Site logo

LE GLSS Robert F. Busbey Invitational

  • Completed
  • May. 17–19, 2019
  • LCM
  • Cleveland, OH

Top Swims

Name Team Event Time Score Points
1 Evan Ream Great Lakes Sailfish Swimming logo Great Lakes Sailfish Swimming 200 L Fly 2:36.27 946
2 Evan Ream Great Lakes Sailfish Swimming logo Great Lakes Sailfish Swimming 200 L Fly 2:39.40 907
3 Alexander Cimera Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) 100 L Back 1:01.07 17 900
4 Tyler Hong Great Lakes Sailfish Swimming logo Great Lakes Sailfish Swimming 200 L Back 2:08.94 19 886
5 Alex Gallagher Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) 100 L Breast 1:12.34 7 879
6 Daniel Simoes Seneca Valley Sw logo Seneca Valley Sw 200 L IM 2:14.44 16 874
7 Erick Guzman Lake Erie Silver Dolphins logo Lake Erie Silver Dolphins 200 L Back 2:04.37 22 874
8 Kenneth Chang Snow Swimming (VA) logo Snow Swimming (VA) 50 L Breast 37.52 22 872
9 Alex Gallagher Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) 200 L Breast 2:36.86 16 863
10 Alexander Cimera Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) 100 L Free 54.70 10 862
11 Milo Stefanowicz Seneca Valley Sw logo Seneca Valley Sw 50 L Breast 37.71 19 861
12 Everett Losch Lake Erie Silver Dolphins logo Lake Erie Silver Dolphins 400 L Free 5:33.87 22 858
13 Erick Guzman Lake Erie Silver Dolphins logo Lake Erie Silver Dolphins 400 L IM 4:31.14 22 857
14 Milo Stefanowicz Seneca Valley Sw logo Seneca Valley Sw 50 L Breast 37.84 854
15 Tyler Hong Great Lakes Sailfish Swimming logo Great Lakes Sailfish Swimming 200 L Back 2:10.91 848
16 Alexander Cimera Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) 50 L Free 25.09 17 843
17 Erick Guzman Lake Erie Silver Dolphins logo Lake Erie Silver Dolphins 200 L Fly 2:04.33 22 843
18 Erick Guzman Lake Erie Silver Dolphins logo Lake Erie Silver Dolphins 100 L Back 58.29 22 839
19 Milo Stefanowicz Seneca Valley Sw logo Seneca Valley Sw 100 L Breast 1:23.86 18 833
20 Kenneth Chang Snow Swimming (VA) logo Snow Swimming (VA) 50 L Breast 38.20 833
21 Kenneth Chang Snow Swimming (VA) logo Snow Swimming (VA) 100 L Breast 1:23.85 19 833
22 Milo Stefanowicz Seneca Valley Sw logo Seneca Valley Sw 100 L Breast 1:23.87 832
23 Cash Strickland Lake Shore Swim Club logo Lake Shore Swim Club 400 L Free 4:35.74 22 824
24 Kenneth Chang Snow Swimming (VA) logo Snow Swimming (VA) 100 L Breast 1:24.27 823
25 Alex Gallagher Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) 200 L IM 2:22.28 822
26 Cash Strickland Lake Shore Swim Club logo Lake Shore Swim Club 100 L Free 1:00.22 22 821
27 Ross Palazzo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) 200 L Breast 2:25.44 22 819
28 Ben Davis Great Lakes Sailfish Swimming logo Great Lakes Sailfish Swimming 400 L IM 5:02.59 8 817
29 Kenneth Chang Snow Swimming (VA) logo Snow Swimming (VA) 50 L Fly 32.01 18 815
30 Ben Davis Great Lakes Sailfish Swimming logo Great Lakes Sailfish Swimming 1500 L Free 17:34.66 13 814
31 Cash Strickland Lake Shore Swim Club logo Lake Shore Swim Club 100 L Breast 1:17.79 22 810
32 Cash Strickland Lake Shore Swim Club logo Lake Shore Swim Club 50 L Free 27.80 22 809
33 Cash Strickland Lake Shore Swim Club logo Lake Shore Swim Club 50 L Fly 30.05 22 808
34 Jay Johnson Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) 50 L Free 24.21 22 806
35 Ben Davis Great Lakes Sailfish Swimming logo Great Lakes Sailfish Swimming 200 L Free 2:06.60 14 806
36 Vittorio Cappabianca Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) 200 L IM 2:18.12 802
37 Alexander Cimera Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) 100 L Back 1:03.65 801
38 Cash Strickland Lake Shore Swim Club logo Lake Shore Swim Club 100 L Back 1:09.50 22 796
39 Yousif Bu Arish Lake Erie Silver Dolphins logo Lake Erie Silver Dolphins 50 L Free 24.34 19 795
40 Vittorio Cappabianca Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) 100 L Breast 1:11.76 8 794
41 Aidan Florio Ridgewood Branch YMCA logo Ridgewood Branch YMCA 200 L Breast 2:30.93 19 794
42 Ross Palazzo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) 100 L Breast 1:06.99 22 792
43 Alexander Cimera Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) 200 L Back 2:17.05 791
44 Kenneth Chang Snow Swimming (VA) logo Snow Swimming (VA) 50 L Free 29.85 19 790
45 Evan Ream Great Lakes Sailfish Swimming logo Great Lakes Sailfish Swimming 400 L IM 5:54.22 788
46 Daniel Simoes Seneca Valley Sw logo Seneca Valley Sw 100 L Fly 1:01.22 14 787
47 Chase Zoltak OLY Swimming logo OLY Swimming 100 L Back 1:06.91 4 786
48 Erick Guzman Lake Erie Silver Dolphins logo Lake Erie Silver Dolphins 100 L Fly 57.08 22 785
49 Tyler Hong Great Lakes Sailfish Swimming logo Great Lakes Sailfish Swimming 100 L Free 55.21 18 785
50 Alex Gallagher Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) 100 L Breast 1:15.53 782