Site logo

PN IST Spring Open A-3 Me

  • Completed
  • May. 17–19, 2019
  • LCM
  • Federal Way, WA

200 Back Women 15 and Over

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time Points Improvement
1 Alexa Hoeper Olympic Cascade Aquatics 2:22.01
 
791 PB
2 Kendall Bensen StingRay Swimming 2:31.36
 
663 +2.9% SB
3 Camden Martin Evergreen Swim Club 2:32.05
 
633
4 Ava Norris-Markowitz Olympic Cascade Aquatics 2:34.24
 
619 PB
5 Ella Marzec Wave Aquatics 2:37.58
 
570
6 Hillary Chen Olympic Cascade Aquatics 2:37.79
 
567 PB
7 Jillian Weber Olympic Cascade Aquatics 2:40.47
 
509
8 Hailey Yocam Issaquah Swim Team 2:41.05
 
501
9 Abigail Cady South Snohomish Co. Dolphins 2:41.34
 
516 +0.4% PB
10 Ashley Ray valley aquatics swim team 2:41.73
 
510 PB
11 Kyra Brandt valley aquatics swim team 2:42.51
 
481 PB
12 Sierra Rosenow Olympic Cascade Aquatics 2:43.73
 
464 PB
13 Jewel Hau Wave Aquatics 2:44.63
 
470
14 Lauren Rohde Cascade Swim Club 2:44.92
 
466
15 Elizabeth Reedy Wave Aquatics 2:45.28
 
461
16 Melody He Cascade Swim Club 2:47.68
 
429
17 Rylee Johnston StingRay Swimming 2:48.31
 
420
18 Sydney Wood Wave Aquatics 2:48.93
 
394
19 Isabella Bono Wave Aquatics 2:49.85
 
400
20 Katharine Lundblad Issaquah Swim Team 2:50.09
 
378
21 Mikaela White Gold's Aquatics Club 2:50.28
 
376 PB
22 Reilee Butcher Issaquah Swim Team 2:52.94
 
342
23 Josephine Piel Issaquah Swim Team 2:54.63
 
339
24 Sydney Wan Issaquah Swim Team 2:55.31
 
313 PB
25 Sydney Traicoff Wave Aquatics 2:56.14
 
320
26 Ann Huynh Wave Aquatics 2:57.09
 
309
27 Spandana Kannam Wave Aquatics 3:01.18
 
261

200 Back Women 13 - 14

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time Points Improvement
1 Summer Dean South Snohomish Co. Dolphins 2:39.88
 
568 +4.3% PB
2 Claire Smith South Snohomish Co. Dolphins 2:39.92
 
602 -1.5%
3 Renee Yin Wave Aquatics 2:40.56
 
593 PB
4 Natalie Lesh Cascade Swim Club 2:42.16
 
570
5 Kayme Hartway StingRay Swimming 2:42.45
 
566 PB
6 Gianna Tan Wave Aquatics 2:42.81
 
527 PB
7 Jenna Kimborowicz Wave Aquatics 2:43.38
 
553
8 Natalie Fisher Wave Aquatics 2:45.12
 
528
9 Laney Brackett Wave Aquatics 2:46.73
 
473
10 Eleanor McElwee Gold's Aquatics Club 2:47.07
 
502 PB
11 Natalie Hoff Olympic Cascade Aquatics 2:47.67
 
494 PB
12 Kyler Brumfield Wave Aquatics 2:48.98
 
443
13 Selena Lam Issaquah Swim Team 2:50.30
 
458
14 Lola Reynolds Wave Aquatics 2:51.04
 
449 PB
15 Katie Irimagawa StingRay Swimming 2:51.14
 
414 -1.0%
16 Abigail Arroyo Issaquah Swim Team 2:51.87
 
438
17 Amelia Bowen Issaquah Swim Team 2:52.16
 
401 PB
18 Yuko Matsumura Cascade Swim Club 2:52.20
 
433
19 Yana Nanda Wave Aquatics 2:52.34
 
432
20 Naomi Yau Cascade Swim Club 2:52.51
 
396
21 Katherine White Issaquah Swim Team 2:53.13
 
421
22 Keaton Canaday Issaquah Swim Team 2:53.21
 
420
23 Grace Liu Wave Aquatics 2:54.33
 
373
24 Julia Lundblad Issaquah Swim Team 2:55.57
 
358 PB
25 Katelyn Nguyen Issaquah Swim Team 2:55.87
 
354 PB
26 Grace Andrews StingRay Swimming 2:56.31
 
381
27 Anna Koturanova Issaquah Swim Team 2:57.87
 
361 PB
28 Elette Birchfield Issaquah Swim Team 2:59.13
 
346
29 Yunying Tang Issaquah Swim Team 2:59.18
 
345
30 Sahya Bikkula Issaquah Swim Team 2:59.60
 
309
31 Lindsey Moulton Olympic Cascade Aquatics 2:59.75
 
307
32 Genvieve Lee Olympic Cascade Aquatics 3:00.27
 
332
33 Bellasaria Starace Cascade Swim Club 3:00.35
 
331
34 Maya Sawicka Wave Aquatics 3:00.91
 
293
35 Alice Wu Issaquah Swim Team 3:01.21
 
321 PB
36 Priya Bedi Issaquah Swim Team 3:01.29
 
320
37 Ella Grogan Olympic Cascade Aquatics 3:01.44
 
318 PB
38 Cameron Bell Cascade Swim Club 3:02.16
 
279
39 Jadynrae Long Olympic Cascade Aquatics 3:05.80
 
268
40 Elle Howson Cascade Swim Club 3:06.83
 
256
41 Andrea Moon Issaquah Swim Team 3:07.02
 
254
42 Valerie Wang StingRay Swimming 3:09.39
 
199
43 Ava Ring Olympic Cascade Aquatics 3:10.34
 
189
44 Kayla Smith Cascade Swim Club 3:10.76
 
214
45 Skylar Wang Issaquah Swim Team 3:11.23
 
209
46 Faith Man valley aquatics swim team 3:16.82
 
153
Kaia Merrill Issaquah Swim Team DQ
Owan Fralick Cascade Swim Club NS