Site logo

LE GLSS Robert F. Busbey Invitational

  • Completed
  • May. 17–19, 2019
  • LCM
  • Cleveland, OH

100 Free Women

A Final LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Maddie Hannan Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 59.43
753 +1.3% SB
2 Paige McCormick Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 59.58
747
3 Olivia Yoo Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 1:00.75
758 PB
4 Meghan Fleury OLY Swimming logoOLY Swimming 1:01.45
670 -3.1%
5 Ellie macphail Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:01.59
664 -3.0%
6 Gracie Olsen OLY Swimming logoOLY Swimming 1:01.66
719
7 Michelle Liu OLY Swimming logoOLY Swimming 1:02.07
656 -4.2%
8 Victoria Thor OLY Swimming logoOLY Swimming 1:02.54
622 -4.5%
9 Abby Beatty Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:02.69
616
B Final LCM
Name Team Time Pts Imp
10 Mackenzie DeWitt Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:00.39
727 -1.3%
11 Lauren Musbach Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:02.35
632 -0.7%
12 Gabrielle Loring Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:02.47
624 -0.7%
13 Carrie Caniglia Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:02.79
672 -0.7%
14 Lucy Malys OLY Swimming logoOLY Swimming 1:03.83
585 PB
15 Rosalie Gaudiani Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:03.95
565
16 Abby Hay Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:04.22
555 -4.6%
17 Elise McCaul OLY Swimming logoOLY Swimming 1:04.88
589 PB
18 Sarah Turchanik Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:04.92
528
C Final LCM
Name Team Time Pts Imp
19 Grace Perlberg Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 1:02.79
672 PB
20 Mia Dezelic Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:03.62
672
21 Alexandra Downing Swim United logoSwim United 1:04.41
640 -0.9%
22 Asma Khan Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:04.50
603 PB
23 Addison Schroeder Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:04.92
620
24 Hannah Weldon Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:05.26
574 PB
24 Claire Mehok Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:05.26
607 PB
26 Morgan Vogel Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 1:05.69
557 PB
27 Kendell Drew Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:06.84
547 PB
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Ellie macphail Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:00.82
696 -1.7%
2 Maddie Hannan Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:00.90
690 -1.2%
3 Olivia Yoo Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 1:01.30
734 PB
4 Paige McCormick Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:01.73
655
5 Michelle Liu OLY Swimming logoOLY Swimming 1:01.74
669 -3.6%
6 Gracie Olsen OLY Swimming logoOLY Swimming 1:01.91
709
7 Abby Beatty Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:01.96
645
8 Meghan Fleury OLY Swimming logoOLY Swimming 1:02.20
639 -4.3%
9 Victoria Thor OLY Swimming logoOLY Swimming 1:02.31
631 -4.1%
10 Margaret Mallett Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:02.52
637 PB
11 Rosalie Gaudiani Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:02.61
619
12 Lucy Malys OLY Swimming logoOLY Swimming 1:03.05
616 PB
13 Mackenzie DeWitt Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:03.23
608 -6.1%
14 Elise McCaul OLY Swimming logoOLY Swimming 1:03.48
644 PB
15 Gabrielle Loring Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:03.53
582 -2.4%
16 Lauren Musbach Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:03.78
575 -3.1%
17 Abby Hay Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:03.97
564 -4.2%
18 Carrie Caniglia Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:04.24
614 -3.0%
19 Olena Sadovska Cleveland Swim logoCleveland Swim 1:04.29
567
20 Sarah Turchanik Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:04.41
547
21 Grace Perlberg Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 1:04.42
607
22 Gracie Duchon Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:04.59
555
23 Alexis Schrecongost Killer Whales Sw logoKiller Whales Sw 1:04.89
543
24 Claire Mehok Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:05.16
611 PB
25 Morgan Schuld Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 1:05.24
515
26 Leia Ross unattached 1:05.25
515
27 Madison Kelly Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 1:05.28
514
28 Mia Dezelic Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:05.44
600
29 Allie Danko unattached 1:05.57
517 PB
30 Inde Patterson Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:05.58
506
31 Megan Tomasic Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:05.64
515 PB
32 Addison Schroeder Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:05.71
590
33 Kendall Craig Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:05.75
499
34 Chloe Katz Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:05.81
497
35 Elizabeth Thomas Killer Whales Sw logoKiller Whales Sw 1:05.92
504 PB
36 Alexandra Downing Swim United logoSwim United 1:06.06
576 -3.5%
37 Morgan Vogel Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 1:06.08
543 PB
38 Asma Khan Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:06.19
538
39 Grace Wesley Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 1:06.21
493
40 Ella Russell Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 1:06.22
493 -3.9%
41 Tori Culotta Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:06.23
493
42 Edie Sawyer Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:06.27
480 PB
43 Jordan Truelsch Swim United logoSwim United 1:06.30
490
44 Maria Strong Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 1:06.37
532
45 Abigail Riggs Club Mountaineer logoClub Mountaineer 1:06.38
473
46 Kendell Drew Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:06.51
559 PB
47 Anne Krusinski Cleveland Swim logoCleveland Swim 1:06.54
481
48 Taylor Schoeffel Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:06.56
469
49 Rachel Weber Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:06.64
466 PB
50 Mackenzie Schuld Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 1:06.76
459
51 Hannah Weldon Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:06.79
516
52 Olivia Kuhel Shaker Sharks logoShaker Sharks 1:07.07
506 PB
53 Kylee Radigan Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:07.12
504 -5.2%
54 Julia Johnson Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:07.17
447 PB
55 Sophia Schoch Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 1:07.29
530 PB
56 Jocelyn Nichols Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 1:07.53
435
57 Trinity Patterson Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:07.57
444
58 Arabella Stefanowicz Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:07.65
441
59 Megan Sieloff OLY Swimming logoOLY Swimming 1:07.72
425 PB
60 Elizabeth Halloran Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:07.76
513 PB
60 Olivia Slivinski Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 1:07.76
513
62 Audrey Dietz Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:07.77
423
63 Katherine Williams Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:07.87
477
64 Marina Sneyd OLY Swimming logoOLY Swimming 1:07.92
475 PB
65 Julia Listwak Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:08.01
415
66 Grace Norman OLY Swimming logoOLY Swimming 1:08.05
416 PB
67 Kathryn Sanchez Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 1:08.17
409
68 Mallory Dondorfer Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:08.27
409
69 Alaina Pizarro Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:08.35
492
70 Kyra Miklos Shaker Sharks logoShaker Sharks 1:08.38
459 PB
71 Gianna Miller Lakewood Rangers Swim Team logoLakewood Rangers Swim Team 1:08.49
487
72 Grace Valenza Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:08.66
395
73 Maggie Petersen Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 1:08.67
395
74 Emma Shore OLY Swimming logoOLY Swimming 1:08.73
446 PB
75 Lillie Archer Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:08.77
389
76 Kacie Carrier Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:08.81
401
77 Ellisa Franklin OLY Swimming logoOLY Swimming 1:09.01
468
78 Lillian Dickenson Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 1:09.08
392
79 EmmaKate Zanoli OLY Swimming logoOLY Swimming 1:09.16
463
80 Alayna Brooker Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 1:09.34
425 PB
81 Katherine Flynn Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 1:09.44
369
82 Kristen Bedell Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:09.45
369 PB
83 Claire Sweetwood OLY Swimming logoOLY Swimming 1:09.46
379 -7.5%
84 Ria Dietz Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:09.50
378
85 Ryley Mayberry Swim United logoSwim United 1:09.51
367
86 Abigail Dolliver OLY Swimming logoOLY Swimming 1:09.57
375 PB
87 Anna Lewton Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 1:09.59
375 PB
88 Alexis DiMatteo Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 1:09.63
373
89 Delaney Molinero Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:09.82
356
90 Isabelle Parr Swim United logoSwim United 1:09.92
364
91 Allison Mcdaniel Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:10.06
401 PB
92 Ella Muzychak unattached 1:10.08
431 PB
92 Jessica Zheng OLY Swimming logoOLY Swimming 1:10.08
431 PB
94 Madeline Kazmierski OLY Swimming logoOLY Swimming 1:10.10
347 PB
95 Chloe Cox Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:10.20
396
96 Lillian Katsaras Swim United logoSwim United 1:10.24
353
97 Kristen Chang Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 1:10.26
353 -0.1%
98 Emma Kreber Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:10.27
342 PB
99 Emily Hauck Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 1:10.33
340
100 Elizabeth Rebich Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 1:10.44
419 -1.2%
101 Katie Clark Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:10.74
324
102 Dilini Ranaweera Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:10.78
336
103 Sydney Sweger Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:10.86
323 PB
104 Ingrid Tekieli Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:11.15
395 PB
105 Veronica Mann unattached 1:11.21
322
105 Allyson Quitos OLY Swimming logoOLY Swimming 1:11.21
363 PB
107 Ava Speelman Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 1:11.36
358
108 Sawyer Herman Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:11.39
357
109 Marissa Covetta Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:11.65
296
110 Emma Okuma Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 1:11.68
295
111 Bridget Ferris Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 1:11.81
304
112 Demitra Sejka Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 1:11.84
290
113 Gabrielle Jones Swim United logoSwim United 1:11.86
372
114 Erin Butler Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:11.87
342
115 Katie Caniglia Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:12.06
283
116 Julia Slabe Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:12.12
294 PB
117 Elise Horton Swim United logoSwim United 1:12.14
294
118 Melodie Moore Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 1:12.16
363 -0.8%
119 Carly Brunello Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:12.19
282
120 Kaitlyn Brown OLY Swimming logoOLY Swimming 1:12.30
358 PB
121 Briana Shirkey Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:12.44
354 PB
121 Irene Chang Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 1:12.44
324
123 Emily Pcionek Swim United logoSwim United 1:12.53
282 PB
124 Jana Gustin Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:12.62
348 +0.1% PB
125 Chloe Kemp Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:12.78
275 PB
126 Emily Cooper OLY Swimming logoOLY Swimming 1:12.98
259
127 Madison Machado Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:13.29
298
128 Clara Klein Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:13.95
279 PB
129 Alexis Laven Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:14.11
396 PB
129 Moraine Jackson Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 1:14.11
227
131 Cilka Rowane Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:14.29
297
132 Leyna Swanson Swim United logoSwim United 1:14.60
288
133 Maya Dietz Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:14.84
205
134 Allison Sartain Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 1:15.57
186
135 Emily Strawser Swim United logoSwim United 1:15.61
185
136 Lauren Bedell Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:15.65
186
137 Giovanna Rosko Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 1:17.81
201
138 Kaitlynn Felty Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:18.40
161
139 Madie Malbasa Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:19.04
171 PB
140 Antonette D'Angelo Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 1:19.52
136 PB
141 Kaitlyn Kowalczyk Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:20.98
127 PB
142 Anja Rowane Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:23.09
43
Jordyn Homoki Swim United logoSwim United DQ
Reese Hill Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming NS