Site logo

LE GLSS Robert F. Busbey Invitational

  • Completed
  • May. 17–19, 2019
  • LCM
  • Cleveland, OH

200 Back Men

A Final LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Erick Guzman Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:04.37
874 +1.1% PB
2 Tyler Hong Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:08.94
886
3 Trayton Saladin Club Mountaineer logoClub Mountaineer 2:09.89
768
4 Griffin Curtis OLY Swimming logoOLY Swimming 2:14.87
731 -3.9%
5 Nicholas Settembrine Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 2:14.88
688
6 Nicolas Tekieli Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:17.23
688 -1.9%
7 Angelo Russo Club Mountaineer logoClub Mountaineer 2:17.54
629
8 Michael Cooper OLY Swimming logoOLY Swimming 2:20.23
636 -5.5%
9 Auben Nugent OLY Swimming logoOLY Swimming 2:21.70
611 -9.1%
B Final LCM
Name Team Time Pts Imp
10 Ian Allen unattached 2:15.77
672 -6.1%
11 Liam Blair Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:17.13
636 PB
12 Alex Podrez Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:19.07
656 -1.9%
13 David Dixon Club Mountaineer logoClub Mountaineer 2:19.18
600
14 Joshua Madzy Club Mountaineer logoClub Mountaineer 2:20.28
581
15 Zach Toothman Cleveland Swim logoCleveland Swim 2:22.53
597 -2.1%
16 Callaway Grainer OLY Swimming logoOLY Swimming 2:25.14
500 -5.3%
17 Connor Brown unattached 2:26.17
536 -8.3%
18 Max Gustafson unattached 2:26.45
479
C Final LCM
Name Team Time Pts Imp
19 Alexander Cimera Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:17.05
791 +8.8% PB
20 Vittorio Cappabianca Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:23.74
675 PB
21 Ian Donahue Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 2:28.38
598
22 Jameson Vanderloo Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 2:30.29
666 PB
23 Patrick Barna OLY Swimming logoOLY Swimming 2:31.42
647 PB
24 Andrew Szachta OLY Swimming logoOLY Swimming 2:32.03
638
25 Alexandru Cucu Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:34.88
593 PB
26 Nathaniel Ross unattached 2:34.89
496 PB
27 Andrew Galben OLY Swimming logoOLY Swimming 2:35.64
581 PB
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Tyler Hong Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:10.91
848
2 Trayton Saladin Club Mountaineer logoClub Mountaineer 2:12.01
728
3 Erick Guzman Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:12.97
711 -5.7%
4 Griffin Curtis OLY Swimming logoOLY Swimming 2:14.00
746 -3.2%
5 Eric Chimes Cleveland Swim logoCleveland Swim 2:16.26
651
6 Auben Nugent OLY Swimming logoOLY Swimming 2:17.29
687 -5.7%
7 Michael Cooper OLY Swimming logoOLY Swimming 2:17.79
678 -3.6%
8 Nicholas Settembrine Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 2:17.93
633
9 Nicolas Tekieli Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:18.36
668 -2.7%
10 Angelo Russo Club Mountaineer logoClub Mountaineer 2:18.40
614
11 Jonathan Simoes Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:18.54
611
12 Ian Allen unattached 2:19.33
609 -8.9%
13 Owen Blazer Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:20.06
596
14 David Dixon Club Mountaineer logoClub Mountaineer 2:20.88
571
15 Alex Podrez Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:21.67
611 -3.8%
16 Kevin Donaldson Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:22.41
643
17 Joshua Madzy Club Mountaineer logoClub Mountaineer 2:22.87
538
18 Liam Blair Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:23.29
531
19 Callaway Grainer OLY Swimming logoOLY Swimming 2:24.48
511 -4.8%
20 Zach Toothman Cleveland Swim logoCleveland Swim 2:24.68
561 -3.6%
21 Max Gustafson unattached 2:26.06
485
22 Connor Brown unattached 2:28.02
507 -9.6%
23 Ian Donahue Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 2:28.23
601
24 Vittorio Cappabianca Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:28.94
589 PB
25 Mason Harding OLY Swimming logoOLY Swimming 2:30.03
518
26 Alexander Cimera Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:30.10
571 +0.2% SB
27 Madan Morris Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:30.31
514
28 Aiden Morris Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 2:30.60
466
29 Max Skeen Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:30.78
423 PB
30 Connor Seeley Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:30.89
558 PB
31 Jameson Vanderloo Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 2:31.55
645 PB
32 Patrick Barna OLY Swimming logoOLY Swimming 2:31.87
640 PB
33 Andrew Szachta OLY Swimming logoOLY Swimming 2:33.12
620
34 Chachi Gustafson Shaker Sharks logoShaker Sharks 2:33.19
386
35 Nicholas Patterson Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 2:33.66
462 PB
36 Joel Diccion OLY Swimming logoOLY Swimming 2:33.81
417
37 Ethan Jiang Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:33.83
417
38 Braden Martens Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:34.30
452 -1.6%
39 Conner McBeth Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 2:34.63
405
40 Andrew Galben OLY Swimming logoOLY Swimming 2:34.78
594 PB
41 Nathaniel Ross unattached 2:35.53
486 PB
42 Griffin Gushman OLY Swimming logoOLY Swimming 2:36.08
426
43 Will Moses Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 2:36.17
343
44 Michael Butler unattached 2:36.39
379
45 Luke Trupo Cleveland Swim logoCleveland Swim 2:37.58
323
46 Alexandru Cucu Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:39.04
530 PB
47 Jack Pilaro Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 2:39.29
431 +1.3% PB
48 Zach Beatty unattached 2:39.78
332 PB
49 Owen Tekelenburg Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:40.66
360 PB
50 Garrett Rogos Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:41.41
401
51 Michael Cucu Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:43.12
377 PB
52 Erik Seicean Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 2:44.08
363
53 Andrew Deng OLY Swimming logoOLY Swimming 2:47.76
405
54 Ethan Teames Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 2:49.98
286
55 Andrew Lewis Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:51.94
350 PB
56 Anthony Petros Cleveland Swim logoCleveland Swim 2:55.44
111
57 William Zampogna unattached 2:59.35
177
58 Jake Kennedy OLY Swimming logoOLY Swimming 3:00.74
91
59 Benjamin Sweetwood OLY Swimming logoOLY Swimming 3:06.65
179
60 Thomas Stinnett Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 3:49.37
2
Chase Zoltak OLY Swimming logoOLY Swimming DQ