Site logo

UIL Texas 6A State Championship

  • Completed
  • Feb. 15–16, 2019
  • SCY
  • Austin, TX

200 Free Women

A Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Lillie Nordmann The Woodlands logoThe Woodlands 1:45.55
171 +1.0% PB
2 Ella Collins LC Anderson logoLC Anderson 1:47.06
164 +0.2% SB
3 Evelyn Bruner Byron Steele Ii logoByron Steele Ii 1:49.18
154 -0.5%
4 Riley Francis Carroll Senior logoCarroll Senior 1:49.20
153 -0.4%
5 Hayden Miller Cypress Creek logoCypress Creek 1:51.24
144 -0.8%
6 Cory Shanks Clear Creek logoClear Creek 1:51.30
144 -0.8%
7 Ashley Zettle Carroll Senior logoCarroll Senior 1:52.06
141 -0.5%
8 Madeline Vindiola Klein logoKlein 1:52.20
140 -0.0%
B Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
9 Ryen Bosuro Lake Ridge logoLake Ridge 1:53.36
135 +0.1% PB
10 Jasmine Weiland Flower Mound logoFlower Mound 1:53.59
134 -1.1%
11 Natalia Casas Taylor (Katy) logoTaylor (Katy) 1:53.72
134 -1.3%
12 Sarah Szklaruk-Traipe Glenda Dawson logoGlenda Dawson 1:53.88
133 -1.7%
13 Alexia Green Atascocita logoAtascocita 1:53.99
132 -1.8%
14 Emma Clark Taylor (Katy) logoTaylor (Katy) 1:54.40
131 -0.6%
15 Karen Yin Round Rock logoRound Rock 1:55.17
127 -1.0%
16 Emma Hultquist Rockwall logoRockwall 1:56.27
123 -5.1%
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Ella Collins LC Anderson logoLC Anderson 1:48.08
159 -0.7%
2 Lillie Nordmann The Woodlands logoThe Woodlands 1:49.90
150 -3.1%
3 Riley Francis Carroll Senior logoCarroll Senior 1:50.25
149 -1.4%
4 Ashley Zettle Carroll Senior logoCarroll Senior 1:51.04
145 +0.4% PB
5 Evelyn Bruner Byron Steele Ii logoByron Steele Ii 1:51.13
145 -2.3%
6 Cory Shanks Clear Creek logoClear Creek 1:51.37
144 -0.8%
7 Madeline Vindiola Klein logoKlein 1:51.52
143 +0.6% PB
8 Hayden Miller Cypress Creek logoCypress Creek 1:52.78
138 -2.2%
9 Natalia Casas Taylor (Katy) logoTaylor (Katy) 1:53.05
136 -0.7%
10 Ryen Bosuro Lake Ridge logoLake Ridge 1:53.20
136 +0.2% PB
11 Sarah Szklaruk-Traipe Glenda Dawson logoGlenda Dawson 1:53.57
134 -1.4%
12 Emma Clark Taylor (Katy) logoTaylor (Katy) 1:53.82
133 -0.0%
13 Jasmine Weiland Flower Mound logoFlower Mound 1:53.86
133 -1.3%
14 Emma Hultquist Rockwall logoRockwall 1:53.94
133 -3.0%
15 Alexia Green Atascocita logoAtascocita 1:54.00
132 -1.8%
16 Karen Yin Round Rock logoRound Rock 1:54.14
132 -0.1%
17 Raegen Follis Seven Lakes logoSeven Lakes 1:54.16
132 -0.7%
18 Becca Simpson Rockwall logoRockwall 1:54.26
131 -4.8%
19 Madeline Kruchten The Woodlands logoThe Woodlands 1:54.90
129 -1.3%
20 Kaylee Coffey Ronald Reagan logoRonald Reagan 1:55.28
127 -2.5%
21 Karly Merriott Heath logoHeath 1:55.29
127 -1.1%
22 Maci Finder Timber Creek logoTimber Creek 1:57.05
120 -1.6%
23 Edith Martinez Cantu Alexander logoAlexander 2:01.19
104 +2.6% PB
24 Danielle Perales United logoUnited 2:05.60
88 +3.5% PB