Site logo

Speedo Champions Series - Southern - College Station

  • Completed
  • Feb. 28, 2019 - Mar. 03, 2019
  • LCM
  • College Station, TX

400 Free Relay Women

Timed Finals LCM
Name Time
1 Palo Alto (A) logoPalo Alto (A)
  1. Grace Anderson
  2. Brooke Schaffer
  3. Sarah Snyder
  4. Alexandra Rudolph
3:51.94
2 Metroplex Aquatics (A) logoMetroplex Aquatics (A)
  1. Lindsay Looney
  2. Meredith Bolinger
  3. Anni Fan
  4. Eason Jones
3:54.58
3 Club Wolverine (A) logoClub Wolverine (A)
  1. Sydney Stricklin
  2. Abbey Ketslakh
  3. Mia Keranen
  4. Casey Chung
3:54.79
4 Dads Club Swim Team (A) logoDads Club Swim Team (A)
  1. Isabella Alas
  2. Ellie McLeod
  3. Emma Stephenson
  4. Megan Zuanich
3:55.50
5 Lakeside (TX) (A) logoLakeside (TX) (A)
  1. Kit Kat Zenick
  2. Margaret Gholston
  3. Priscilla Wongso
  4. Riley Francis
3:55.91
6 Katy Aquatics (A) logoKaty Aquatics (A)
  1. Maddie Welborn
  2. Allie Thome
  3. Norah Hay
  4. Emma Sticklen
3:57.09
7 Magnolia Aquatic (A) logoMagnolia Aquatic (A)
  1. Lillie Nordmann
  2. JoJo Daspit
  3. Zoe Gawronska
  4. Kaitlynn Sims
3:57.23
7 Lakeside (TX) (B) logoLakeside (TX) (B)
  1. Ashley Zettle
  2. Jenna Watson
  3. Brooke Dalbey
  4. Natalie Whalen
3:57.23
9 DART Swimming (A) logoDART Swimming (A)
  1. Zoe Cosgrove
  2. Charlotte Rosendale
  3. Julia Miles
  4. Emma Peters
3:57.69
10 Palo Alto (C) logoPalo Alto (C)
  1. Kaia Li
  2. Audrey J-Cheng
  3. Sydney Harris
  4. Margot Gibbons
3:57.84
11 Palo Alto (B) logoPalo Alto (B)
  1. Sloane Reinstein
  2. Milan Hilde-Jones
  3. Paige Gambetta
  4. Danielle Carter
3:57.89
12 Whac (A) logoWhac (A)
  1. Ava Longi
  2. Emma Wheal
  3. Elizabeth Myers
  4. KyAnh Truong
3:58.14
13 Nitro Swimming (A) logoNitro Swimming (A)
  1. Payton Marvin
  2. Jess Yeager
  3. Victoria Rivas
  4. Ana Herceg
3:58.37
14 Rockwall Aquatic (A) logoRockwall Aquatic (A)
  1. Emma Hultquist
  2. Ashley Conrad
  3. Becca Simpson
  4. Laci Black
3:58.40
15 Club Wolverine (B) logoClub Wolverine (B)
  1. Alli Haak
  2. Sophia Tuinman
  3. Rhianna Hensler
  4. Kylie Goit
3:58.95
16 Club Wolverine (C) logoClub Wolverine (C)
  1. Kaylee Williams
  2. Vivian VanRenterghem
  3. Maddie Mince
  4. Hannah Bellard
3:59.51
17 First Colony Swim Team, Inc. logoFirst Colony Swim Team, Inc.
  1. Keely Rollinson
  2. Isabella Garriga
  3. Ashlyn Hembree
  4. Meredith Brown
3:59.80
18 Longhorn Aquatics logoLonghorn Aquatics
  1. Quinn Schaedler
  2. Jemma Burns
  3. Elizabeth Ann Stromberger
  4. Konner Faust
4:00.05
19 ATAC (A) logoATAC (A)
  1. Emily Burchett
  2. Sophia Garrison
  3. Cassondra Weeks
  4. Jade Hallum
4:00.22
20 Texas Ford Aquat (A) logoTexas Ford Aquat (A)
  1. Jenna Hood
  2. Lindsey Ryalls
  3. Clare Vetkoetter
  4. Alex Bumpas
4:00.29
21 Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club
  1. Keilah Eckhart
  2. Allyson Duester
  3. Emma Ruland
  4. Anna Ervin
4:01.93
22 DART Swimming (B) logoDART Swimming (B)
  1. Sanne Dequine
  2. Sydney Turner
  3. Victoria Cao
  4. Lucy Huang
4:02.06
23 Swim Streamline at Northampton logoSwim Streamline at Northampton
  1. Avery Fuhr
  2. Olivia LeBlanc
  3. Aislinn Holder
  4. Sydney Stanford
4:02.29
24 Palo Alto (D) logoPalo Alto (D)
  1. Ashley Stahmer
  2. Grace Tramack
  3. Marie Williams
  4. Mary Wilkinson
4:02.82
25 Magnolia Aquatic (B) logoMagnolia Aquatic (B)
  1. Noelle Marsh
  2. Madeline Kruchten
  3. Megan Murphy
  4. Sydney Roycraft
4:03.60
25 Mansfield Aquati logoMansfield Aquati
  1. Maddie Mechling
  2. Callie Limpert
  3. Hannah Marcus
  4. Khadijah Brown
4:03.60
27 Texas Ford Aquat (B) logoTexas Ford Aquat (B)
  1. Noelle Tong
  2. Ashlyn Fiorilli
  3. Emma Monson
  4. Joelle Reddin
4:03.96
28 Club Wolverine (D) logoClub Wolverine (D)
  1. Annaliese Streeter
  2. Holly Pringle
  3. Lily Cramer
  4. Katie Capelli
4:04.62
29 Dads Club Swim Team (B) logoDads Club Swim Team (B)
  1. Sophie Newell
  2. Sydney Smith
  3. Lexi Pickens
  4. Sydney Buchman
4:04.91
30 Lakeside (TX) (C) logoLakeside (TX) (C)
  1. Azalea Shepherd
  2. Julia Wozniak
  3. Abby Koczo
  4. Madeline Williams
4:05.09
31 DART Swimming (C) logoDART Swimming (C)
  1. Rebecca Waterson
  2. Audrey Portello
  3. Isabelle Meraz
  4. Alissa Ongaco
4:05.13
32 Katy Aquatics (B) logoKaty Aquatics (B)
  1. Natalia Casas
  2. Annika Ruehlicke
  3. Beth McNeese
  4. Abbie Alvarez
4:05.21
33 Streamline Aquat logoStreamline Aquat
  1. Kirsten Schlortt
  2. Bella Strash
  3. Elizabeth Walsh
  4. Aspen Stallworth
4:05.22
34 Alamo Area Aquatic Associati (A) logoAlamo Area Aquatic Associati (A)
  1. Evelyn Bruner
  2. Maddie Clifton
  3. Shea Burcham
  4. Alicia Hale
4:05.31
35 Nitro Swimming (B) logoNitro Swimming (B)
  1. Lauren Chaney
  2. Shannon Bagnal
  3. Addison Orris
  4. Cierra Scully
4:05.53
36 Aggie Swim Club logoAggie Swim Club
  1. Jessica Peng
  2. Abigail Surley
  3. Caitlynn Moon
  4. Zody Bennett
4:05.54
37 Alamo Area Aquatic Associati (B) logoAlamo Area Aquatic Associati (B)
  1. Aubrey Mai
  2. Katelyn Bartley
  3. Kathryn carter
  4. Morgan Bartley
4:05.90
38 Lakeside (TX) (D) logoLakeside (TX) (D)
  1. Jasmine Weiland
  2. Elisabeth Lalpuis
  3. Kalie Landrum
  4. Jadyn Jannasch
4:05.94
39 Palo Alto (F) logoPalo Alto (F)
  1. Olivia Khan
  2. Audrey Holden
  3. Lily Gallagher
  4. Lauren mccormack
4:06.45
40 Whac (B) logoWhac (B)
  1. Caroline Myers
  2. Juliet Harris
  3. Emmy Francell
  4. Evyenia Moumouris
4:07.45
41 North Texas Nada logoNorth Texas Nada
  1. Corbyn Cormack
  2. Aurelie Migault
  3. Sydney Balint
  4. Christina Karl
4:07.68
42 Pearland Aquatics logoPearland Aquatics
  1. Hannah Bellina
  2. Emma Burke
  3. Madyson Morse
  4. Allison Scott
4:07.94
43 Rockwall Aquatic (B) logoRockwall Aquatic (B)
  1. Amelia Warren
  2. Ruth Huffman
  3. Janelle Hummingbird
  4. Karly Merriott
4:08.13
44 ATAC (B) logoATAC (B)
  1. Jillian Cox
  2. Kira Bowling
  3. Sydney Boudreaux
  4. Karen Yin
4:08.83
45 DART Swimming (D) logoDART Swimming (D)
  1. Mikaela Van De Heetkamp
  2. Erika Dahlgren
  3. Morgan Votava
  4. Genna Lammon
4:09.23
46 South Bay Aquatics logoSouth Bay Aquatics
  1. Juli Arzave
  2. Sofia Chavez-Varela
  3. Emily Lundgren
  4. Aranza Martha
4:09.65
47 The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team
  1. Ainsley Everett
  2. Karsten Fields
  3. Julianna Lopez
  4. ValerieAnne Staffeldt
4:09.86
48 Nitro Swimming (C) logoNitro Swimming (C)
  1. Kylie VanderMeer
  2. Natalie Klaas
  3. Trisha Filimoehala
  4. Brooke Newby
4:10.83
49 Aquatex Swim Team logoAquatex Swim Team
  1. Ryan Mills
  2. Demi Waworuntu
  3. Audrey Dieckert
  4. Sara Rattray
4:12.05
50 Texas Gold logoTexas Gold
  1. Paisley Tramp
  2. Nicole Willis
  3. Rebecca Rivers
  4. Arrianne Wilson
4:12.73
51 Palo Alto (G) logoPalo Alto (G)
  1. Taylor Schaffer
  2. Lucy Worden
  3. Lindsay McCormack
  4. Lydia Bauer
4:13.08
52 Dallas Mustangs logoDallas Mustangs
  1. Abigail Tchoukaleff
  2. Zoe Evangelist
  3. Estelle Fisher
  4. Hannah-rhea Jiang
4:14.00
53 Loveland Swim Club logoLoveland Swim Club
  1. Josie Carpenter
  2. Jamie Dellwardt
  3. Sophie Kubik
  4. Erin Lang
4:14.25
54 Metroplex Aquatics (B) logoMetroplex Aquatics (B)
  1. Addie Armistead
  2. Caroline Richbourg
  3. Clara Armstrong
  4. Lara Alsader
4:15.11
55 Palo Alto (H) logoPalo Alto (H)
  1. Ashley Scafetta
  2. Silvia Faraboschi
  3. Abbey Liao
  4. Jules Steil
4:15.73
55 Lost Creek Aquatics logoLost Creek Aquatics
  1. Audrey Selman
  2. Melaina Howard
  3. Sydney Jackson
  4. Grace Doyal
4:15.73
57 City of Plano Swimmers, Inc logoCity of Plano Swimmers, Inc
  1. Caitlyn Groff
  2. Taylor Osborn
  3. Natalie Tang
  4. Sojung Moon
4:16.12
Palo Alto (E) logoPalo Alto (E)
  1. Kaia Anderson
  2. Gaby MA
  3. Megan Ross
  4. Amy Wu
DQ