Site logo

Rockland County Championships

  • Completed
  • Jan. 22–28, 2019
  • SCY
  • Thiells, NY

Swims

Name Team Event Time Score NISCA
1 Nikolai Mayorov Clarkstown North Senior logo Clarkstown North Senior 50 Y Free 21.30 20 136
2 Nikolai Mayorov Clarkstown North Senior logo Clarkstown North Senior 50 Y Free 21.39 R 135
3 Patrick Crimi Clarkstown North Senior logo Clarkstown North Senior 100 Y Breast 1:00.58 20 124
4 Nikolai Mayorov Clarkstown North Senior logo Clarkstown North Senior 100 Y Free 48.06 20 124
5 Clarkstown North Senior (A) Clarkstown North Senior logo Clarkstown North Senior 200 Y Medley Relay 1:41.17 40 119
6 Clarkstown North Senior (A) Clarkstown North Senior logo Clarkstown North Senior 200 Y Free Relay 1:32.16 40 116
7 Andrew Stolarski Clarkstown North Senior logo Clarkstown North Senior 200 Y Free 1:47.71 20 115
8 Timothy Engel North Rockland logo North Rockland 50 Y Free 22.59 R 113
9 Timothy Engel North Rockland logo North Rockland 100 Y Free 49.49 17 112
10 North Rockland (A) North Rockland logo North Rockland 200 Y Free Relay 1:33.49 34 111
11 Henry Huang Tappan Zee logo Tappan Zee 100 Y Back 56.36 20 109
12 Andrew Stolarski Clarkstown North Senior logo Clarkstown North Senior 500 Y Free 4:55.10 20 108
13 Timothy Engel North Rockland logo North Rockland 200 Y Free 1:49.35 17 108
14 North Rockland (A) North Rockland logo North Rockland 400 Y Free Relay 3:26.57 40 106
15 Clarkstown North Senior (A) Clarkstown North Senior logo Clarkstown North Senior 400 Y Free Relay 3:27.49 34 105
16 Mike Dwyer Clarkstown North Senior logo Clarkstown North Senior 100 Y Fly 55.64 20 105
17 Patrick Crimi Clarkstown North Senior logo Clarkstown North Senior 200 Y IM 2:03.25 20 104
18 Henry Huang Tappan Zee logo Tappan Zee 50 Y Free 23.28 R 101
19 Tappan Zee (A) Tappan Zee logo Tappan Zee 200 Y Medley Relay 1:47.12 34 100
20 Benjamin Paseltiner Clarkstown North Senior logo Clarkstown North Senior 50 Y Free 23.67 17 95
21 Henry Huang Tappan Zee logo Tappan Zee 200 Y IM 2:06.09 17 94
22 Sean Dennis Suffern Senior logo Suffern Senior 100 Y Breast 1:05.82 17 93
23 Michael McGillycuddy Clarkstown North Senior logo Clarkstown North Senior 100 Y Back 59.22 17 93
24 Tappan Zee (A) Tappan Zee logo Tappan Zee 200 Y Free Relay 1:39.06 32 92
25 Daniel Yurcisin Suffern Senior logo Suffern Senior 200 Y Free 1:54.10 16 91
26 Mike Dwyer Clarkstown North Senior logo Clarkstown North Senior 200 Y IM 2:07.56 16 90
27 Alexander Tiso North Rockland logo North Rockland 50 Y Free 23.97 16 90
28 Suffern Senior (A) Suffern Senior logo Suffern Senior 200 Y Free Relay 1:39.89 30 89
29 Clarkstown North Senior (B) Clarkstown North Senior logo Clarkstown North Senior 200 Y Free Relay 1:39.77 89
30 Michael Adjedj North Rockland logo North Rockland 100 Y Free 52.61 R 88