Site logo

Filters

NCSA Junior Championships

  • Completed
  • Mar. 19–23, 2019
  • SCY
  • Orlando, FL

200 Free Men

Timed Finals SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Justin Culetu unattached 1:42.93
756 -0.8%
2 Andrew Dai Wheaton Swim Club, Inc. logoWheaton Swim Club, Inc. 1:43.09
752 +0.2% PB
3 Sean Simms Greater Philadelphia Aquatic Club logoGreater Philadelphia Aquatic Club 1:43.78
808 +1.6% PB
4 Marc Avery Maverick Swim Club logoMaverick Swim Club 1:43.93
730 +5.9% PB
5 James Tracey Greater Pensacola Aquatic Club logoGreater Pensacola Aquatic Club 1:44.44
697 -0.2%
6 Charlie Kucik Snow Swimming (VA) logoSnow Swimming (VA) 1:44.62
712 -0.1%
7 Jonik Surprenant Rockville Montgomery Swim Club logoRockville Montgomery Swim Club 1:44.69
711 +1.9% PB
8 Emerson Kiefer Gators Swim Club logoGators Swim Club 1:44.85
686 -0.5%
9 Andrei Schwartz Rockville Montgomery Swim Club logoRockville Montgomery Swim Club 1:44.91
685 -0.2%
10 Liam Davis Maverick Swim Club logoMaverick Swim Club 1:45.03
702 +3.1% PB
11 Cooper Drouillard Atlantis Swimmin logoAtlantis Swimmin 1:45.12
700 +1.5% PB
12 Colby Maupin Prime Aquatics logoPrime Aquatics 1:45.76
684 -1.5%
13 Owen Harlow Huntsville Swim Association logoHuntsville Swim Association 1:46.15
674 -0.3%
14 Griffin Seifert OLY Swimming logoOLY Swimming 1:46.20
653 -0.7%
15 Denis Gorbachev Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 1:47.02
653 +2.7% PB
16 Derek Zhang Nu Wave Swim Club logoNu Wave Swim Club 1:47.16
770 +1.4% PB
17 Brian Knothe Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:47.38
644 +0.6% PB
18 Bennett Broad City of Richardson Swim team logoCity of Richardson Swim team 1:47.42
612 -1.8%
19 Jeffrey Chi Cleveland Swim logoCleveland Swim 1:47.57
608 -2.1%
20 Bronson Benes Desert Storm Swimming logoDesert Storm Swimming 1:47.65
710 -0.8%
21 Levi Sandidge City of Richardson Swim team logoCity of Richardson Swim team 1:48.08
747 -2.3%
22 Tait Harvey Club North  logoClub North 1:48.41
619 -3.8%
23 Dylan Currier Canton City Schools logoCanton City Schools 1:48.51
586 +0.7% PB
24 Sean Yetter St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:48.77
591 +1.0% PB
25 Daniel Snyder Baylor Swim Club logoBaylor Swim Club 1:48.82
609 +0.5% PB
26 Theodore Johansen Hudson Area Swim logoHudson Area Swim 1:49.09
722 +0.5% PB
27 Wesley Currier Canton City Schools logoCanton City Schools 1:50.64
536 -0.8%
28 Isaac Shaker Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 1:52.61
592 +0.9% PB
29 Trent Napholz Canton City Schools logoCanton City Schools 1:52.99
494 -4.5%