Site logo

Speedo Champions Series - Southern - College Station

  • Completed
  • Feb. 28, 2019 - Mar. 03, 2019
  • LCM
  • College Station, TX

400 Medley Relay Women

Timed Finals LCM
Name Time
1 Lakeside (TX) (A) logoLakeside (TX) (A)
  1. Natalie Whalen
  2. Jadyn Jannasch
  3. Kit Kat Zenick
  4. Riley Francis
4:17.30
2 Club Wolverine (A) logoClub Wolverine (A)
  1. Casey Chung
  2. Lindsey Witte
  3. Rhianna Hensler
  4. Sydney Stricklin
4:17.34
3 Club Wolverine (B) logoClub Wolverine (B)
  1. Sophia Tuinman
  2. Drue Thielking
  3. Hannah Bellard
  4. Abbey Ketslakh
4:20.37
4 Katy Aquatics (A) logoKaty Aquatics (A)
  1. Norah Hay
  2. Abbie Alvarez
  3. Emma Sticklen
  4. Allie Thome
4:21.29
5 Dads Club Swim Team (A) logoDads Club Swim Team (A)
  1. Emma Clark
  2. Sydney Buchman
  3. Emma Stephenson
  4. Ellie McLeod
4:21.50
6 Magnolia Aquatic (A) logoMagnolia Aquatic (A)
  1. Zoe Gawronska
  2. Kaitlynn Sims
  3. Lillie Nordmann
  4. Noelle Marsh
4:22.41
7 Rockwall Aquatic (A) logoRockwall Aquatic (A)
  1. Janelle Hummingbird
  2. Alaya Smith
  3. Amelia Warren
  4. Emma Hultquist
4:22.80
8 Nitro Swimming (A) logoNitro Swimming (A)
  1. Shannon Bagnal
  2. Jess Yeager
  3. Payton Marvin
  4. Ana Herceg
4:24.08
9 Texas Ford Aquat (A) logoTexas Ford Aquat (A)
  1. Jenna Hood
  2. Kiara Xanthos
  3. Ashlyn Fiorilli
  4. Alex Bumpas
4:24.67
10 First Colony Swim Team, Inc. logoFirst Colony Swim Team, Inc.
  1. Meredith Brown
  2. Ashlyn Hembree
  3. Keely Rollinson
  4. Isabella Garriga
4:25.00
11 Palo Alto (C) logoPalo Alto (C)
  1. Marie Williams
  2. Audrey J-Cheng
  3. Amy Wu
  4. Sloane Reinstein
4:26.25
12 ATAC (A) logoATAC (A)
  1. Karen Yin
  2. Sophia Garrison
  3. Jade Hallum
  4. Emily Burchett
4:26.45
13 Metroplex Aquatics (A) logoMetroplex Aquatics (A)
  1. Eason Jones
  2. Lindsay Looney
  3. Anni Fan
  4. Meredith Bolinger
4:27.08
14 Lakeside (TX) (B) logoLakeside (TX) (B)
  1. Abby Koczo
  2. Jenna Watson
  3. Riley Edmundson
  4. Priscilla Wongso
4:27.13
15 Rockwall Aquatic (B) logoRockwall Aquatic (B)
  1. Abi Carroll
  2. Margot Little
  3. Hannah Merrill
  4. Becca Simpson
4:27.44
16 Palo Alto (B) logoPalo Alto (B)
  1. Paige Gambetta
  2. Kaia Li
  3. Margot Gibbons
  4. Grace Anderson
4:28.38
17 DART Swimming (C) logoDART Swimming (C)
  1. Rebecca Waterson
  2. Lucy Huang
  3. Sydney Turner
  4. Julia Miles
4:28.45
18 DART Swimming (B) logoDART Swimming (B)
  1. Isabella Urlando
  2. Grace Lapuz
  3. Isabelle Meraz
  4. Emma Peters
4:28.77
19 Club Wolverine (C) logoClub Wolverine (C)
  1. Holly Pringle
  2. Annaliese Streeter
  3. Mia Keranen
  4. Vivian VanRenterghem
4:28.81
20 Alamo Area Aquatic Associati (A) logoAlamo Area Aquatic Associati (A)
  1. Katelyn Bartley
  2. Morgan Bartley
  3. Samantha Robles
  4. Evelyn Bruner
4:29.81
21 Magnolia Aquatic (B) logoMagnolia Aquatic (B)
  1. Sydney Roycraft
  2. Alyssa Sorensen
  3. Madeline Kruchten
  4. JoJo Daspit
4:30.17
22 Dads Club Swim Team (B) logoDads Club Swim Team (B)
  1. Fernanda Gamez
  2. Sydney Smith
  3. Isabella Alas
  4. Megan Zuanich
4:30.26
23 Aggie Swim Club logoAggie Swim Club
  1. Zody Bennett
  2. Abigail Surley
  3. Jessica Peng
  4. Caitlynn Moon
4:30.54
24 Katy Aquatics (B) logoKaty Aquatics (B)
  1. Maddie Welborn
  2. Kylie Bennett
  3. Beth McNeese
  4. Annika Ruehlicke
4:30.70
25 Alamo Area Aquatic Associati (B) logoAlamo Area Aquatic Associati (B)
  1. Shea Burcham
  2. Maddie Clifton
  3. Macey Mayer
  4. Alicia Hale
4:31.30
26 Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club
  1. Caitlyn Sligh
  2. Clara Schlimper
  3. Anna Ervin
  4. Keilah Eckhart
4:32.88
27 ATAC (B) logoATAC (B)
  1. Tyler Cates
  2. Hannah Espinosa
  3. Abigail Hardy
  4. Cassondra Weeks
4:33.44
28 Lakeside (TX) (C) logoLakeside (TX) (C)
  1. Skye Pineda
  2. Julia Wozniak
  3. Cali Castro
  4. Ashley Zettle
4:33.47
29 Nitro Swimming (C) logoNitro Swimming (C)
  1. Lauren Chaney
  2. Elise Johnson
  3. Yasmina Buhl
  4. Addison Orris
4:35.03
30 Swim Streamline at Northampton logoSwim Streamline at Northampton
  1. Avery Fuhr
  2. Olivia LeBlanc
  3. Aislinn Holder
  4. Sydney Stanford
4:35.22
31 Palo Alto (D) logoPalo Alto (D)
  1. Milan Hilde-Jones
  2. Lauren mccormack
  3. Grace Tramack
  4. Ashley Scafetta
4:35.71
32 North Texas Nada logoNorth Texas Nada
  1. Jia Bertrand
  2. Aurelie Migault
  3. Sydney Balint
  4. Christina Karl
4:35.73
33 Nitro Swimming (B) logoNitro Swimming (B)
  1. Cat Stephen
  2. Julia York
  3. Cierra Scully
  4. Victoria Rivas
4:35.88
34 Palo Alto (F) logoPalo Alto (F)
  1. Olivia Khan
  2. Audrey Holden
  3. Lucy Worden
  4. Mary Wilkinson
4:35.92
35 Pearland Aquatics logoPearland Aquatics
  1. Allison Scott
  2. Madyson Morse
  3. Emma Burke
  4. Hannah Bellina
4:36.21
36 Lakeside (TX) (D) logoLakeside (TX) (D)
  1. Kaylyn King
  2. Emma Taylor
  3. Margaret Gholston
  4. Brooke Dalbey
4:36.48
37 Palo Alto (E) logoPalo Alto (E)
  1. Riley Rhodes
  2. Silvia Faraboschi
  3. Jules Steil
  4. Sydney Harris
4:37.47
38 Texas Ford Aquat (B) logoTexas Ford Aquat (B)
  1. Emma Monson
  2. Joelle Reddin
  3. Lindsey Ryalls
  4. Noelle Tong
4:38.22
39 Whac (A) logoWhac (A)
  1. Rachel Simonds
  2. KyAnh Truong
  3. Elizabeth Myers
  4. Emma Wheal
4:38.72
40 City of Plano Swimmers, Inc logoCity of Plano Swimmers, Inc
  1. Jiayue Yin
  2. Caitlyn Groff
  3. Natalie Tang
  4. Taylor Osborn
4:38.99
41 Longhorn Aquatics logoLonghorn Aquatics
  1. Autumn Daize
  2. Zoe Lynch
  3. Konner Faust
  4. Jemma Burns
4:39.29
42 Texas Gold logoTexas Gold
  1. Rebecca Rivers
  2. Nicole Willis
  3. Arrianne Wilson
  4. Paisley Tramp
4:40.47
43 Dads Club Swim Team (C) logoDads Club Swim Team (C)
  1. Lexi Pickens
  2. Kara Moss
  3. Nabila Argueta
  4. Sophie Newell
4:41.31
44 ATAC (C) logoATAC (C)
  1. Matti Friesz
  2. Leani Gonzalez
  3. Kira Bowling
  4. Sydney Boudreaux
4:42.68
45 South Bay Aquatics logoSouth Bay Aquatics
  1. Emily Lundgren
  2. Ceci Hagewood
  3. Juli Arzave
  4. Aranza Martha
4:44.08
46 Aquatex Swim Team logoAquatex Swim Team
  1. Audrey Dieckert
  2. Demi Waworuntu
  3. Ryan Mills
  4. Sara Rattray
4:45.73
47 Metroplex Aquatics (B) logoMetroplex Aquatics (B)
  1. Natalie Womack
  2. Jenna Madden
  3. Alexa Barnes
  4. Addie Armistead
4:47.18
DART Swimming (A) logoDART Swimming (A)
  1. Zoe Cosgrove
  2. Alissa Ongaco
  3. Sanne Dequine
  4. Charlotte Rosendale
DQ
Palo Alto (A) logoPalo Alto (A)
  1. Danielle Carter
  2. Alexandra Rudolph
  3. Sarah Snyder
  4. Brooke Schaffer
DQ
DART Swimming (D) logoDART Swimming (D)
  1. Morgan Votava
  2. Audrey Portello
  3. Victoria Cao
  4. Mikaela Van De Heetkamp
DQ
Streamline Aquat logoStreamline Aquat
  1. Kirsten Schlortt
  2. McKenna Stallworth
  3. Bella Strash
  4. Aspen Stallworth
DQ
Whac (B) logoWhac (B)
  1. Juliet Harris
  2. Caroline Myers
  3. Emmy Francell
  4. Evyenia Moumouris
DQ