Site logo

GU TWST MLK Holiday Weekend Meet

  • Completed
  • Jan. 11–13, 2019
  • SCY
  • Shenandoah, TX

100 Fly Women 10 and Under

Finals SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Mackenzie Radford The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:10.95
712 -0.9%
2 Ava Richardson Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 1:13.18
799 +1.8% PB
3 Charlotte Leijnse The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:14.88
614 +3.9% PB
4 Emily De Amicis Energy Core Swimming logoEnergy Core Swimming 1:15.88
590
5 Stephanie Nash Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 1:17.66
547
6 Seren Haecker Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 1:17.95
683 +2.0% PB
7 Daisy Yang Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:18.97
517
8 Lily Wiles The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:19.30
510 +8.7% PB
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Mackenzie Radford The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:12.83
664 -3.6%
2 Ava Richardson Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 1:13.59
788 +1.3% PB
3 Charlotte Leijnse The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:16.21
582 +2.2% PB
4 Emily De Amicis Energy Core Swimming logoEnergy Core Swimming 1:18.82
521
5 Daisy Yang Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:19.39
508
6 Stephanie Nash Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 1:19.85
497
7 Seren Haecker Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 1:19.99
636 -0.6%
8 Lily Wiles The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:24.69
393 +2.5% PB
9 Maggie Yang Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:30.40
281 -8.1%
10 Peyton Khan The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:32.20
381 +1.9% PB
11 Katherine Johnson The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:35.85
189 -1.7%
12 Julianne Horton Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:37.95
157 -0.1%
13 Zoie Emmanuelle Cataquis Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:38.15
154 +2.7% PB
14 Brooke Wernet Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:38.54
148 +1.5% PB
15 Chloe Carandang Southwestern Aquatics Team logoSouthwestern Aquatics Team 1:39.05
260 -0.9%
16 Isabelle Stoops Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:43.49
84 -2.0%
Eliana Chau Katy Aquatics logoKaty Aquatics DQ

100 Fly Women 15 and Over

A Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Lezli Sisung Sharks Swim Team logoSharks Swim Team 55.73
823 +1.7% PB
2 Ella Flowers Rice Aquatics logoRice Aquatics 57.77
759 +1.0% PB
3 Sarah Szklaruk-Traipe Sharks Swim Team logoSharks Swim Team 58.19
726 +3.0% SB
4 Rebecca Harrop The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 58.64
694 +0.4% PB
5 Maddie Welborn Katy Aquatics logoKaty Aquatics 59.98
675
6 Madyson Morse Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 1:00.67
617 -0.5%
7 Morgan Hanson Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:01.49
618 +3.3% PB
8 Emma Burke Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 1:01.76
609 -0.9%
B Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
9 Allyson Duester Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:00.84
625 -4.2%
10 Allison Scott Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 1:01.96
570 +1.5% SB
11 Mary-Ashlynne Gordon Conroe Area Team Swimmers logoConroe Area Team Swimmers 1:02.32
588 +1.1% PB
12 Julianna Lopez The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:02.53
564 +2.0% PB
13 Ainsley Dodson Rice Aquatics logoRice Aquatics 1:02.64
560 -5.3%
14 Molly Spano Platinum Aquatics logoPlatinum Aquatics 1:02.94
534
15 Kalissa Niles Energy Core Swimming logoEnergy Core Swimming 1:03.26
537 +2.5% PB
16 Kathryn Zimmerman Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:06.01
442 -4.4%
C Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
17 Donya Hamed Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:04.51
479
18 Kelsey Farmer Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 1:04.81
500 +6.8% PB
19 Lucy Hatrick The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:04.99
477 -1.1%
19 Jillian Trahan Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 1:04.99
494 -2.7%
21 Natalia Hernandez Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:05.56
474 -5.1%
22 Raegen Follis Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:05.93
445 -2.8%
23 Julia Sharkowicz The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:07.57
408
24 Georgianna Mathews Rice Aquatics logoRice Aquatics 1:07.69
387
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Lezli Sisung Sharks Swim Team logoSharks Swim Team 57.50
753 -1.4%
2 Ella Flowers Rice Aquatics logoRice Aquatics 58.94
714 -1.0%
3 Maddie Welborn Katy Aquatics logoKaty Aquatics 59.77
682
4 Allie Thome Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:00.61
651
5 Sarah Szklaruk-Traipe Sharks Swim Team logoSharks Swim Team 1:00.79
627 -1.3%
6 Madyson Morse Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 1:01.15
599 -1.3%
7 ValerieAnne Staffeldt The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:01.26
595 -5.4%
8 Rebecca Harrop The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:01.40
590 -4.3%
9 Emma Burke Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 1:01.46
620 -0.4%
10 Morgan Hanson Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:01.78
608 +2.9% PB
11 Mary-Ashlynne Gordon Conroe Area Team Swimmers logoConroe Area Team Swimmers 1:01.81
607 +2.0% PB
12 Audrey Byrd Spring Swim Team logoSpring Swim Team 1:02.13
578 -6.2%
13 Allyson Duester Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:02.18
576 -6.5%
14 Allison Scott Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 1:02.67
544 +0.4% SB
15 Ainsley Dodson Rice Aquatics logoRice Aquatics 1:03.46
530 -6.7%
16 Julianna Lopez The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:04.25
503 -0.7%
17 Kalissa Niles Energy Core Swimming logoEnergy Core Swimming 1:04.44
496 +0.7% SB
18 Molly Spano Platinum Aquatics logoPlatinum Aquatics 1:04.54
478
19 Kathryn Zimmerman Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:04.60
490 -2.2%
20 Donya Hamed Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:04.71
472
21 Lucy Hatrick The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:06.08
440 -2.8%
22 Jillian Trahan Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 1:06.09
457 -4.4%
23 Kelsey Farmer Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 1:06.14
455 +4.8% SB
24 Raegen Follis Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:06.20
436 -3.2%
25 Natalia Hernandez Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:06.31
449 -6.3%
26 Tiffany Tran Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:07.37
383 +1.5% SB
27 Julia Sharkowicz The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:08.02
393
28 Georgianna Mathews Rice Aquatics logoRice Aquatics 1:08.35
366
29 Katia Guerrero The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:08.67
356 -5.1%
30 Mireya Bonilla Flores The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:09.96
332
31 Katie Shelburne Rice Aquatics logoRice Aquatics 1:09.97
315 -0.0%
32 Yeimi Vazquez Eagle Swimming Association logoEagle Swimming Association 1:10.56
297 -2.2%
33 Sophia Villarreal Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:10.64
295
34 Katie Roberson Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:11.71
250
35 Erica Pokorny The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:13.08
240 -6.3%
36 Angela Alvarado Energy Core Swimming logoEnergy Core Swimming 1:15.36
179 -4.6%
Annamarie Avery Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club NS
Sarah Szafranski Rice Aquatics logoRice Aquatics NS
Kirsten Staffeldt The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team NS
Lauren Taylor The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team NS

100 Fly Women 13 - 14

A Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Caitlin Lanigan The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 59.57
716 +1.8% PB
2 Abigail Nelson Sharks Swim Team logoSharks Swim Team 1:00.12
695 -0.8%
3 Lauren Farris Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:01.08
660 +1.3% PB
4 Abigail Monson The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:01.35
650 +9.5% PB
5 Sydney Nguyen Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:01.39
648 -0.2%
6 Sofia Vargas Nitro Swimming logoNitro Swimming 1:01.59
689 -1.5%
7 Emma Ruland Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:01.87
631 +0.8% SB
8 Natalia Casas Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:02.68
601
B Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
9 Isabella Krantzcke The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:00.91
666 +8.8% SB
10 Gabrielle Garcia Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 1:02.93
592 +0.4% PB
11 Peyton Becker Sharks Swim Team logoSharks Swim Team 1:03.93
605 +4.3% PB
12 Lola Trujillo Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:04.55
535 -1.0%
13 Maia Stern Spring Swim Team logoSpring Swim Team 1:04.94
522 PB
14 Kennedy Brooks Energy Core Swimming logoEnergy Core Swimming 1:04.99
520 -2.3%
15 Emma Vestal Sharks Swim Team logoSharks Swim Team 1:06.82
506 -1.3%
16 Ashley Lee Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:07.02
499 -3.1%
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Abigail Nelson Sharks Swim Team logoSharks Swim Team 59.74
710 -0.2%
2 Sydney Nguyen Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:01.30
652 -0.1%
3 Caitlin Lanigan The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:01.85
631 -2.0%
4 Lauren Farris Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:02.41
611 -0.9%
5 Natalia Casas Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:02.58
605
6 Sofia Vargas Nitro Swimming logoNitro Swimming 1:02.67
650 -3.3%
7 Emma Ruland Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:02.93
592 -0.9%
8 Kate Bryant The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:03.31
627 +2.2% PB
9 Abigail Monson The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:03.37
577 +6.5% SB
10 Kennedy Brooks Energy Core Swimming logoEnergy Core Swimming 1:03.84
560 -0.5%
11 Gabrielle Garcia Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 1:04.01
554 -1.3%
12 Isabella Krantzcke The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:04.10
551 +4.0% SB
13 Maia Stern Spring Swim Team logoSpring Swim Team 1:04.62
533 PB
14 Emma Vestal Sharks Swim Team logoSharks Swim Team 1:04.96
569 +1.5% SB
15 Lola Trujillo Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:05.52
502 -2.5%
16 Ashley Lee Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:05.70
543 -1.1%
17 Peyton Becker Sharks Swim Team logoSharks Swim Team 1:05.79
540 +1.6% PB
18 Jimena Rodriguez Diaz The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:05.85
490 -1.7%
19 Gabrielle Wahjosoedibjo Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:05.86
490 -4.4%
20 Veronica Nuval Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 1:06.29
523 PB
21 Apple Goers Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:06.86
504 +0.3% PB
22 Sophia Meyer Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:07.06
450
23 Hailey Perales Spring Swim Team logoSpring Swim Team 1:07.81
473 -3.9%
24 Samantha Johnson Rice Aquatics logoRice Aquatics 1:08.31
456
25 Alejandra Acosta Sharks Swim Team logoSharks Swim Team 1:08.64
398 +0.4% PB
26 Lani Hong Southwestern Aquatics Team logoSouthwestern Aquatics Team 1:08.68
397 -1.7%
27 Alexandra Vidinha Sharks Swim Team logoSharks Swim Team 1:08.88
391 -7.9%
28 Venus Dao Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:08.96
388 -5.1%
29 Grace Norris Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:09.03
386 -2.9%
30 Derby Watson Platinum Aquatics logoPlatinum Aquatics 1:09.07
385
31 Ella Elliott Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 1:09.13
383
32 Corry Dautrich The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:09.17
429 -2.5%
33 Madeline Pindell The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:09.37
375 -1.2%
34 Valerie See Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:09.67
366 PB
35 Madison Holovaty The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:10.18
397 PB
36 Amelia Marvin Rice Aquatics logoRice Aquatics 1:10.49
387
37 Alexandra Linden Sharks Swim Team logoSharks Swim Team 1:10.67
381 -3.6%
38 Clara Koenig Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:10.89
375 PB
39 Bela Desai The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:12.57
279 -4.6%
40 Lily Niewenhous The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:12.64
277 PB
41 Ava Verret Eagle Swimming Association logoEagle Swimming Association 1:13.43
299 +2.4% PB
42 Annika Hensel Rice Aquatics logoRice Aquatics 1:14.17
278 PB
43 Yasmeen Boulaknadal Energy Core Swimming logoEnergy Core Swimming 1:20.54
116 -5.1%
44 Araceli Barnett The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:23.98
20 -3.0%
Cerys Gough Energy Core Swimming logoEnergy Core Swimming NS

100 Fly Women 11 - 12

A Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Kayley Radford The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:00.52
792 -0.2%
2 Madison George Eagle Swimming Association logoEagle Swimming Association 1:03.85
688 +5.5% PB
3 Caroline Shade Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:04.28
675 +4.1% PB
4 Lucy Fox Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:04.34
673 -0.6%
5 Monica Ianeva The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:04.39
772 +1.9% PB
6 Lillian Poag Rice Aquatics logoRice Aquatics 1:05.71
632
7 Jordan Jones Conroe Area Team Swimmers logoConroe Area Team Swimmers 1:07.08
692 -1.1%
8 Caitlin Herring Southwestern Aquatics Team logoSouthwestern Aquatics Team 1:09.24
530 -2.7%
B Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
9 Andelynn Jeanes Sharks Swim Team logoSharks Swim Team 1:05.97
624 +7.1% PB
10 Mikaela Khan The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:07.91
568 +1.6% PB
11 Madison Blanchard The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:08.07
664 +4.3% PB
12 Kinley Gibson Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:08.88
540 +0.3% PB
13 Sadie Weller Energy Core Swimming logoEnergy Core Swimming 1:11.52
467 -0.2%
14 Sophie Stowers Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 1:11.63
564
15 Sydney Adair Eagle Swimming Association logoEagle Swimming Association 1:11.67
463 +6.7% PB
16 Marina Garanzuay Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:12.07
452 +4.7% PB
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Kayley Radford The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:02.13
741 -2.9%
2 Lucy Fox Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:05.55
637 -2.5%
3 Madison George Eagle Swimming Association logoEagle Swimming Association 1:05.76
631 +2.7% PB
4 Monica Ianeva The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:06.03
723 -0.5%
5 Caroline Shade Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:06.86
598 +0.2% PB
6 Lillian Poag Rice Aquatics logoRice Aquatics 1:07.07
592
7 Jordan Jones Conroe Area Team Swimmers logoConroe Area Team Swimmers 1:07.55
679 -1.8%
8 Caitlin Herring Southwestern Aquatics Team logoSouthwestern Aquatics Team 1:08.81
542 -2.0%
9 Andelynn Jeanes Sharks Swim Team logoSharks Swim Team 1:09.07
535 +2.7% PB
10 Kinley Gibson Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:09.67
518 -0.8%
11 Sadie Weller Energy Core Swimming logoEnergy Core Swimming 1:10.02
508 +1.9% PB
12 Mikaela Khan The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:10.73
489 -2.5%
13 Sydney Adair Eagle Swimming Association logoEagle Swimming Association 1:11.40
471 +7.1% PB
14 Madison Blanchard The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:11.52
567 -0.6%
15 Marina Garanzuay Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:11.70
462 +5.1% PB
16 Sophie Stowers Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 1:12.78
533
17 Alysandra Faulkner Conroe Area Team Swimmers logoConroe Area Team Swimmers 1:13.66
411 -2.0%
18 Abigail Navarre Platinum Aquatics logoPlatinum Aquatics 1:14.05
400
19 Cyrah Robinson Energy Core Swimming logoEnergy Core Swimming 1:15.87
453 -11.9%
20 Rian Bleyendaal Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 1:18.00
400 PB
21 Adeline Domilise The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:18.04
399 -2.2%
22 Gabriella Volpe Sharks Swim Team logoSharks Swim Team 1:18.37
391 -1.4%
23 Jessie Ratkovich Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:18.99
279 +5.7% PB
24 Margaret White The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:20.65
336 +6.3% PB
25 Ami Quiroz Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:22.72
289 +8.3% PB
26 Sophie Hudzietz Southwestern Aquatics Team logoSouthwestern Aquatics Team 1:23.72
177 -3.6%
27 Laura Silva The Woodlands Swim Team logoThe Woodlands Swim Team 1:26.18
216 -1.8%
28 Andrea Aviles Eagle Swimming Association logoEagle Swimming Association 1:35.08
62 +8.3% PB