Site logo

LE GLSS Robert F. Busbey Invitational

  • Completed
  • May. 17–19, 2019
  • LCM
  • Cleveland, OH

100 Back Men

A Final LCM
Name Team Time Pts. Imp.
1 Erick Guzman Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 58.29
839 +1.8% PB
2 Owen Blazer Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:00.08
780
3 Nicholas Settembrine Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:00.83
751 +1.6% SB
4 Alexander Cimera Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:01.07
900 +2.9% PB
5 Ian Allen unattached 1:01.59
721 -2.4%
6 Griffin Curtis OLY Swimming logoOLY Swimming 1:01.65
758 -3.1%
7 Liam Blair Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:02.19
685
8 Michael Cooper OLY Swimming logoOLY Swimming 1:05.44
616 PB
9 Auben Nugent OLY Swimming logoOLY Swimming 1:05.89
600 -7.6%
B Final LCM
Name Team Time Pts. Imp.
10 Terrell Monplaisir Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:05.04
592 -2.0%
11 Caleb Tuckerman Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:05.50
575
12 Jacob Tuckerman Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:05.78
552
13 Brandon Stoia Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:06.10
554 PB
14 Madan Morris Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:06.43
636
15 Chase Zoltak OLY Swimming logoOLY Swimming 1:06.91
786 +0.5% PB
16 Bobby Bottomley Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:09.01
454
17 Conner McBeth Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:09.19
486
18 Jameson Vanderloo Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 1:09.89
682 PB
C Final LCM
Name Team Time Pts. Imp.
19 Evan Kvach Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:08.33
633 PB
20 Connor Seeley Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:09.17
604 PB
21 Alex Gallagher Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:09.21
705 PB
22 Nathaniel Ross unattached 1:11.09
539
23 Ruben Szabo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:11.45
528 PB
24 Patrick Barna OLY Swimming logoOLY Swimming 1:11.91
615 +0.8% PB
25 Roman Sawicki Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:12.74
486 PB
26 Francis Walton Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:13.29
469 PB
27 Andrew Galben OLY Swimming logoOLY Swimming 1:13.71
556
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts. Imp.
1 Erick Guzman Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 59.82
777 -0.8%
2 Trayton Saladin Club Mountaineer Aquatics logoClub Mountaineer Aquatics 1:00.03
769
3 Nicholas Settembrine Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:01.25
734 +0.9% SB
4 Nicolas Tekieli Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:01.61
760 -1.1%
5 Owen Blazer Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:01.71
717
6 Griffin Curtis OLY Swimming logoOLY Swimming 1:01.72
755 -3.2%
7 Liam Blair Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:02.14
687
8 Ian Allen unattached 1:03.30
656 -5.2%
9 Alexander Cimera Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:03.65
801 -1.2%
10 Auben Nugent OLY Swimming logoOLY Swimming 1:03.78
677 -4.1%
11 Joshua Madzy Club Mountaineer Aquatics logoClub Mountaineer Aquatics 1:04.77
589
12 Callaway Grainer OLY Swimming logoOLY Swimming 1:05.00
580 -2.1%
13 Michael Cooper OLY Swimming logoOLY Swimming 1:05.73
606
14 Chachi Gustafson Shaker Sharks logoShaker Sharks 1:05.74
567 PB
15 Kevin Donaldson Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:05.82
658
16 Madan Morris Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:06.08
649
17 Brandon Stoia Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:06.47
541 PB
18 Jacob Tuckerman Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:06.69
520
19 Zach Toothman Cleveland Swim logoCleveland Swim 1:06.98
562 -1.8%
20 Chase Zoltak OLY Swimming logoOLY Swimming 1:07.13
778 +0.1% PB
21 Connor Brown unattached 1:07.36
548 -6.1%
22 Conner McBeth Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:07.51
543 PB
23 Caleb Tuckerman Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:07.57
503
24 Ian Donahue Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 1:07.70
655 PB
25 Terrell Monplaisir Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:07.83
494 -6.4%
26 Joel Diccion OLY Swimming logoOLY Swimming 1:08.65
504
27 Max Skeen Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:09.14
450 PB
28 Anthony Colangelo Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:09.17
487
29 Bobby Bottomley Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:09.23
447
30 Jameson Vanderloo Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 1:09.62
691 PB
31 Matthew Kuzmich Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:09.76
467 +2.4% SB
32 Gianni Carlino Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 1:09.95
577 PB
33 Luke Trupo Cleveland Swim logoCleveland Swim 1:10.51
405
34 Griffin Gushman OLY Swimming logoOLY Swimming 1:10.55
495
35 Nicholas Patterson Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:10.83
486 PB
36 Evan Kvach Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:10.85
547
37 Dominick Bottoni Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 1:10.89
430
38 Ethan Jiang Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:10.98
427 PB
39 Connor Seeley Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:10.99
543 PB
40 Patrick Barna OLY Swimming logoOLY Swimming 1:11.31
634 +1.6% PB
41 Yousif Bu Arish Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:11.33
367
42 Alex Gallagher Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:11.35
633
43 Nathaniel Ross unattached 1:11.40
529
44 Blake Ellman Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 1:11.54
463 +3.3% PB
45 Paul Moore Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 1:11.62
461 PB
46 Roman Sawicki Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:12.23
502 PB
47 Braden Martens Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:12.41
435 PB
48 Zach Beatty unattached 1:12.86
369
49 Brian Kerrigan Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 1:13.18
472 PB
50 Gavin Blazer Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:13.23
470
51 Ruben Szabo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:13.30
468 PB
52 Francis Walton Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:13.44
464 PB
53 Andrew Galben OLY Swimming logoOLY Swimming 1:14.08
545
54 Jack Pilaro Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 1:15.22
409 +0.6% PB
55 Tarun Kumaran OLY Swimming logoOLY Swimming 1:15.82
333 PB
56 Ethan Teames Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 1:16.07
384 +3.6% PB
57 Amadou Sall OLY Swimming logoOLY Swimming 1:16.30
377 PB
58 Owen Tekelenburg Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:16.48
314 PB
59 Alexandru Cucu Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:16.87
459 -1.2%
60 Andrew Deng OLY Swimming logoOLY Swimming 1:17.65
436 PB
61 Domenic Colangelo Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:17.88
226 PB
62 Andrew Lewis Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:18.26
418 PB
63 Jonah Sundquist Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:21.16
244
64 Jake Kennedy OLY Swimming logoOLY Swimming 1:23.57
96 PB
65 William Trenta unattached 1:27.59
29
66 Benjamin Sweetwood OLY Swimming logoOLY Swimming 1:30.51
119 PB
Angelo Russo Club Mountaineer Aquatics logoClub Mountaineer Aquatics DQ
Jonathan Simoes Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw NS