Site logo

Filters

Northwest Region Age Group Championships

  • Completed
  • Mar. 21–24, 2019
  • SCY
  • Federal Way, WA

500 Free Men 15 - 18

Timed Finals SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Ethan Downing Coeur D'alene Area Swim Team logoCoeur D'alene Area Swim Team 4:49.44
641 +1.0% PB
2 Durgan McKean Bend Swim Club logoBend Swim Club 4:49.71
700
3 Hunter Fosler Gold's Aquatics Club logoGold's Aquatics Club 4:50.04
622 +5.1% PB
4 Eric Zhao Seattle Metropolitan Aquatic C logoSeattle Metropolitan Aquatic C 4:52.14
678 +0.6% PB
5 Ryan Reid South Snohomish Co. Dolphins logoSouth Snohomish Co. Dolphins 4:52.92
610 +1.2% PB
6 Kyle Fratini Hillsboro HEAT Swim Team logoHillsboro HEAT Swim Team 4:53.86
663 +0.0% PB
7 Jack Mucciarone Kamehameha Swim Club logoKamehameha Swim Club 4:54.32
598 +1.2% PB
8 Ben Lilly McMinnville Swim Club logoMcMinnville Swim Club 4:55.04
592 +0.5% PB
9 Jaxon Gronning Peak Waves logoPeak Waves 4:55.07
615 +2.3% PB
10 Brett Butler Spokane Waves Aq logoSpokane Waves Aq 4:56.35
604 -0.6%
11 Logan Fox Stingray Swim Team (AK) logoStingray Swim Team (AK) 4:56.57
639 +0.6% PB
12 Kenneth Octuk Aurora Swim Team logoAurora Swim Team 4:56.62
639 -1.0%
13 Skyler Gillespie Stingray Swim Team (AK) logoStingray Swim Team (AK) 4:57.02
635 +1.5% PB
14 Alex Johnson Portland Aquatic Club (Oregon) logoPortland Aquatic Club (Oregon) 5:00.21
608 +0.1% PB
15 Eric Kwon University Place logoUniversity Place 5:00.62
604 +1.4% PB
15 Crieghton Beshears Stingray Swim Team (AK) logoStingray Swim Team (AK) 5:00.62
544 +0.9% PB
17 Noah Clarke StingRay Swimming logoStingRay Swimming 5:03.99
576 -0.8%
18 Austin McKinney Chinook Aquatic Club logoChinook Aquatic Club 5:04.94
568 -0.8%
19 Tim Walsh Gold's Aquatics Club logoGold's Aquatics Club 5:06.62
554 -3.1%
20 Bradley Wong Seattle Metropolitan Aquatic C logoSeattle Metropolitan Aquatic C 5:08.19
469 -0.9%
21 James Blackstone Chugiak Aquatic logoChugiak Aquatic 5:08.51
539 PB
22 Danny Gutzwiler Olympic Cascade Aquatics logoOlympic Cascade Aquatics 5:30.33
373 -9.5%
Jaden Zhang unattached NS
Michael Viray South Snohomish Co. Dolphins logoSouth Snohomish Co. Dolphins NS
Connor Donahue Chinook Aquatic Club logoChinook Aquatic Club NS
Nathaniel Velie Una Ppst logoUna Ppst NS

500 Free Men 14 - 14

Timed Finals SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Marcus Gentry Superior Stingray Swimming logoSuperior Stingray Swimming 4:40.11
841 +0.7% PB
2 Andrew Gelston Tri-City Channel Cats logoTri-City Channel Cats 4:42.16
822 +2.9% PB
3 Yusef Torky Seattle Metropolitan Aquatic C logoSeattle Metropolitan Aquatic C 4:46.84
778 +6.3% PB
4 Anders Pearson Seattle Metropolitan Aquatic C logoSeattle Metropolitan Aquatic C 4:48.82
760 +1.1% PB
5 Brennon Sikora Seattle Metropolitan Aquatic C logoSeattle Metropolitan Aquatic C 4:52.16
730 +3.1% PB
6 Zachary Hur Bellevue Club logoBellevue Club 4:53.48
718 +1.6% PB
7 Albert Cao Seattle Metropolitan Aquatic C logoSeattle Metropolitan Aquatic C 4:55.77
697 -4.0%
8 Jonathan Bell Lake Oswego logoLake Oswego 4:56.72
689 +0.8% PB
9 Colin Wood Seattle Metropolitan Aquatic C logoSeattle Metropolitan Aquatic C 4:57.64
681 +0.0% PB
10 Mathew Iverson Lahaina Swim Club logoLahaina Swim Club 4:59.54
664 +0.6% PB
11 Stone Miller Kamehameha Swim Club logoKamehameha Swim Club 5:03.39
631 -2.9%
12 Vincent Fetty Cascade Swim Club logoCascade Swim Club 5:13.91
545 -5.9%

500 Free Men 13 - 13

Timed Finals SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Andrew Jones Tri-City Channel Cats logoTri-City Channel Cats 4:51.35
827 +1.6% PB
2 Kyle Chew Seattle Metropolitan Aquatic C logoSeattle Metropolitan Aquatic C 4:58.30
764 +3.2% PB
3 Conrad Fawcett Northern Lights Swim Club logoNorthern Lights Swim Club 4:58.63
761 +2.2% PB
4 Gavin Dustin Voltage Aquatics logoVoltage Aquatics 4:59.22
756 +2.0% PB
5 Luc Johnson Tri-City Channel Cats logoTri-City Channel Cats 5:00.07
748 +1.2% PB
6 Kai Hayashida Hilo Aquatic Club logoHilo Aquatic Club 5:00.33
746 +0.3% PB
7 Brandon Cheng VillaSport Beaverton logoVillaSport Beaverton 5:02.31
729 +1.1% PB
8 Samuel Draeger Fast logoFast 5:02.47
727 +1.7% PB
9 Colin Carmichael Bellevue Club logoBellevue Club 5:04.59
709 +2.1% PB
10 Aaron Tran Lake Oswego logoLake Oswego 5:04.64
709 +0.9% PB
11 Garrett Chesley StingRay Swimming logoStingRay Swimming 5:06.32
694 +4.4% PB
12 John Rubocki Boise YMCA logoBoise YMCA 5:07.61
683 +2.7% PB
13 Conner Skiff University Place logoUniversity Place 5:08.41
677 +0.5% PB
14 Julius Clyde Tuguinay Chinook Aquatic Club logoChinook Aquatic Club 5:09.51
667 +3.9% PB
15 Jack Sieckhaus Olympic Cascade Aquatics logoOlympic Cascade Aquatics 5:16.05
613 +2.0% PB
16 Emmett Ralston Olympic Cascade Aquatics logoOlympic Cascade Aquatics 5:16.84
607
17 Jacob Lee Bellevue Club logoBellevue Club 5:22.13
565 -2.9%
Samuel Empey Columbia River Swim Team logoColumbia River Swim Team NS
Aaron Klym Bellevue Club logoBellevue Club NS