Site logo

Florida Gold Coast Senior Championships

  • Completed
  • Mar. 22–24, 2019
  • SCY
  • Pembroke Pines, FL

200 Back Men

A Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Jacob Bening River City Aquatics logoRiver City Aquatics 1:48.85
860 +0.7% SB
2 Marco Cabrera unattached 1:52.19
779 +0.5% PB
3 Juan Zapata Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:53.29
755 +2.9% PB
4 Hernan Gonzalez unattached 1:55.06
718 +0.6% SB
5 Jose Diaz Lainez Pine Crest logoPine Crest 1:55.34
712 -1.1%
6 Gavin Smith North Palm Beach logoNorth Palm Beach 1:57.29
678 -0.2%
7 Brandon Moran Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:58.83
646 PB
8 Leo Mateus South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:59.27
637 +4.1% SB
9 Alexandro Marquez Pompano Beach Piranhas logoPompano Beach Piranhas 2:00.36
615 +1.0% SB
10 Tadas Seniuta Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming 2:01.64
590 +1.4% PB
B Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
11 Zachary Moore Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming 2:00.34
616
12 Greg Trimble TS Aquatics logoTS Aquatics 2:06.30
500 +2.0% SB
13 Alex Golding South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:07.62
586 +2.0% PB
14 Jose Perdomo City Of Hialeah Storm logoCity Of Hialeah Storm 2:08.21
465
15 David Campos Gulliver Swim Club logoGulliver Swim Club 2:08.39
572 +1.1% PB
16 Caleb Downey Plantation Swim Team logoPlantation Swim Team 2:09.61
433 -0.5%
17 Alejandro Mateus South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:11.67
622 -4.4%
18 Evan Pelletier Martin County Aquatics logoMartin County Aquatics 2:12.45
608 +0.1% PB
19 Tomas Rodriguez Martin County Aquatics logoMartin County Aquatics 2:39.73
34
Osmanny Rivero Lake Lytal Lightning logoLake Lytal Lightning NS
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Jacob Bening River City Aquatics logoRiver City Aquatics 1:51.80
795 -2.0%
2 Marco Cabrera unattached 1:52.57
771 +0.1% PB
3 Daniel Seabaugh River City Aquatics logoRiver City Aquatics 1:53.29
762 +5.8% PB
4 Juan Zapata Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:53.83
744 +2.4% PB
5 Hernan Gonzalez unattached 1:54.07
739 +1.4% SB
6 Jose Diaz Lainez Pine Crest logoPine Crest 1:55.45
709 -1.1%
7 Alexandro Marquez Pompano Beach Piranhas logoPompano Beach Piranhas 1:58.41
655 +2.6% PB
8 Leo Mateus South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:00.13
620 +3.4% SB
9 Tadas Seniuta Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming 2:00.71
608 +2.2% PB
10 Gavin Smith North Palm Beach logoNorth Palm Beach 2:00.83
606 -3.2%
11 Brandon Moran Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:01.81
586 PB
12 Zachary Moore Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming 2:02.70
569
13 Sam Nimroozi Swim Fort Lauderdale logoSwim Fort Lauderdale 2:06.83
484 -1.6%
14 Greg Trimble TS Aquatics logoTS Aquatics 2:06.98
488 +1.5% SB
15 Caleb Downey Plantation Swim Team logoPlantation Swim Team 2:09.35
438 -0.3%
16 Jose Perdomo City Of Hialeah Storm logoCity Of Hialeah Storm 2:09.70
438
17 Alex Golding South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:10.37
536 -0.1%
18 David Campos Gulliver Swim Club logoGulliver Swim Club 2:10.47
534 -0.5%
19 Alejandro Mateus South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:11.25
630 -4.1%
20 Osmanny Rivero Lake Lytal Lightning logoLake Lytal Lightning 2:11.81
418
21 Evan Pelletier Martin County Aquatics logoMartin County Aquatics 2:12.33
610 +0.2% PB
22 Tomas Rodriguez Martin County Aquatics logoMartin County Aquatics 2:44.59
6
Nikita Tretyakov Swim Fort Lauderdale logoSwim Fort Lauderdale NS