Site logo

FL SYS Sarasota Sharks Open

  • Completed
  • Jun. 20–23, 2019
  • LCM
  • Sarasota, FL

100 Back Men 15 and Over

A Final LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Joey Licht Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 59.16
804
2 Lukas Cote Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 1:00.39
768 -0.7%
3 Wesley Kephart South County-FL logoSouth County-FL 1:02.72
678
4 Mike Sickels South County-FL logoSouth County-FL 1:02.75
677 +0.5% SB
5 Brett Riley unattached 1:02.78
663
6 Matthew Dieffenthaller Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 1:04.73
590
7 Miguel Sierra South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:05.93
599 -1.6%
8 Michael Muskepo Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 1:08.81
461
B Final LCM
Name Team Time Pts Imp
9 Sarsen Whatmore Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:04.39
616 +3.0% SB
10 Joey Burns Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 1:04.45
652 PB
11 Cato Chang Asphalt Green logoAsphalt Green 1:05.29
677 +4.7% PB
12 Jack D'Avi TS Aquatics logoTS Aquatics 1:05.46
616 -0.8%
13 Jack Lambert Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:05.72
662 PB
14 Andy Zhu Gwinnett Aquatics logoGwinnett Aquatics 1:06.38
638 0.0%
15 Gray Maloney Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 1:07.47
493
16 Sam Prabhakaran Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 1:09.99
459 -3.5%
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Joey Licht Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 58.98
811
2 Lukas Cote Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 1:00.96
746 -1.6%
2 Brandon Dyck Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:00.96
732 -6.9%
4 Wesley Kephart South County-FL logoSouth County-FL 1:03.17
661
5 Mike Sickels South County-FL logoSouth County-FL 1:03.38
653 -0.5%
6 Matthew Dieffenthaller Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 1:04.49
599
7 Miguel Sierra South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:04.54
649 +0.6% PB
8 Brett Riley unattached 1:04.65
593
9 Michael Muskepo Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 1:04.94
596
10 Gray Maloney Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 1:04.96
582 PB
11 Sarsen Whatmore Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:05.11
589 +1.9% SB
12 Jack D'Avi TS Aquatics logoTS Aquatics 1:05.21
625 -0.4%
13 Jack Lambert Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:05.32
676 PB
14 Joey Burns Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 1:06.25
587
15 Sam Prabhakaran Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 1:06.60
575 +1.5% SB
15 Andy Zhu Gwinnett Aquatics logoGwinnett Aquatics 1:06.60
630 -0.3%
17 Cato Chang Asphalt Green logoAsphalt Green 1:06.80
623 +2.5% SB
19 Emery Reszka Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:06.83
567 -0.7%
18 Dominic Bono South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:06.83
622 PB
20 Chris Barton Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:07.21
515 +1.0% PB
21 Griffin Hammett Gwinnett Aquatics logoGwinnett Aquatics 1:07.30
512
22 Finnegan Lear Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:07.37
603 PB
23 Daniel Bastawros Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:07.44
494
24 Will Smith Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 1:07.68
486
25 Mason Legg Panama City Swim Team logoPanama City Swim Team 1:07.79
482 +6.3% SB
26 Josh Bennett Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 1:07.97
582 PB
27 Jake Bair Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 1:08.04
487 PB
28 Alex Webster Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:08.80
448 -0.2%
29 Daniel Escobar TS Aquatics logoTS Aquatics 1:08.95
456
30 Dylan Bechtold unattached 1:09.05
491 +2.7% PB
31 Aaron Swann South County-FL logoSouth County-FL 1:09.16
449 -3.9%
32 Max Milburn Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:09.42
533 PB
33 Kenan Cain Panama City Swim Team logoPanama City Swim Team 1:09.60
422 -5.5%
34 Matthew Long Winter Haven Sti logoWinter Haven Sti 1:10.28
504 PB
35 Greg Trimble TS Aquatics logoTS Aquatics 1:10.48
406 -0.2%
36 Tyler Roberton Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 1:10.60
494 PB
37 Alexander Lambridis Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 1:10.62
493 PB
38 Harrison Newi South County-FL logoSouth County-FL 1:10.77
434 -2.2%
39 William Walker Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 1:11.35
379 PB
40 Austin Kephart South County-FL logoSouth County-FL 1:12.03
345 -1.9%
41 Jackson Harlan Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:12.40
383 +3.9% PB
42 Joseph Sacco South County-FL logoSouth County-FL 1:13.36
406 -0.9%
Rusty Jerger Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics DQ
Ethan Jarr Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks DQ

100 Back Men 13 - 14

A Final LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Andrew Taylor Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 1:04.58
767 PB
2 Graham Simmon Gwinnett Aquatics logoGwinnett Aquatics 1:06.77
687 +1.6% PB
3 Michael Kent South County-FL logoSouth County-FL 1:07.55
763 PB
4 Rodin McKenna Asphalt Green logoAsphalt Green 1:08.07
642 +4.9% PB
5 Felipe Baffico Balharry Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:09.03
608 PB
6 Nolan Patterson Gwinnett Aquatics logoGwinnett Aquatics 1:10.21
671 PB
7 Alexander Mitten Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:11.18
639 PB
8 Curtis Neel Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 1:11.55
524 -2.1%
B Final LCM
Name Team Time Pts Imp
9 Arthur Lekov Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 1:11.02
542 PB
10 Michael Traynor Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:11.16
639 PB
11 Bergen Leach Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:13.08
475 PB
12 Aidan Siers South County-FL logoSouth County-FL 1:13.13
575 -0.9%
Joshua Cajuste TS Aquatics logoTS Aquatics NS
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Andrew Taylor Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 1:07.03
678 PB
2 Graham Simmon Gwinnett Aquatics logoGwinnett Aquatics 1:07.72
654 +0.2% PB
3 Max Eckerman Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:08.29
634
4 Rodin McKenna Asphalt Green logoAsphalt Green 1:08.32
633 +4.6% PB
5 Felipe Baffico Balharry Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:09.15
604 PB
6 Michael Kent South County-FL logoSouth County-FL 1:09.37
700 PB
7 Nolan Patterson Gwinnett Aquatics logoGwinnett Aquatics 1:11.14
640 PB
8 Curtis Neel Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 1:11.73
518 -2.4%
9 Alexander Mitten Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:12.15
607 PB
10 Arthur Lekov Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 1:12.67
488 PB
11 Aidan Siers South County-FL logoSouth County-FL 1:13.05
577 -0.8%
12 Michael Traynor Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:13.99
547
13 Bergen Leach Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:14.52
431 PB
14 Joshua Cajuste TS Aquatics logoTS Aquatics 1:16.92
359 PB
Matthew Tan TS Aquatics logoTS Aquatics NS