John Breen Des Moines Swimming Federation logoDes Moines Swimming Federation 2:32.26
721
13 Will Myhre St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 2:32.30
721
14 James Pan Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 2:32.82
767 PB
15 Philip Costello Empire KC Swim C logoEmpire KC Swim C 2:33.77
706 PB
16 Austin Cabel St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 2:34.38
692
17 Weston Credit Club Hawkeye logoClub Hawkeye 2:34.81
686
18 Sean Yetter St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 2:34.95
690
19 Jaydon Cunningham Hudson Area Swim logoHudson Area Swim 2:35.29
733 PB
20 Kasper Ligas Hickory Willow Swim Association logoHickory Willow Swim Association 2:35.30
733
21 Charles Hamann Mundelein Mustang Swim Club logoMundelein Mustang Swim Club 2:35.47
731 +8.6% PB
22 Garrett Prybell St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 2:35.59
675
23 Logan Nielson Swift Aquatics logoSwift Aquatics 2:36.73
665
24 Nicholas Schuster Waukesha Express Swim Team logoWaukesha Express Swim Team 2:36.88
663 PB
25 Adam Milling Springfield YMCA (Illinois) logoSpringfield YMCA (Illinois) 2:37.05
661
26 Mikey Thurk Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 2:37.29
706 PB
27 Ben Ramminger Madison Aquatic Club logoMadison Aquatic Club 2:37.93
649 +0.9% SB
28 Yakow Heide South East Metro Sharks logoSouth East Metro Sharks 2:38.02
688
29 Nate Baxter St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 2:38.43
642
30 Phil Scarim Hickory Willow Swim Association logoHickory Willow Swim Association 2:38.60
640 -5.5%
31 Kade Johnson Central Iowa Aquatics logoCentral Iowa Aquatics 2:38.98
629
32 Michael Puczko Swift Aquatics logoSwift Aquatics 2:39.81
623
33 Ethan Hanson Hudson Area Swim logoHudson Area Swim 2:40.34
657
34 Grant Johnson Greater Nebraska Swim Team     logoGreater Nebraska Swim Team 2:40.41
615
35 Tyler Godsey Club North  logoClub North 2:40.61
607
36 Dalton Glynn Champaign County YMCA logoChampaign County YMCA 2:41.35
651
37 Carson Faley Sterling Stingrays Swim Club logoSterling Stingrays Swim Club 2:42.04
642 +6.0% PB
38 William Nguyen Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 2:42.20
632
39 Blake Baertlein Waukesha Express Swim Team logoWaukesha Express Swim Team 2:42.25
591
40 Joe Saldin Hudson Area Swim logoHudson Area Swim 2:44.10
560
41 Ethan James Waukesha Express Swim Team logoWaukesha Express Swim Team 2:45.30
550 +2.5% SB
42 Jackson Whitaker Des Moines Swimming Federation logoDes Moines Swimming Federation 2:46.56
574 -0.3%
43 Hunter Jackson Cats Aquatic Team logoCats Aquatic Team 2:49.68
542
44 Joe Esterle Waukesha Express Swim Team logoWaukesha Express Swim Team 2:50.02
489 +1.5% SB
45 Luke Bedalov Waukesha Express Swim Team logoWaukesha Express Swim Team 2:51.75
467
46 Jack Redden St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 2:52.93
501
47 Cody Werner Rockville Montgomery Swim Club logoRockville Montgomery Swim Club 2:53.29
489 PB
Michael Flynn Lyons Swim Club logoLyons Swim Club NS
Caleb Blischke Waukesha Express Swim Team logoWaukesha Express Swim Team NS
Isaak Webb Iowa Flyers Swim Club logoIowa Flyers Swim Club NS