Site logo

Maroon & Gold Invitational-Maroon Division (Boys)

  • Completed
  • Jan. 05, 2019
  • SCY
  • Minneapolis, MN

50 Free Men

Timed Finals SCY
Name Team Time NISCA Imp
1 Andrew Trepanier Lakeville North logoLakeville North 20.84
146 -0.8%
2 Jack Herczeg Winona Senior logoWinona Senior 21.33
136 +0.5% PB
3 Ryan Zelen Duluth East logoDuluth East 21.36
135 -0.2%
4 Cale Blinkman Hudson logoHudson 21.75
128
5 Elijah Christenson Saint Michael logoSaint Michael 22.31
118 PB
6 Owen Nord Rochester Century logoRochester Century 22.70
111 PB
7 Hunter Way Anoka logoAnoka 22.72
110 +2.7% SB
8 Ryan Biwer Eau Claire Memorial logoEau Claire Memorial 22.79
109 PB
9 Jack Merkatoris Eau Claire Memorial logoEau Claire Memorial 22.85
108 PB
10 Asa Bratlien Rochester Century logoRochester Century 23.19
102 PB
11 Tony Coudron Winona Senior logoWinona Senior 23.50
97 PB
12 Aashish Yadav Rochester Mayo logoRochester Mayo 23.62
95
13 Carter Wavrin Saint Cloud Technical logoSaint Cloud Technical 23.64
95
14 Lucas Peterson Eau Claire Memorial logoEau Claire Memorial 23.71
94
15 Max Brown Anoka logoAnoka 23.73
94 +1.5% PB
16 Jacob Walz Rochester Mayo logoRochester Mayo 23.86
92
17 Alec Wood Rochester Mayo logoRochester Mayo 23.87
91
18 Seth Olson Montevideo logoMontevideo 23.91
91
19 Blake Stuart Saint Michael logoSaint Michael 23.93
91 PB
20 Beau Giddings Duluth East logoDuluth East 23.95
90 PB
20 Garrett Arends Montevideo logoMontevideo 23.95
90
22 Zach Rahn DC Everest logoDC Everest 24.02
89
22 Hayden Epinette Lakeville South logoLakeville South 24.02
89
24 Tyler Anderson Saint Cloud Technical logoSaint Cloud Technical 24.06
89
25 Joshua Dalluge Saint Michael logoSaint Michael 24.15
87 PB
26 Brady Sulzbach East Ridge logoEast Ridge 24.23
86 PB
27 Connor Kiecker Lakeville South logoLakeville South 24.25
86
28 Quin Ronning Anoka logoAnoka 24.31
85 -0.1%
29 Ryan Huynh Lakeville North logoLakeville North 24.32
85 PB
30 Kyle Hunter DC Everest logoDC Everest 24.48
82
31 Andrew Stark Lakeville North logoLakeville North 24.52
82
32 Sebastian Watson East Ridge logoEast Ridge 24.82
77
33 Caerwyn White Coon Rapids Senior logoCoon Rapids Senior 24.83
77 +0.5% SB
34 Vaughn Kromrey Hudson logoHudson 24.84
77
35 Mauricio Ballek East Ridge logoEast Ridge 25.06
74
36 Jack Knettel Duluth East logoDuluth East 25.10
73
37 Jacob Krusell Hudson logoHudson 25.19
72
38 Jack Rieder Lakeville South logoLakeville South 25.20
72
39 Zachary Erickson DC Everest logoDC Everest 25.24
71
40 Brock DuMarce Montevideo logoMontevideo 25.36
70
41 Ethan Warmack Coon Rapids Senior logoCoon Rapids Senior 25.37
69 +1.6% PB
X Matthew Wood Rochester Mayo logoRochester Mayo 25.44
69
42 Nick Brand Winona Senior logoWinona Senior 25.63
66
X Samuel Swartz Lakeville North logoLakeville North 27.07
47 PB
X Daniel Carey Rochester Mayo logoRochester Mayo 27.78
39 PB
43 Truman Kluempke Saint Cloud Technical logoSaint Cloud Technical 28.13
35
X Akhil Kollengode Rochester Mayo logoRochester Mayo 30.70
9
44 Nathan Hansen Coon Rapids Senior logoCoon Rapids Senior 30.74
8 -12.1%