Site logo

LE GLSS Robert F. Busbey Invitational

  • Completed
  • May. 17–19, 2019
  • LCM
  • Cleveland, OH

100 Breast Men

A Final LCM
Name Team Time Pts. Imp.
1 Ross Palazzo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:06.99
792
2 David Dixon Club Mountaineer Aquatics logoClub Mountaineer Aquatics 1:08.06
756
3 Jack Portmann Club Mountaineer Aquatics logoClub Mountaineer Aquatics 1:10.19
685 -5.7%
4 Zach Tomasic Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:10.46
677
5 Aidan Florio Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:10.59
782 +0.3% PB
6 Erick Guzman Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:12.17
622
7 Michael Cooper OLY Swimming logoOLY Swimming 1:12.48
676 PB
8 Brandon Stoia Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:13.20
609 -3.9%
9 Zach Toothman Cleveland Swim logoCleveland Swim 1:14.08
627 -4.0%
B Final LCM
Name Team Time Pts. Imp.
10 Jay Johnson Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:10.53
674 -2.2%
11 Vittorio Cappabianca Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:11.76
794
12 Alex Gallagher Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:12.34
879 PB
13 Daniel Simoes Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:13.89
727 PB
14 Terrell Monplaisir Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:14.58
566 -5.9%
15 Devon Bryant OLY Swimming logoOLY Swimming 1:14.59
566 -6.4%
16 Haihan Xu Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:14.67
703 PB
17 Connor Brown unattached 1:17.31
530
18 Will Moses Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 1:17.94
466 -0.9%
C Final LCM
Name Team Time Pts. Imp.
19 Alexandru Cucu Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:16.91
740 PB
20 Michael Cucu Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:16.99
633 PB
21 Jameson Vanderloo Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 1:18.91
682 PB
22 Amadou Sall OLY Swimming logoOLY Swimming 1:19.32
565 PB
23 Logan Hockenberry Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:21.71
498
24 Evan Kowalczyk Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:23.01
463 PB
25 Joseph Sun OLY Swimming logoOLY Swimming 1:23.10
460 PB
26 Ethan Teames Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 1:25.64
393 +1.1% PB
27 Jack Pilaro Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 1:29.45
299 -1.3%
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts. Imp.
1 Ross Palazzo Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:08.20
751
2 Zach Tomasic Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:09.46
709
3 Jack Portmann Club Mountaineer Aquatics logoClub Mountaineer Aquatics 1:09.79
698 -5.1%
4 David Dixon Club Mountaineer Aquatics logoClub Mountaineer Aquatics 1:10.57
673
5 Jack Krusinski Cleveland Swim logoCleveland Swim 1:10.80
666
6 Pete Krusinski Cleveland Swim logoCleveland Swim 1:10.82
684
7 Aidan Florio Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:10.87
773 -0.1%
8 Nicholas Hong Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:11.70
637
9 Michael Cooper OLY Swimming logoOLY Swimming 1:11.74
700 PB
10 Erick Guzman Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:11.99
628
11 Brandon Stoia Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:12.61
627 -3.0%
12 Zach Toothman Cleveland Swim logoCleveland Swim 1:13.04
659 -2.6%
13 Terrell Monplaisir Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:13.49
600 -4.4%
14 Jay Johnson Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:13.59
577 -6.6%
15 Adam Vlasic OLY Swimming logoOLY Swimming 1:14.60
565
16 Haihan Xu Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:15.11
690
17 Devon Bryant OLY Swimming logoOLY Swimming 1:15.40
541 -7.6%
18 Alex Gallagher Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:15.53
782
19 Daniel Simoes Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:15.91
666
20 Hunter Forsythe Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:16.02
523
21 Vittorio Cappabianca Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 1:16.65
644
22 Connor Brown unattached 1:17.92
512
23 Will Moses Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 1:18.25
458 -1.3%
24 Victor Perez Reyes Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 1:18.43
542
25 Jameson Vanderloo Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 1:18.77
686 PB
26 Anthony Sirbu Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:19.91
455
27 Alexandru Cucu Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:20.51
636
28 Michael Cucu Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:21.20
512 PB
29 Dominick Bottoni Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 1:21.21
419 PB
30 Shay Freund Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:21.33
460 PB
31 Anthony Colangelo Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:21.80
403
32 Amadou Sall OLY Swimming logoOLY Swimming 1:21.91
493
33 Tarun Kumaran OLY Swimming logoOLY Swimming 1:23.12
412 PB
34 Yousif Bu Arish Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:23.48
298
35 Jonathan Simoes Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:23.56
296 PB
36 Renhan Xu Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:24.37
335
37 Daniel Rodrigues Shaker Sharks logoShaker Sharks 1:24.63
286 +1.6% PB
38 Srujan Jaladi Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 1:24.82
282 -5.5%
39 Ethan Teames Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 1:24.99
410 +1.8% PB
40 Joseph Sun OLY Swimming logoOLY Swimming 1:25.05
409
41 Matt Vanone Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:25.13
274
42 Vincent Elmore Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:25.35
354 -7.4%
43 Logan Hockenberry Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:25.59
395
44 Gavin Blazer Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:25.70
392
45 Evan Kowalczyk Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:26.20
379 PB
46 Max Skeen Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:26.75
235
47 Michael Butler unattached 1:27.51
258
48 Francis Walton Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:27.81
339 PB
49 Joseph Krosky Cleveland Swim logoCleveland Swim 1:27.96
289
50 Madan Morris Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:28.02
288
51 Jack Pilaro Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 1:28.66
318 -0.4%
52 William Van de Walle Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:30.24
196
53 Domenic Colangelo Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 1:30.80
184 PB
54 Kartar Vig Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 1:31.57
167
55 Cristian Navarrete Velez unattached 1:31.86
200
56 Jonah Sundquist Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:33.68
204
57 Shawn Luke Klein Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 1:38.82
8
58 Thomas Stinnett Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:10.64
2
Aaron Foreman Shaker Sharks logoShaker Sharks DQ
Benjamin Brooks Club Mountaineer Aquatics logoClub Mountaineer Aquatics NS