Site logo

Filters

Southern Zones Age Group Championship

  • Completed
  • Jul. 31, 2018 - Aug. 04, 2018
  • LCM
  • Midland, TX

800 Free Women 15 - 18

Timed Finals LCM
Name Team Time Pts. Imp.
1 Summer Eaker NCS logoNCS 9:14.21
759 -0.3%
2 Emily Knorr NCS logoNCS 9:18.11
740 -0.9%
3 Carlie Rose Florida Swimming Team logoFlorida Swimming Team 9:22.63
717 -2.4%
4 Ashlyn Walton NCS logoNCS 9:34.49
638 -0.4%
5 Reagan Hayes West Texas logoWest Texas 9:35.12
635 +1.1% PB
6 Whitney Shirey Florida Swimming Team logoFlorida Swimming Team 9:48.61
580 PB
7 KC Harper Gwinnett Aquatics logoGwinnett Aquatics 9:50.08
573 -2.2%
8 Aspyn Osburn West Texas logoWest Texas 9:50.60
564 +0.8% PB
9 Mackenzie Hamlett South Texas logoSouth Texas 9:54.29
548 -2.3%
10 Sophia Hasara Florida Swimming Team logoFlorida Swimming Team 9:57.34
557 -1.2%
11 Konner Faust South Texas logoSouth Texas 10:10.34
501 -4.1%
12 Austyn Crawford Kentucky Swimming logoKentucky Swimming 10:36.10
399 -0.6%
13 Yesenia Calvillo Unattached-Border (LSC) logoUnattached-Border (LSC) 10:38.87
368
14 Addyson Foreman West Texas logoWest Texas 10:43.22
372
15 Madelyn Greenlee Kentucky Swimming logoKentucky Swimming 10:57.24
308 -2.0%

800 Free Women 13 - 14

Timed Finals LCM
Name Team Time Pts. Imp.
1 Emma Hastings NCS logoNCS 9:16.03
807 -1.4%
2 Meg Howell Florida Swimming Team logoFlorida Swimming Team 9:17.28
827 -0.3%
3 Julia Brzozowski Florida Swimming Team logoFlorida Swimming Team 9:23.98
767 -0.7%
4 Mallory Schleicher Florida Gold Coast Zone Team logoFlorida Gold Coast Zone Team 9:24.74
764 +0.4% PB
5 Jennifer Taylor Gwinnett Aquatics logoGwinnett Aquatics 9:28.80
770 PB
6 Dylin Cormack Ntx Team logoNtx Team 9:37.69
727 -1.9%
7 Emily Carpenter NCS logoNCS 9:37.77
701 -0.7%
8 Alexandra Breuer Florida Swimming Team logoFlorida Swimming Team 9:39.76
692 -2.0%
9 Harleigh Mobley Gwinnett Aquatics logoGwinnett Aquatics 9:40.27
689 -1.4%
10 Emma Stolberg NCS logoNCS 9:40.34
689 -0.9%
11 Madeleine Dunn South Texas logoSouth Texas 9:40.58
688 -0.8%
12 Lydia Lanahan Florida Gold Coast Zone Team logoFlorida Gold Coast Zone Team 9:44.18
671 +0.2% PB
13 Amy Riordan Gwinnett Aquatics logoGwinnett Aquatics 9:44.31
670 +0.9% PB
14 Samantha Coffey Kentucky Swimming logoKentucky Swimming 9:47.52
656 -1.3%
15 Jemma Burns South Texas logoSouth Texas 9:49.28
673
16 Kirsten Schlortt South Texas logoSouth Texas 9:49.56
646 -3.1%
17 Kiara Caamano Florida Gold Coast Zone Team logoFlorida Gold Coast Zone Team 9:50.25
643 -0.4%
18 Riley Crespo Louisiana Swimming logoLouisiana Swimming 9:56.95
638 +0.4% PB
19 Cecilia Werth Louisiana Swimming logoLouisiana Swimming 10:00.65
621 +2.8% PB
20 Jenna Gussie Ntx Team logoNtx Team 10:04.70
579 PB
21 Kendal Suttles West Texas logoWest Texas 10:05.07
602 +2.0% PB
22 Haley Flynn Louisiana Swimming logoLouisiana Swimming 10:12.07
547 -2.1%
23 Alyssa Bucher Unattached-Border (LSC) logoUnattached-Border (LSC) 10:18.04
522 +1.3% PB
24 Cydney Bridges West Texas logoWest Texas 10:29.61
498
25 Maryellen Gillette West Virginia logoWest Virginia 11:52.93
193 +0.0% PB