Site logo

Filters

IE GMSC IES SC CHAMPS

  • Completed
  • Mar. 01–03, 2019
  • SCY
  • Moscow, ID

200 Back Men 15 and Over

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Holden Ellsworth Cougar Aquatics logoCougar Aquatics 1:52.80
791 -1.4%
2 Sam Tenhulzen Cougar Aquatics logoCougar Aquatics 1:55.38
736 -3.6%
3 Zachary Washburn Moses Lake Manta Rays logoMoses Lake Manta Rays 1:57.43
748 PB
4 Aren Kariotis Coeur D'alene Area Swim Team logoCoeur D'alene Area Swim Team 1:57.71
662 +5.3% PB
5 Jeran Jordan Spokane Waves Aq logoSpokane Waves Aq 2:01.73
606 +2.8% PB
6 Lanis Webb Coeur D'alene Area Swim Team logoCoeur D'alene Area Swim Team 2:03.22
631 -5.3%
7 Dylan Bond unattached 2:06.79
509
8 Nick Walkley Tri-City Channel Cats logoTri-City Channel Cats 2:09.20
518 -5.5%
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
9 Drew Kistler Spokane Waves Aq logoSpokane Waves Aq 1:58.54
725 +9.3% PB
10 Spencer Armstrong Cougar Aquatics logoCougar Aquatics 2:06.69
565 +2.5% PB
11 Aidan Senske Spokane Area Swimming/YMCA logoSpokane Area Swimming/YMCA 2:10.91
487 -1.6%
12 Christopher Hartman Coeur D'alene Area Swim Team logoCoeur D'alene Area Swim Team 2:12.30
393 +1.5% SB
13 Ethan Baird Vandal Aquatics logoVandal Aquatics 2:13.49
441 +0.9% PB
14 Timothy Koza La Grande Swim Club logoLa Grande Swim Club 2:15.69
404 PB
15 Kelton Ellis Coeur D'alene Area Swim Team logoCoeur D'alene Area Swim Team 2:16.51
317 -9.4%
16 Cahill Robinson Pendleton Swim Association logoPendleton Swim Association 2:17.03
382
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Holden Ellsworth Cougar Aquatics logoCougar Aquatics 1:58.61
669 -6.6%
2 Sam Tenhulzen Cougar Aquatics logoCougar Aquatics 2:01.67
607 -9.2%
3 Zachary Washburn Moses Lake Manta Rays logoMoses Lake Manta Rays 2:02.79
640 PB
4 Jeran Jordan Spokane Waves Aq logoSpokane Waves Aq 2:03.33
575 +1.5% PB
5 Aren Kariotis Coeur D'alene Area Swim Team logoCoeur D'alene Area Swim Team 2:04.67
524 -0.3%
6 Nick Walkley Tri-City Channel Cats logoTri-City Channel Cats 2:04.78
601 -1.9%
7 Lanis Webb Coeur D'alene Area Swim Team logoCoeur D'alene Area Swim Team 2:06.01
577 -7.7%
8 Dylan Bond unattached 2:07.06
504
9 Drew Kistler Spokane Waves Aq logoSpokane Waves Aq 2:07.32
553 +2.6% SB
10 Spencer Armstrong Cougar Aquatics logoCougar Aquatics 2:08.30
534 +1.2% PB
11 Kelton Ellis Coeur D'alene Area Swim Team logoCoeur D'alene Area Swim Team 2:12.59
381 -6.3%
12 Aidan Senske Spokane Area Swimming/YMCA logoSpokane Area Swimming/YMCA 2:12.60
457 -2.9%
13 Ethan Baird Vandal Aquatics logoVandal Aquatics 2:13.20
446 +1.1% PB
14 Timothy Koza La Grande Swim Club logoLa Grande Swim Club 2:14.01
432 PB
15 Cahill Robinson Pendleton Swim Association logoPendleton Swim Association 2:14.10
431
16 Christopher Hartman Coeur D'alene Area Swim Team logoCoeur D'alene Area Swim Team 2:14.17
361 +0.1% SB
17 Zane Hernke Velocity Swimming logoVelocity Swimming 2:15.82
402
18 Tage Madson Velocity Swimming logoVelocity Swimming 2:15.97
332
19 Simon Madson Velocity Swimming logoVelocity Swimming 2:18.65
355
Zachary Nemeth Tri-City Channel Cats logoTri-City Channel Cats NS