Site logo

Michigan Swimming Open Championships

  • Completed
  • Mar. 14–17, 2019
  • SCY
  • Eastern Michigan Uni, MI

400 Medley Relay Women 13 - 14

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Club Wolverine (A) Club Wolverine
  1. Kylie Evenson
  2. Lily Cramer
  3. Hannah Bellard
  4. Lucy Mehraban
3:54.14
 
2 Saline Swim Team (A) Saline Swim Team
  1. Amelia Hayes
  2. Megan Socha
  3. Lindsay Orringer-Hau
  4. Erika Pietras
3:55.58
 
3 Plymouth-Canton Cruisers (A) Plymouth-Canton Cruisers
  1. Zoe Langenderfer
  2. Elizabeth Newman
  3. Brady Kendall
  4. Madelyn Weber
3:59.78
 
4 OLY Swimming (A) OLY Swimming
  1. Sophie Curtis
  2. Madison LaBrie
  3. Grace Olsen
  4. Madeline Basa
4:01.88
 
5 Club Wolverine (B) Club Wolverine
  1. Sophia Pedersoli
  2. Yan Yee Adler
  3. Emma May
  4. Isabella Arbaugh
4:04.65
 
6 Novi Sturgeons Novi Sturgeons
  1. Kotoko Blair
  2. Emily Lowman
  3. Emily Roden
  4. Laurel Wasiniak
4:05.80
 
7 East Grand Rapids Aquatics (A) East Grand Rapids Aquatics
  1. Abigail Marcukaitis
  2. Maya Reifinger
  3. Allison Alguire
  4. Clare Backus
4:06.00
 
8 Motor City Aquatics Motor City Aquatics
  1. Paiton VanDyke
  2. Rucha Deshpande
  3. Brooke Thompson
  4. Eliza Dixon
4:09.34
 
9 Michigan Lakeshore Aquatics (A) Michigan Lakeshore Aquatics
  1. Grace Ackerman
  2. Oriana O'Mealey
  3. Rosalee Springer
  4. Emily Asselin
4:11.11
 
10 OLY Swimming (B) OLY Swimming
  1. Josie Connelly
  2. Marina Sneyd
  3. Olivia Goodman
  4. Alaina Pifer
4:11.46
 
11 Rockford Community Swim Team Rockford Community Swim Team
  1. Addison Forbes
  2. Taylor Scott
  3. Alex Fisher
  4. Jaime Forbes
4:11.54
 
12 Liquid Lightning (A) Liquid Lightning
  1. Lauren Valentine
  2. Paige Potter
  3. Sadie Stricklin
  4. Ella Sieber
4:13.08
 
13 Great Lakes Tritons Great Lakes Tritons
  1. McKenna Goike
  2. Sydney Brandt
  3. Natalie Nehra
  4. Veronica Markwood
4:13.94
 
14 Utica Shelby Swim Club Utica Shelby Swim Club
  1. Claire Lippert
  2. Sophia Franz
  3. Addison Beal
  4. Molly Warner
4:14.52
 
15 Atlantis Swimmin Atlantis Swimmin
  1. Karen Austin
  2. Lauryn Guns
  3. Chloe Gifford
  4. Mary Snyder
4:15.04
 
16 Lakers Aquatic Club Lakers Aquatic Club
  1. Hannah Fraeyman
  2. Elly Belmore
  3. Nicole Malinova
  4. Shayla Andrews
4:16.01
 
17 Plymouth-Canton Cruisers (B) Plymouth-Canton Cruisers
  1. Gabriella Pierzecki
  2. Nicole Freitag
  3. Alexandria Meyer
  4. ELLA HORNBACHER
4:16.36
 
18 East Grand Rapids Aquatics (B) East Grand Rapids Aquatics
  1. Sarah Rott
  2. Amelia Chandler
  3. Kaitlyn McCormick
  4. Caroline Flermoen
4:22.12
 
19 Huron Valley Penguins Huron Valley Penguins
  1. Cameren Beattie
  2. Anna Malik
  3. Emma Wilkins
  4. Emily Dexter
4:22.50
 
20 Southern Michigan Aquatic Club Southern Michigan Aquatic Club
  1. Madison Taylor
  2. Sara Carter
  3. Emerson Hernandez
  4. Emma O'Connell
4:23.76
 
21 Liquid Lightning (B) Liquid Lightning
  1. Lauren Woodman
  2. Lydia House
  3. Emma Turner
  4. Adriana Waller
4:25.63
 
22 Michigan Lakeshore Aquatics (B) Michigan Lakeshore Aquatics
  1. Avery Walkotten
  2. Lana Gouin-Hart
  3. Lourdes Manderfield
  4. Payton Davis
4:25.86
 
23 Grand Rapids Aquatics Grand Rapids Aquatics
  1. Kalin Wiltrout
  2. Emily Hoekstra
  3. ELLA STROSTER
  4. Hannah Ngo
4:28.09
 
24 Livonia Community Swim Club Livonia Community Swim Club
  1. Kaari Peecher
  2. Erin Wensorski
  3. Faith Robertson
  4. Natalie Pitera
4:31.34
 
25 Saline Swim Team (B) Saline Swim Team
  1. Shannen Lee
  2. Abigail Phillips
  3. Sophia Guo
  4. Isabel Whalen
4:32.19
 
26 Jenison Area Wildcat Swimming (B) Jenison Area Wildcat Swimming
  1. Lilly Bydalek
  2. Makayla Muir
  3. Isabella Reed
  4. Alicen Baltes
4:35.59
 
Jenison Area Wildcat Swimming (A) Jenison Area Wildcat Swimming
  1. Hailey Sherman
  2. Elyse Radawski
  3. Rachel Huyser
  4. Grace Albrecht
DQ
Bay City Aquatic Bay City Aquatic
  1. Ella Banning
  2. Isabelle Begres
  3. Kaylene Darbee
  4. Olivia Leasure
DQ