Site logo

LE GLSS Robert F. Busbey Invitational

  • Completed
  • May. 17–19, 2019
  • LCM
  • Cleveland, OH

200 Fly Men

A Final LCM
Name Team Time Pts. Imp.
1 Erick Guzman Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:04.33
843 +2.8% PB
2 Auben Nugent OLY Swimming logoOLY Swimming 2:12.58
730 -1.5%
3 Ian Allen unattached 2:13.63
683 -4.7%
4 Alex Podrez Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:15.10
686
5 Joseph Richmond Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:17.59
644 PB
6 Joshua Madzy Club Mountaineer Aquatics logoClub Mountaineer Aquatics 2:17.78
603
7 Gianni Carlino Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 2:18.89
742 PB
8 Griffin Curtis OLY Swimming logoOLY Swimming 2:18.92
621 -6.3%
9 Callaway Grainer OLY Swimming logoOLY Swimming 2:21.22
546 -4.8%
B Final LCM
Name Team Time Pts. Imp.
10 Leonard Cosentino Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:15.84
636 +1.7% SB
11 Andrew Ketler Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:21.32
701
12 Bobby Bottomley Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:22.23
538 -5.1%
13 Anthony Colangelo Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 2:23.08
553
14 Alex Gallagher Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:23.92
779 PB
15 Ian Donahue Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 2:25.32
636
16 Griffin Gushman OLY Swimming logoOLY Swimming 2:29.25
499 PB
17 Jacob Tuckerman Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:30.72
398
18 Joel Diccion OLY Swimming logoOLY Swimming 2:31.96
415 PB
C Final LCM
Name Team Time Pts. Imp.
19 Gavin Blazer Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:31.41
541
20 Max Haney OLY Swimming logoOLY Swimming 2:32.92
638 PB
21 Andrew Szachta OLY Swimming logoOLY Swimming 2:33.35
631
22 Andrew Galben OLY Swimming logoOLY Swimming 2:35.53
598 PB
23 Evan Ream Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:36.27
946
24 Oscar Ruff Killer Whales Sw logoKiller Whales Sw 2:37.40
570 PB
25 Zachary Mitarotonda Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 2:41.10
287 +0.3% PB
26 Braden Falvo OLY Swimming logoOLY Swimming 2:43.50
483
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts. Imp.
1 Auben Nugent OLY Swimming logoOLY Swimming 2:12.18
737 -1.2%
2 Eric Chimes Cleveland Swim logoCleveland Swim 2:12.90
687
3 Erick Guzman Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:14.02
668 -4.7%
4 Ian Allen unattached 2:16.90
626 -7.2%
5 Joseph Richmond Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:17.23
650 PB
6 Adam Vlasic OLY Swimming logoOLY Swimming 2:17.25
620 -11.1%
7 Joshua Madzy Club Mountaineer Aquatics logoClub Mountaineer Aquatics 2:18.80
586
8 Callaway Grainer OLY Swimming logoOLY Swimming 2:19.51
574 -3.6%
9 Alex Podrez Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:20.28
599
10 Griffin Curtis OLY Swimming logoOLY Swimming 2:20.72
591 -7.7%
11 Gianni Carlino Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 2:20.95
707 PB
12 Bobby Bottomley Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:23.37
519 -5.9%
13 Anthony Colangelo Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 2:23.41
547
14 Leonard Cosentino Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:24.17
499 -4.4%
15 Alex Gallagher Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:27.15
727
16 Ben Davis Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:27.21
726 PB
17 Andrew Ketler Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:27.96
594
18 Ian Donahue Pointe Aquatics logoPointe Aquatics 2:28.46
586
19 Griffin Gushman OLY Swimming logoOLY Swimming 2:30.04
486 PB
20 Jacob Tuckerman Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:30.40
403
21 Joel Diccion OLY Swimming logoOLY Swimming 2:30.41
438 PB
22 Michael Bednar Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:31.65
420
23 Mark Krusinski Cleveland Swim logoCleveland Swim 2:32.80
368
24 Braden Martens Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:34.31
423 PB
25 Isaac Shaker Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 2:34.47
379
26 Andrew Szachta OLY Swimming logoOLY Swimming 2:34.97
607
27 Max Haney OLY Swimming logoOLY Swimming 2:35.23
603 PB
28 Andrew Galben OLY Swimming logoOLY Swimming 2:39.21
544 PB
29 Evan Ream Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:39.40
907
30 Zachary Mitarotonda Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 2:40.42
296 +0.7% PB
31 Gavin Blazer Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:41.85
389
32 Garrett Morris Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 2:43.23
260
33 Braden Falvo OLY Swimming logoOLY Swimming 2:43.98
476
34 Oscar Ruff Killer Whales Sw logoKiller Whales Sw 2:45.74
452 PB
35 Victor Perez Reyes Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 2:49.93
216