Site logo

Speedo Champions Series - Southern - College Station

  • Completed
  • Feb. 28, 2019 - Mar. 03, 2019
  • LCM
  • College Station, TX

800 Free Relay Women

Timed Finals LCM
Name Time
1 Metroplex Aquatics (A) logoMetroplex Aquatics (A)
  1. Lindsay Looney
  2. Anni Fan
  3. Meredith Bolinger
  4. Eason Jones
8:22.01
2 Magnolia Aquatic (A) logoMagnolia Aquatic (A)
  1. Lillie Nordmann
  2. Kaitlynn Sims
  3. Megan Murphy
  4. JoJo Daspit
8:24.73
3 Katy Aquatics (A) logoKaty Aquatics (A)
  1. Allie Thome
  2. Maddie Welborn
  3. Emma Sticklen
  4. Beth McNeese
8:31.43
4 Club Wolverine (B) logoClub Wolverine (B)
  1. Kylie Goit
  2. Vivian VanRenterghem
  3. Lindsey Witte
  4. Hannah Bellard
8:31.80
5 Texas Ford Aquat (A) logoTexas Ford Aquat (A)
  1. Lindsey Ryalls
  2. Ashlyn Fiorilli
  3. Emma Monson
  4. Alex Bumpas
8:33.20
6 Lakeside (TX) (A) logoLakeside (TX) (A)
  1. Jenna Watson
  2. Natalie Whalen
  3. Margaret Gholston
  4. Kit Kat Zenick
8:34.00
7 Rockwall Aquatic logoRockwall Aquatic
  1. Ashley Conrad
  2. Karly Merriott
  3. Laci Black
  4. Becca Simpson
8:34.49
8 Nitro Swimming (A) logoNitro Swimming (A)
  1. Payton Marvin
  2. Victoria Rivas
  3. Jess Yeager
  4. Ana Herceg
8:34.63
9 ATAC logoATAC
  1. Jillian Cox
  2. Emily Burchett
  3. Kira Bowling
  4. Jade Hallum
8:35.11
10 DART Swimming (A) logoDART Swimming (A)
  1. Zoe Cosgrove
  2. Charlotte Rosendale
  3. Julia Miles
  4. Emma Peters
8:35.43
11 Palo Alto (B) logoPalo Alto (B)
  1. Audrey J-Cheng
  2. Sydney Harris
  3. Kaia Li
  4. Grace Tramack
8:36.88
12 Lakeside (TX) (B) logoLakeside (TX) (B)
  1. Riley Francis
  2. Abby Koczo
  3. Ashley Zettle
  4. Jasmine Weiland
8:38.75
13 Palo Alto (C) logoPalo Alto (C)
  1. Grace Anderson
  2. Paige Gambetta
  3. Mary Wilkinson
  4. Ashley Stahmer
8:40.68
14 Palo Alto (D) logoPalo Alto (D)
  1. Marie Williams
  2. Margot Gibbons
  3. Kaia Anderson
  4. Lily Gallagher
8:42.43
15 Palo Alto (E) logoPalo Alto (E)
  1. Taylor Schaffer
  2. Megan Ross
  3. Alexandra Rudolph
  4. Ashley Scafetta
8:44.16
16 Club Wolverine (C) logoClub Wolverine (C)
  1. Mia Keranen
  2. Annaliese Streeter
  3. Julia Coffman
  4. Katie Capelli
8:44.47
17 Magnolia Aquatic (B) logoMagnolia Aquatic (B)
  1. Zoe Gawronska
  2. Madeline Kruchten
  3. Sydney Roycraft
  4. Katherine Fronczak
8:45.50
18 Longhorn Aquatics logoLonghorn Aquatics
  1. Quinn Schaedler
  2. Jemma Burns
  3. Konner Faust
  4. Alexandra Watson
8:45.92
19 Alamo Area Aquatic Associati (A) logoAlamo Area Aquatic Associati (A)
  1. Evelyn Bruner
  2. Maddie Clifton
  3. Shea Burcham
  4. Alicia Hale
8:47.10
20 DART Swimming (B) logoDART Swimming (B)
  1. Sanne Dequine
  2. Sydney Turner
  3. Victoria Cao
  4. Lucy Huang
8:49.61
21 Lakeside (TX) (C) logoLakeside (TX) (C)
  1. Brooke Dalbey
  2. Madeline Williams
  3. Kaylyn King
  4. Morgan Gullette
8:50.10
22 Texas Ford Aquat (B) logoTexas Ford Aquat (B)
  1. Joelle Reddin
  2. Alexis Morgan
  3. Jenna Hood
  4. Clare Vetkoetter
8:52.55
23 First Colony Swim Team, Inc. logoFirst Colony Swim Team, Inc.
  1. Keely Rollinson
  2. Ashlyn Hembree
  3. Claudia Blowers
  4. Meredith Brown
8:54.16
24 Rice Aquatics logoRice Aquatics
  1. Ella Flowers
  2. Katie Shelburne
  3. Georgianna Mathews
  4. Ainsley Dodson
8:55.04
25 Loveland Swim Club logoLoveland Swim Club
  1. Jamie Dellwardt
  2. Josie Carpenter
  3. Sophie Kubik
  4. Erin Lang
8:56.35
26 Katy Aquatics (B) logoKaty Aquatics (B)
  1. Norah Hay
  2. Abbie Alvarez
  3. Kylie Bennett
  4. Delaney Crowder
8:56.36
27 North Texas Nada logoNorth Texas Nada
  1. Corbyn Cormack
  2. Sydney Balint
  3. Aurelie Migault
  4. Ashley Woods
8:58.00
28 DART Swimming (C) logoDART Swimming (C)
  1. Rebecca Waterson
  2. Audrey Portello
  3. Isabelle Meraz
  4. Alissa Ongaco
8:58.01
29 Nitro Swimming (B) logoNitro Swimming (B)
  1. Madeline Riley
  2. Trisha Filimoehala
  3. Lauren Chaney
  4. Cierra Scully
8:58.86
30 Metroplex Aquatics (B) logoMetroplex Aquatics (B)
  1. Addie Armistead
  2. Jenna Madden
  3. Lara Alsader
  4. Clara Armstrong
9:02.34
31 South Bay Aquatics logoSouth Bay Aquatics
  1. Emily Lundgren
  2. Jamie Parsons
  3. Mirsha Lora
  4. Juli Arzave
9:04.56
32 Alamo Area Aquatic Associati (B) logoAlamo Area Aquatic Associati (B)
  1. Aubrey Mai
  2. Katelyn Bartley
  3. Kathryn carter
  4. Samantha Robles
9:06.86
33 Aggie Swim Club logoAggie Swim Club
  1. Zody Bennett
  2. Abigail Surley
  3. Margaret Whitten
  4. Samita Shankar
9:12.69
Palo Alto (A) logoPalo Alto (A)
  1. Sloane Reinstein
  2. Brooke Schaffer
  3. Danielle Carter
  4. Sarah Snyder
DQ
Club Wolverine (A) logoClub Wolverine (A)
  1. Sydney Stricklin
  2. Kaylee Williams
  3. Alli Haak
  4. Sophia Tuinman
DQ
Dads Club Swim Team logoDads Club Swim Team
  1. Isabella Alas
  2. Ellie McLeod
  3. Emma Stephenson
  4. Emma Clark
DQ
Club Wolverine (D) logoClub Wolverine (D)
  1. Lily Cramer
  2. Edwina Jalet
  3. Maddie Mince
DQ